Повінь та паводки загрожують руйнуванням будинків та будівель, мостів; розмивом залізничних та автомобільних шляхів; аваріями на інженерних мережах; знищенням посівів; жертвами серед населення та загибеллю тварин.
Унаслідок повені, паводку починається просідання будинків та землі, виникають зсуви та обвали, інформує Фіртка.
Негода уже встигла наробити масштабних збитків для мешканців Прикарпаття. За попередніми оцінками, завдано збитків на більше ніж 400 млн грн.
У ДСНС розповіли, як діяти після повені, паводка:
- Переконайтесь, що ваше житло не отримало внаслідок повені ніяких ушкоджень та не загрожує заваленням, відсутні провалини в будинку і навколо нього, не розбите скло і немає небезпечних уламків та сміття.
- Не користуйтесь електромережею до повного осушення будинку.
- Обов'язково кип'ятіть питну воду, особливо з джерел водопостачання, які були підтоплені.
- Просушіть будинок, проведіть ретельне очищення та дезінфекцію забрудненого посуду, домашніх речей і прилеглої до будинку території.
- Здійснюйте осушення затоплених підвальних приміщень поетапно, з розрахунку 1/3 об'єму води на добу.
- Електроприладами можна користуватися тільки після їх ретельного просушування.
- Заборонено вживати продукти, які були підтоплені водою під час повені. Позбавтеся від них та від консервації, що була затоплена водою та отримала ушкодження.
- Усе майно, що було затопленим, підлягає дезінфекції.
- Дізнайтеся у місцевих органів державної влади та місцевого самоврядування адреси організацій, що відповідають за надання допомоги потерпілому населенню.
Нагадаємо, станом на ранок, 25 червня, на Прикарпатті 33 населені пункти залишаються без транспортного сполучення.
Загалом в Івано-Франківській області зруйновано 110 км автодоріг, 1 850 м берегоукріплень та 90 мостів. В Івано-Франківській, Львівській та Чернівецькій областях пошкоджено 429,7 км автодоріг та 130 мостів. Порушено транспортне сполучення із 34 населеними пунктами.
В Івано-Франківській області загинуло три людини від стихії. Одна – зникла безвісти.