Щеплення проти COVID-19 або ПЛР-тест: що відомо про нові обмеження для невакцинованих

Відсьогодні в Україні набули чинності нові правила міжрегіональних перевезень у «жовтій» та «червоній» зонах. Крім того, у громадських місцях Нацполіція почне перевіряти сертифікати про вакцинацію за QR-кодом.

Про це повідомляє Фіртка з посиланням на Міністерство охорони здоров'я України.

Зауважимо, що на громадський транспорт у місті та перевезення у межах області зміни не поширюються. Також нові правила не стосуються осіб до 18 років.

Як стало відомо, невакциновані громадяни не зможуть потрапити до інших регіонів автобусами, літаками та потягами без документів про повний курс вакцинації, негативного ПЛР-тесту або експрес-тесту на COVID-19. 

Для міжрегіональних поїздок і водій, і пасажири повинні мати один з наступних документів:

  • «зелений» або «жовтий» сертифікат у «Дії» про повну вакцинацію або отримання однієї дози. Водночас «жовтий» сертифікат дозволяє поїздки лише у регіони, що перебувають у «жовтій» зоні епіднебезпеки;
  • документ про отримання однієї дози вакцини — форма 063-О;
  • міжнародне свідоцтво про вакцинацію, яке видає сімейний лікар;
  • іноземний сертифікат про повну вакцинацію препаратами, використання яких дозволила ВООЗ;
  • негативний результат ПЛР-тесту або експрес-тесту на антиген — діятиме 72 години.

  читайте також: Природний імунітет після хвороби: коли невакциновані проти COVID-19 можуть заразитися повторно


Крім того, з 21 жовтня в Україні перевірятимуть дотримання карантинних вимог.

Перший заступник начальника Департаменту патрульної поліції України Олексій Білошицький повідомив, що Національна поліція спільно з Мінцифрою розробили та розпочали інтеграцію відповідного програмного забезпечення на планшети поліцейських для швидкої перевірки сертифікатів з «Дії» або сканувавши паперовий його варіант.  

«Перевіряти достовірність сертифікатів про вакцинацію громадян з 21 жовтня будуть працівники Держпродспоживслужби, Центру контролю та профілактики хвороб на місцях, а також працівники Патрульної поліції України. Перевірку проводитимуть у місцях великого скупчення людей, де може бути поширення хвороби – під час перевезень, відвідувань закладів, ринків, торговельних майданчиків»,  пояснив правоохоронець.

Водночас у паперових свідоцтвах про вакцинацію обов’язково мають бути реквізити – інформація про вид щеплення, кількість доз щеплення, підпис лікаря та печатка офіційної установи охорони здоров’я. 

«Всі дані про вакцинацію громадян вже є в реєстрі, який також підключений до міжнародних баз. Інформація буде перевірятися дуже ретельно. Працівники, які перевірятимуть свідоцтва про вакцинацію, мають пересвідчитися в достовірності свідоцтва, адже відомі випадки їх підробки», – зазначив Білошицький. 

Також заступник начальника Департаменту патрульної поліції України наголосив, що за виготовлення та збут підробленої медичної документації правопорушникам може загрожувати покарання – від штрафу у 17 тисяч гривень до п'яти років позбавлення волі. За використання підроблених довідок чи сертифікатів передбачене покарання – від штрафу на суму до 850 гривень до обмеження волі на строк до двох років.

  читайте також: Ліки проти COVID-19: як неправдива інформація створила «чудодійний» препарат


Заразом орієнтовно з середини листопада невакцинованих працівників, для яких щеплення проти COVID-19 є обов'язковими, відсторонюватимуть від роботи без збереження заробітної плати.

Винятком будуть лише ті працівники, які мають обґрунтовані медичні протипоказання.

Таким пацієнтам видадуть відповідну медичну довідку, яка свідчить, що робити щеплення не можна. Таке рішення ухвалює сімейний лікар.

«Проте, невеликий відсоток людей має протипоказання – це 3-4% всього. Сформовано, можливо, такий міф про те, що багатьом людям не можна вакцинуватися», – зауважив міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко.

За його словами, сьогодні в Україні роблять усе для того, щоб запобігти будь-яким підробкам. А тому така довідка буде в електронній системі охорони здоров’я. Вона видаватиметься, як і COVID-сертифікат.

«Лікар, який видає цю довідку, буде робити медичний запис в електронній системі. І цей медичний запис можна спокійно відслідкувати, чому конкретній людині дана довідка про медичний відвід, якщо раніше, наприклад, не було записів про таку хворобу в історії хвороби, яка ведеться в електронному вигляді», – пояснив міністр охорони здоров’я.

До слова, в Україні цього тижня можуть оприлюднити перелік протипоказань до вакцинації проти COVID-19.

  читайте також: Захищає при «Delta»: вакцинація проти COVID-19 на 90% зменшує ризик госпіталізації та летальності


22 415 нових випадків COVID-19 зафіксували в Україні станом на 21 жовтня 2021 року. Зокрема, захворіли 1771 дітей та 345 медпрацівників.

Наразі в Україні діє адаптивний карантин, коли регіони поділяють на «зелену», «жовту», «помаранчеву» та «червону» зони епіднебезпеки.

Нагадаємо, по всій Україні «жовту» зону запровадили з 23 вересня. Проте, станом на 21 жовтня в Україні вже п'ять регіонів перебувають у «червоній» зоні епіднебезпеки. Йдеться про Херсонську, Запорізьку, Одеську, Дніпропетровську та Донецьку області. 

Крім того, опівночі 23 жовтня посилять карантин в Сумській області, яка теж перейде до «червоної» зони. А за словами очільника Києва, Віталія Кличка, уже цього тижня столиця може потрапити в «червону» зону.

За новими правилами, у «червоній» зоні заборонено:

  • робота закладів громадського харчування, крім адресного доставлення й замовлень на виніс;

  • робота ТРЦ та інших розважальних закладів, кінотеатрів;

  • робота непродовольчих ринків і магазинів, спортзалів, басейнів і фітнес-центрів;

  • робота навчальних закладів, крім закладів, де 100% працівників мають зелений COVID-сертифікат;

  • проведення масових заходів, крім офіційних спортивних заходів та матчів командних ігрових видів спорту без глядачів;

  • робота закладів культури;

  • робота установ, що надають послуги з розміщення (хостели, готелі).

Ці обмеження не будуть застосовуватися, якщо у всього персоналу і відвідувачів закладів або заходів, будуть жовті або зелені COVID-сертифікати.

У «помаранчевій» зоні епіднебезпеки наразі Київ та тринадцять областей: Волинська, Житомирська, Івано-Франківська, Луганська, Львівська, Миколаївська, Сумська, Тернопільська, Харківська, Хмельницька, Черкаська, Чернівецька, Чернігівська.

У «жовтій» зоні – Вінницька, Закарпатська, Київська, Кіровоградська та Полтавська області.

Як зауважив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль, Україна зіштовхнулася з найбільшими викликами за весь час пандемії.

«Маємо надвисоку кількість важких випадків і госпіталізацій. П’ять областей перейшли в «червону» зону епідемічної небезпеки. Ще декілька регіонів можуть потрапити в цю зону найближчими днями», — повідомив Шмигаль.

За тиждень 94,2% госпіталізованих із COVID-19 не були вакциновані. Також прем’єр-міністр наголосив, що у країні підключають нові лікарні та збільшують кількість лікарів, які протидіють коронавірусній хворобі.

Наразі єдиною альтернативою локдауну є масова вакцинація. Уряд не планує вводити повний локдаун. Навіть у «червоних» зонах бізнес і громадські заклади працюватимуть при повній вакцинації всіх працівників і відвідувачів.

  читайте також: COVID-19 спричинив найбільше скорочення тривалості життя з часів Другої світової війни


20 жовтня від COVID-19 вакцинували понад 251 тисячу українців. Загалом провели понад 15 млн щеплень.

Зокрема, від початку вакцинальної кампанії щепили 8 373 552 людини, з них отримали одну дозу – 8 373 550 людей, повністю імунізовані та отримали дві дози – 6 743 615 людей.

Також у МОЗ зазначили, що 95% госпіталізованих із COVID-19 минулого тижня – невакциновані.


Коментарі ()

10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

920
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1907
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2778
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3407
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3640
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6799 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3826

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5638

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6750 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7596
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2427
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4691
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5084
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

445
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

913
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1782
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3367
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

887
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1749
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3659
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3852 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5415