Сергій Саїв про складності отримання та переваги біометричних паспортів для виїзду за кордон

 

/data/blog/65815/6424aef8f07eb6df5e8617eb6125d6f3.jpg

 

З січня 2015 року міграційна служба розпочне оформлення громадянам біометричних паспортів для виїзду за кордон.

 

Чи складно буде отримати новий документ і які переваги він надасть своєму власникові, про це розмова кореспондента "Фіртки" з керівником УДМС в області Сергієм Саївим.

 

Чи готова міграційна служба до початку видачі нових паспортів?

Сьогодні у всіх областях України встановлюється обладнання для оформлення таких документів. Ми також отримали таке обладнання, воно встановлене в УДМС в області і найближчим часом пройде тестові випробування, щоби з перших робочих днів січня ми змогли обслуговувати громадян. Додам, що додатковий комплекс для оформлення паспортів нового зразка буде встановлено й на базі ДП «Документ», оскільки ми очікуємо певний ажіотаж серед громадян. У цьому році територіальні підрозділи міграційної служби області оформили громадянам понад 77 тисяч закордонних паспортів – це четвертий показник серед всіх регіонів держави.    

Уряд виділив додатково 150 млн. грн. на обладнання для оформлення біометричних документів, відтак з часом матимемо можливість встановити аналогічне обладнання у решти підрозділах, де сьогодні оформлюються закордонні паспорти.  

      

Чи буде можливість оформити звичайний закордонний паспорт без чіпа?

Так, у нас буде паспорт для виїзду за кордон без електронного чіпа. Він буде дещо відрізнятися від того, який ми видаємо сьогодні, але процедура його оформлення взагалі не зміниться. І, що важливо, він буде дешевшим за біометричний.

 

Вже відома вартість біометричного паспорта?

- Документивиготовлятимуться на Державному підприємстві «Поліграфкомбінат Україна». Вартість бланка біометричного паспорта для виїзду за кордон становитиме 261 гривню. Окрім того, при оформленні закордонного паспорта до державного бюджету сплачуватимуться держмито (170 гривень) та вартість адміністративної послуги ( 87 гривень 15 копійок), що передбачено актами Кабінету Міністрів України. Отже, вартість документа становитиме 518 гривень 15 копійок.

        

Отримання біометричного паспорта громадяни пов’язують з отриманням безвізового режиму з країнами ЄС. Коли в українців з’явиться можливість подорожувати Європою без віз?

- Міністерство закордонних справ України вже інформувало, що запровадження безвізового режиму для громадян України може відбутися у 2015 році. В Україні працюють експертні місії ЄС щодо моніторингу виконання Україною другої фази Плану дій щодо лібералізації візового режиму ЄС для України. У вересні-жовтні поточного року європейські експерти вивчали перший блок Плану: ефективність управління міграцією, стан управління державним кордоном України, державну політику у сфері притулку. Висновки позитивні. Зараз буде вивчатися другий блок Плану. За результатами доповіді Єврокомісії Радою ЄС та Європарламентом не раніше травняприйматиметься рішення щодо надання безвізового режиму для України. З огляду на це хотів би зауважити, що   впровадження  в Україні біометричних документів – це лише одна з вимог для безвізового режиму. Лише після політичного рішення власники біометричного паспорта зможуть відчути принципи дії безвізового режиму.

 

Як зміниться процедура оформлення закордонного паспорта? 

Для громадянина практично нічого не зміниться – необхідно буде прийти до пункту оформлення, подати заяву і паспорт громадянина України. Фотографування і сканування відбитків пальців рук здійснюватимуть наші працівники. Зауважу, що термін виготовлення документа складе не 30 днів, як тепер, а 20 днів. У разі необхідності, паспорт можна буде виготовити в терміновому порядку – до 7 днів, а у нагальному випадку – за 3 дні. Ще одне нововведення:постановою Уряду передбачено видачу паспорта для виїзду за кордон строком на 10 років громадянам, яким виповнилося 16 років. Це відчують діти, які планують навчатися за кордоном. Крім того, починаючи з січня замість проїзного документа дитини ми оформлятимемо повноцінний закордонний паспорт дітям. Строк дії «дитячого» закордонного паспорта становитиме 4 роки.

 

В яких випадках громадяни не зможуть отримати біометричний паспорт?

- Це питання також урегульовано законодавством. Громадянину  може  бути  тимчасово  відмовлено  у  видачі паспорта у разі, коли:- він  обізнаний  з  відомостями,  що  становлять   державну таємницю, - до закінчення строку,  встановленого Законом України "Про державну таємницю" (у разі виїзду  за  кордон  на постійне проживання);

- діють   неврегульовані   аліментні,   договірні   чи  інші невиконані  зобов'язання,   -   до   виконання   зобов'язань   або -розв'язання  спору  за  погодженням  сторін у передбачених законом випадках,  чи забезпечення  зобов'язань  заставою,  якщо  інше  не передбачено міжнародним договором України;

- проти  нього порушено кримінальну справу,  - до закінчення провадження у справі;

- він  засуджений  за  вчинення  злочину,  -   до   відбуття покарання або звільнення від покарання;

- він  ухиляється  від виконання зобов'язань,  покладених на нього  судовим рішенням, рішенням іншого органу (посадової особи), - до виконання зобов'язань;

- він свідомо сповістив про себе неправдиві відомості,  - до з'ясування причин і наслідків подання неправдивих відомостей;

- щодо нього подано цивільний позов до суду, - до закінчення провадження у справі;

- він   перебуває   під  адміністративним  наглядом  органів внутрішніх справ, - до припинення нагляду.

 

Що робити тим, хто оформлював закордонний паспорт нещодавно чи у попередні роки? Треба буде змінювати паспорти на нові?

Ті паспорти, які вже видані громадянам України, будуть чинними до завершення строку їх дії. Заміна такого паспорта на біометричний – це право, але не обов’язок громадян, вони і надалі зможуть подорожувати світом з тими паспортами, які вони отримали цього року і у попередні роки.

 

Чи очікуєте  в управлінні міграційної служби черги людей?

Прогнозуємо, що через загальний ажіотаж у січні можливі черги громадян, які бажатимуть якнайшвидше оформити закордонний паспорт нового зразка. Уже відтепер до служби телефонують і запитують про можливість оформлення біометричного паспорта. Очевидно, що нам доведеться коригувати графік роботи і працювати таким чином, щоб врахувати ці обставини. Однак хотів би ще раз наголосити на тому, що паспорти громадян України для виїзду за кордон, які видавалися дотепер, є чинними на увесь термін їх дії, а наявність біометричного паспорта наразі не дає його власнику жодних переваг у виїзді за кордон до запровадження безвізового режиму.


22.12.2014 908 0
Коментарі (0)

10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

968
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1979
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2851
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3487
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3687
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6877 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3871

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5686

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6824 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7640
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2477
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4742
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5127
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

494
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

958
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1828
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3411
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

936
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1803
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3707
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3931 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5466