Біль у горлі може викликати відчуття розбитості, лихоманку, нездужання і часто є першою ознакою застуди.
Немає нічого гіршого за ангіну, ну крім хіба що сильного уривчастого кашлю. Більшість випадків болю в горлі, також відомі як фарингіт, ларингіт, які викликані застудними захворюваннями, такими як ГРВІ або грип, з часом пройдуть, але є кілька речей, внаслідок яких ви можете спробувати прискорити одужання або полегшити біль.
Що викликає біль у горлі?
При болях у горлі виникають ще й інші неприємні відчуття - свербіж, набрякання, запалення мигдалин (якщо вони є), можуть виникнути труднощі з ковтанням їжі та рідини, а при спробі ковтати біль може посилюватись. Все це спричиняється вірусною чи бактеріальною, а наразі й коронавірусною інфекцією.
Коли людина має алергію, біль в горлі та дискомфорт можуть спричиняти такі алергени як квітковий пилок, шерсть домашніх тварин, різні хімічні речовини. Спочатку подразнюється слизова носа, слиз стікає в горло, і воно починає реагувати на подразник кашлем і болем. Викликати біль у горлі може:
- сухе повітря, тютюновий дим, вихлопні гази автомобілів;
- термічний опік слизової гарячими напоями;
- хімічний опік слизової кислотами та лугами, концентрованими спиртовими розчинами;
- вживання гострих страв, приправлених перцем чилі;
- попадання сторонніх тіл у горлянку, наприклад, рибних кісток.
- гастроезофагеальна рефлюксна хвороба шлунку, онкологія.
Як позбутися болю в горлі чи можна полегшити його? Чи є оптимальний засіб від болю в горлі?
Порада 1
Якщо слизова горла подразнюється алергенами, то допоможе позбутися болю тільки лікар-алерголог. Якщо у вас в домі сухо, під час сну використовуйте зволожувачі повітря або проводьте перед сном парові інгаляції, щоб заспокоїти запалення.
Коли у вас застуда, грип, пийте багато теплої рідини, трав'яні чаї, чай з лимоном, смородиною, додавайте до рідини трохи меду. Полощіть горло солоним і содовим розчином. Можете купити лікарський препарат, що застосовується при фарингіті та при інших запальних захворюваннях горла та порожнини рота – фортезу. Виробники навіть почали випускати зручний у користуванні спрей (детальніше тут: https://forteza-med.com/instrukcziya-ua/).
Порада 2
Відпочинок – найкращі ліки проти різноманітних болей, він упорядкує роботу імунної системи і вона швидко справиться з вірусами та бактеріями, що атакують слизову вашого горла.
Порада 3
Чи зможете ви позбутися болю швидко чи ні, повністю залежить від причини, через яку у вас болить горло. Іноді ангіна неспроможна повністю зникнути протягом кількох днів. При ангіні, яка викликана такими збудниками, як стрептокок, можуть знадобитися антибіотики. І, звичайно, якщо біль у горлі не проходить протягом трьох днів, вам слід проконсультуватися з лікарем.
Залежно від захворювання, методу діагностики та обраного способу лікування може знадобитися допомога лікаря-інфекціоніста, ЛОР-терапевта, ЛОР-хірурга, стоматолога, онколога.
Інфекціоніст допоможе встановити правильний діагноз, вибрати лікарські препарати, контролювати перебіг лікування.
Консультація ЛОР-лікаря дозволить виявити зв'язок болю в горлі з такими захворюваннями, як отити, стоматолог усуне інфекційні захворювання ясен або зубів, які слугують осередками для перенесення інфекції на область носоглотки.
На жаль, хірургічне втручання – єдиний варіант для лікування деяких хвороб, наприклад, таких як запалення мигдаликів носоглотки чи онкологічне захворювання.
Медикаментозне лікування запальних захворювань горла включає загальну та симптоматичну терапію. Як метод боротьби з інфекцією лікар може призначити противірусні або антибактеріальні препарати. Як правило, при легкому перебігу хвороби необхідності їх використання не виникає. У тяжких випадках препарат підбирають індивідуально з урахуванням виду збудника захворювання та його чутливості до антибіотиків.
Партнерський матеріал