Сергій Батомункоєв: Лузан може виграти все

 

 /data/blog/87770/81f0c77d67a40705be03f04b85be7fcf.jpg

 

У понеділок, 21 вересня, франківська веслувальниця Людмила Лузан повернулась додому з чергових успішних для неї змагань: на чемпіонаті Європи серед юніорів у Румунії вона здобула дві срібні нагороди.

 

В інтерв’ю спорт­сменка та її тренер Сергій Батомункоєв згадують минулі змагання та діляться очікуваннями від наступних стартів.

 

– Людо, як ти прийшла до веслування?

Людмила Лузан: Веслуванням почала займатись не одразу – змалечку пішла на спортивну гімнастику, якій віддала майже 10 років. Але у 13 років я вирішила спробувати щось нове. Мій брат на той час займався у Сергія Батомункоєва веслуванням, я прийшла на тренування, мені сподобалось…

Сергій Батомункоєв: Я працюю з Людою вже п’ятий рік, бо для гімнастики в неї був неперспективний зріст – 177 см. Те, що вона зможе досягти високих результатів, було видно одразу. Я їй дав у руки весло, сказав зробити гребок, а вона так зачепилась за воду! В інших, буває, весло провалюється, не чіпляється, а тут одразу човен пішов уперед.

Людмила Лузан: А я навпаки, як тільки спробувала, то думала, що в мене нічого не вийде – впала з човна, понабивала синців. Думала, ніколи не нав­чусь рівно їхати. Але з кожним днем ставало дедалі краще.

– Коли прийшли перші успіхи?

Людмила Лузан: Я лише три місяці позай­малась і поїхала на свої перші змагання – чемпіонат України серед дорослих. Мені на той час було 14 років. Посіла п’яте місце і сильно розчарувалась. Але приїхала додому, тренер мене заспокоїв. Наступного року чемпіонат України я вже виграла. Тоді ж поїхала на чемпіонат Європи серед юніорів, в якому теж перемогла, а на чемпіонаті світу була третя.

– Де проходять тренування і як часто ви займаєтесь?

Людмила Лузан: На міському озері. Три дні на тиждень я маю по два тренування, а в суботу й неділю – по одному. Наш тренер міняє графіки від тижня до тижня або місяця, має власну систему. Ми не лише займаємося на воді, а й ходимо до тренажерного залу, бігаємо кроси. Багато працюємо на силу, щоб була нормальна фізична підготовка. Без цього ніяк.

Сергій Батомункоєв: Ще за часів Союзу веслувальники займалися на стадіоні «Електрон», але зараз цієї бази вже немає. Довгий час я не працював, але у 2000 році мій вихованець Віктор Вінтоняк запропонував почати все з нуля. Було складно, адже ми не мали ані човнів, ані бази. Але ми розвивались і з 2000 року почав працювати спортивний клуб «Альбатрос» на міському озері.

Зараз у мене є одна група із трьох людей – два майстри спорту міжнародного класу і один майстер спорту. Щоб ефективно займатись, має бути вузька спеціалізація. Я не тримаю спорт­сменів, і, коли бачу, що з деякими не справляюсь, віддаю їх іншим тренерам. До всіх має бути окремий підхід і своя методика.

– На що йде основне навантаження при заняттях веслуванням?

Людмила Лузан: Задіяні всі групи м’язів, особ­ливо ноги. Дуже велике навантаження на коліна. Я якраз трохи травмувала коліно на чемпіонаті світу, що завадило мені показати кращі результати на змаганнях.

– А як взагалі оцінюєте виступи на чемпіонатах світу та Європи?

Людмила Лузан: На чемпіонаті Європи в Румунії я показала не найкращий свій результат. Взагалі ці змагання далися мені дуже важко. Під кінець сезону сил майже не залишилось, організм був ослабленим.

Сергій Батомункоєв: На чемпіонаті Європи Людмила показала не свій результат, бо вже перед фінішем їй стало погано і вона фактично кинула гребти й сплавляла човен, аби втримати друге місце. А так із білорускою вони йшли ніс у ніс – усе вирішують соті долі секунди.

– Які у вас найближчі плани?

Людмила Лузан: Сезон у нас закінчився, зараз буде місяць відпочинку, я зможу підлікувати коліно. А вже потім нас очікують збори в Бурштині. Змагання ж почнуться з наступної весни: чемпіонат України, відбір на чемпіонати Європи та світу…

– Кого вважаєте головними конкурентами у Європі та світі?

Людмила Лузан: Дуже сильна білоруска Надія Макарченко. Але буду тренуватись, щоб успішно конкурувати з нею, я не зупиняюсь на досягнутому.

Сергій Батомункоєв: Кожен, хто знаходиться у межах двох-трьох секунд – конкурент, бо за рік підготовки цю різницю можна надолужити. Є коло претендентів із 5-6 спортсменів і кожен може боротись за найвищі нагороди. У Людмили резерв є. На дистанції 500 м вона може скинути 5-6 секунд і десь секунду на дистанції у 200 м. Це багато, і з цими результатами – вона може виграти все.

 

Марія Чала, report.if.ua


28.09.2015 768 0
Коментарі (0)

10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

954
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1960
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2831
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3466
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3675
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6854 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3859

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5672

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6806 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7629
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2464
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4729
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5116
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

484
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

948
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1818
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3401
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

922
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1790
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3696
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3910 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5455