Сезон атракціонів у Франківську: чи готові «Чортове колесо», «Стела» і «Лавка»

Збігає останній місяць весни. Це означає, що незабаром у школах настануть літні канікули. Довгоочікуване літо – безумовно, час яскравих вражень, відпочинку, відпусток, ігор, розваг.

Зазвичай дорослі віддають перевагу відпочинку у міських парках, а діти – різноманітним атракціонам, які приваблюють змогою отримати  «дозу адреналіну» навіть від звичної гойдалки, пише Фіртка з посиланням на ЗК.

В Івано-франківському міському парку є найулюбленіший для містян «Парк атракціонів Лис Микита». Він приваблює як кількістю і різноманітністю атракціонів, так і лояльністю цін.

Тут є атракціони українського виробництва вежа вільного падіння «Стела», шалена гойдалка «Лавка», «Дюймовочка», колесо огляду та інші,  а також   імпортні, зокрема чеський атракціон «Корабель».

Зараз атракціони в робочому, технічно справному стані, розповідає приватний підприємець Олег Олексюк. За його словами, сезонна робота атракціонів розпочинається 25 травня, символічно від дня останнього дзвоника, і триватиме до 31 серпня, коли кількість відвідувачів найбільша.

Після цього періоду атракціони працюють у міру відвідування і необхідності, періодично у святкові дні. Час від часу парк поповнюється новими, цікавими атракціонами.

«Торік, в кінці сезону, ми завезли ще один атракціон «Скат». Звісно, він не новий, бо нові подібні атракціони нам, на жаль, не по кишені, але атракціон працює і в хорошому стані», – розповідає Олег Олексюк.

За його словами, цього року в другій половині літа парк поповниться новим атракціоном, який замовили у Південній Кореї. Яким саме – пан Олег поки що тримає у секреті. Найстарший атракціон у парку – колесо огляду. Воно теж у технічно справному стані, стверджує Олег Олексюк. Наймолодший –  невеличкий атракціон «Супутник», якому лише три роки. Для того, щоб атракціони були безпечними, є спеціальні правила експлуатації, що для суб’єктів господарювання є обов’язковими до виконання.

Відповідні перевірки проводить експертно-технічний центр. Крім того, у підприємства обов’язково має бути дозвіл на їх функціонування. Атракціон підвищеної небезпеки чи механізований дитячий не можна вважати придатним для використання без відповідного підтвердження.

«Всі атракціони працюють відповідні терміни. Щороку проходять обов’язкові експертизи. Зараз експерти здійснили чергову перевірку і вже підтвердили справність і безпеку атракціонів. Хоч  є  невеличкі зауваження, але під час перевірки на них одразу реагуємо. Якщо не будуть усунуті ті чи інші несправності, які визначила експертна група, то вона не надасть дозволу на експлуатацію атракціону», – пояснює підприємець.

Багато відвідувачів вважають деякі із атракціонів старими та турбуються за безпеку своїх дітей. За їхніми словами, охорона здоров’я та життя людини повинні бути на першому місці. Тому жодні виробничі показники не можуть бути виправданням, якщо щось трапляється з провини суб’єкта господарювання. Підприємці, які відповідають за технічний стан атракціонів, повинні дотримуватися правил облаштування і безпечної експлуатації атракціонної техніки. За безпеку атракціонів «Лис Микита» відповідає інженер з техбезпеки, експертно-технічний центр і безпосередньо Олег Олексюк як директор.

«Не всі дефекти ми маємо право усувати власноруч. Визначений експертизою перелік дефектів щодо міцності конструкцій зобов’язані усувати лише ті організації, які мають відповідні  ліцензії. Протягом багатьох років місто не надавало підтримки в утриманні й розвитку парку атракціонів, та теперішній міський голова зацікавився атракціонним містечком, пішов назустріч і дозволив мені встановити 4 нові атракціони. За що я дуже вдячний», – говорить Олег Олексюк.


25.05.2018 5909
Коментарі ()

10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

968
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1979
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2851
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3487
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3687
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6878 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3871

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5686

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6824 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7640
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2477
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4742
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5127
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

494
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

958
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1828
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3411
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

936
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1803
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3707
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3931 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5466