Підопічним Івано-Франківського обласного геріатричного пансіонату тепер житиметься комфортніше.
Днями тут завершили капітальний ремонт третього поверху, повідомляє Фіртка.
На поверсі повністю оновили житлові кімнати для підопічних, два санвузли, коридор та хол, постелили нове покриття підлог, встановили нову сантехніку, сигналізацію та пральні машини.
Як зауважує Марія Слободян, завідувачка медичного відділення пансіонату, капітального ремонту заклад не бачив від часу свого заснування.
«Ремонт був дуже необхідний і довгоочікуваний. Відколи існує заклад капітальний ремонт тут не проводився. Були тільки поточні ремонтні роботи: десь двері, а зараз капітальний ремонт – для нас дуже велика радість, покращення в прибиранні буде і краще житло для людей», - розповідає завідувачка.
Зі слів Марії Слободян, у закладі капітально відремонтували 27 житлових кімнат та два санвузли. Подбали тут і про безбар’єрність. Адже, попри той факт, що селити на поверсі планують переважно ходячих підопічних, не кожен з них може пересуватись без проблем – вік дається взнаки. Тому коридори поверху обладнали спеціальними поручнями, а входи до кімнат – поріжками для людей з вадами зору.
Крім того, кожну кімнату обладнають кнопками сигналізації, яку виведуть на спеціальний пульт у кімнаті медсестер. Робиться це з тією метою, щоб в разі, якщо комусь із підопічних пансіонату стане, раптом, погано, персонал закладу міг своєчасно зреагувати та надати необхідну допомогу.
Головне ж: ремонтні роботи виконано коштом державного бюджету. Гроші на капітальний ремонт у сумі 2 135 тисяч гривень та 150 тисяч гривень – на вироблення проєктно-кошторисної документації торік виділив Кабінет Міністрів України з Фонду соціально-економічного розвитку за поданням народної депутатки України від фракції «Слуга народу» Олени Вінтоняк.
«Насправді ми всі розуміємо, що такий заклад, як геріатричний пансіонат потребує виділення коштів, тому що до таких об’єктів руки завжди доходять в останній момент.
Тут проживають люди, які соціально незахищені, які не мають рідних або люди, які не можуть себе обслуговувати. Власне, розуміючи свою соціальну відповідальність, я спрямувала кошти в тому числі й на цей об’єкт.
Крім лікарень, крім освітніх проєктів, це той проєкт, який потребує фінансування, і ми в межах тих коштів, які були виділені, змогли зробити ремонт на третьому поверсі», - прокоментувала свою ініціативу щодо звернення до Уряду народна депутатка.
Олена Вінтоняк також висловила сподівання, що в наступні роки їй вдасться залучити бюджетні кошти для проведення капітального ремонту також на інших поверхах закладу.
Як зауважила завідувачка медичного відділення пансіонату Марія Слободян, оновлені кімнати заселять жильцями вже найближчим часом.
«У житлові кімнати плануємо в найшвидший час протягом місяця пересилити вже людей. Тільки залишилося встановити меблі та прибрати – і будемо переселяти», - розповіла посадовиця.
Медикиня також повідомила, що сьогодні у закладі проживають 143 людини віком від 60 років. Шестеро з них - старше 90 років.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Для порятунку маленьких життів: реанімації обласної дитячої лікарні отримали нове сучасне обладнання
COVID-19 залишає аутоантитіла, які можуть вражати здорові органи організму — дослідження
Дослідження: скільки доз COVID-вакцин потрібно для захисту від штаму «Omicron»
Вакцини проти COVID-19: які є в Україні, наскільки ефективні та як працюють
Дослідження: наскільки ефективні комбінації різних вакцин проти COVID-19
Відомо, наскільки ефективна вакцинація проти штаму «Omicron»