Сьогодні, 14 березня, на пленарному засіданні сесії Калуської міської ради депутати погодили проєкт рішення про надання дозволу на розроблення технічних документацій із землеустрою щодо інвентаризації земельних ділянок.
Про це інформує Фіртка з посиланням на Вікна.
Як зазначили у преамбулі до рішення, міська рада прийняла його, керуючись Законом України від 24 березня 2022 року «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення умов для забезпечення продовольчої безпеки в умовах воєнного стану».
Загалом депутати надали дозвіл на виготовлення технічних документацій із землеустрою щодо інвентаризації 31-єї земельної ділянки загальною орієнтовною площею 469,6 гектара:
- фермерському господарству «Пійлівський світанок» - на три земельні ділянки орієнтовною загальною площею 35,5 га на території села Пійла і міста Калуша;
- ТОВ «Агро-Галич-Іф» - на три земельні ділянки орієнтовною загальною площею 68 га на території села Студінки;
- фермерському господарству «Тур-Агро» - на дві земельні ділянки орієнтовною загальною площею 26 га на території села Пійло;
- громадянину Даниліву Олександру- на дві земельні ділянки орієнтовною загальною площею 28,5 га на території села Копанки;
- підприємцю Багринівському Андрію- на три земельні ділянки орієнтовною загальною площею 32,8 га на території села Голиня;
- ТОВ «Дружба Агро-Іф» - на десять земельних ділянок орієнтовною загальною площею 192,8 га на території сіл Голиня, Сівки-Калуської, Кропивника та міста Калуша;
- ТОВ «Галагро-Доба» — на вісім земельних ділянок орієнтовною загальною площею 86 га на території сіл Середнього Бабина, Студінки і Вістови.
Зараз зусилля влади спрямовані на те, щоб максимально використовувати незалучені поки сільськогосподарські землі комунальної власності, а також паї.
Так, 24 березня Верховна Рада України прийняла зміни у земельному законодавстві, пов’язані зі спрощенням набуття прав користування на земельні ділянки сільськогосподарського призначення в умовах воєнного стану, їх раціональним використанням у 2022 році для ведення товарного сільськогосподарського виробництва та забезпечення продовольчої безпеки України.
Після виготовлення документації ці земельні ділянки передадуть в оренду сільськогосподарським виробникам без аукціону, терміном до одного року.
Вартість оренди сільськогосподарської землі на рік - 8% від її середньої грошової оцінки по області. Зараз вона становить 26 087 гривень за 1 га, тож орендарі сплачуватимуть в межах 2,1 тис. гривень за 1 га. Раніше в Калуській громаді землі сільськогосподарського призначення за підсумками торгів передавали в оренду за ціною близько 8 тис. гривень за гектар на рік.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
З хлібом та перемогою: у Франківському медичному університеті стартувала посівна кампанія