Що робити при отруєнні?

Що робити при отруєнні?

Ну хто з нас хоч раз в житті не з'їдав "щось не те"?  Не існує таких людей, які ніколи не страждали від харчового отруєння.  Симптоми цього стану прості та зрозумілі: біль і важкість у шлунку, огидне самопочуття і діарея.  Отруїтися можна чим завгодно: їжею, ліками, алкоголем, залишковими продуктами життєдіяльності організму.  Людина взагалі тендітне створіння, гостро реагує на будь-які негативні зміни гомеостазу.

За часів молодості наших бабусь найдієвішим засобом при отруєнні вважався слабкий розчин марганцівки.  Досить небезпечний метод: трохи переборщити з перманганатом калію - і можна заробити опіки стравоходу і шлунка.  Але кого це зупиняло?

Потім було активоване вугілля.  Принцип дії у нього був відмінним від марганцівки: потрапляючи в шлунок, він "пов'язував" отрути та виводив їх природним шляхом.  В принципі, вугілля є і зараз.  Є "звичайне", а є біле, є таблетоване і капсульоване.  І все б нічого, але є один великий мінус у таблетованого активованого вугілля: разова доза розраховується виходячи з маси тіла людини.  Так що великому дорослому чоловікові при отруєнні потрібно зжувати мало не десяток таблеток.  Противних і "в'яжучих" рот.  Фу!  Разова порція білого вугілля набагато менше, зате ціна набагато більше.  Сучасна українська фарміндустрія пропонує оптимальне розв'язання проблеми з отруєнням - паста-сорбент «Ентеросгель».


Що таке «Ентеросгель»?

«Ентеросгель» - це гідрогель на основі кремнієвої кислоти.  Випускається у двох формах:

  • капсули;
  • гель (без смаку та зі смаком).

Потрапляючи в шлунково-кишковий тракт, гель зв'язує токсини та виводить їх природним шляхом, як і інші сорбенти.  Але він також обволікає стінки шлунка, що перешкоджає ерозії та запальним процесам.

Приймати добавку можна як дорослим, так і дітям.  Разова порція для дорослих - одна столова ложка, для дітей - одна чайна.  Як і інші сорбенти, «Ентеросгель» потрібно приймати через дві години після прийому інших лікарських засобів.

Не вірте рекламі, що сорбент "розумний" і виводить лише токсини.  Будь-який сорбент зв'язує все, що є в шлунку та кишківнику.


Коли потрібно приймати «Ентеросгель»?

Найчастіше препарат приймають при харчових отруєннях.  Виробник також рекомендує використовувати добавку і при інших станах:

  • хіміотерапія;
  • печінкова і ниркова недостатність;
  • підвищений холестерин;
  • кишкові інфекції різного походження;
  • дисбіоз кишківника.

Протипоказань у добавки практично немає.  Приймати Ентеросгель не можна при наявності індивідуальної непереносимості та при гострій кишковій непрохідності.  Тому якщо ваш шлунок гостро реагує на незвичну їжу або ви приймаєте серйозні лікарські препарати, у вас в аптечці обов'язково повинен бути Ентеросгель.

Будьте здорові!

партнерський матеріал


26.10.2020 1044
10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

955
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1961
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2832
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3467
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3676
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6855 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3859

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5673

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6806 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7629
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2464
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4729
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5116
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

484
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

948
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1818
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3401
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

922
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1790
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3696
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3911 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5455