96% українців вважають секспросвіту дітей необхідною.
Про це свідчить соціологічне опитування агенції FAMA, яке провели на замовлення Центру гідності дитини Українського католицького університету (УКУ), передає Фіртка.
Зокрема, 43% опитаних вважають її необхідною безвідносно до віку дитини, 53% – називають вік, коли варто починати цей процес. 46% вважають доречним його починати ще до 8 років, 80% – у віці 9-13 років, 92% – після 14 років.
Зауважимо, що серед респондентів-батьків є більше прихильників ранньої та системної секспросвіти: у цій групі 45% вважають сексуальну просвіту необхідною у будь-якому віці. Серед респондентів без дітей цей показник становить 37%.
Прихильників секспросвіти для дітей до 8 років найменше – 46%. Серед тем, які вважається доречним порушувати в цьому віці: гігієна інтимних частин тіла (40%), толерантність, повага до інших (22%), сексуальна безпека в Інтернеті (19%), анатомічні особливості хлопців та дівчат (17%).
Водночас 80% респондентів вважають необхідною сексуальну просвіту для дітей віком 9-13 років. У цьому віці учасники опитування вважають доречними розмови про анатомічні особливості хлопців та дівчат (58%), сексуальну безпеку в Інтернеті (56%), гігієну інтимних частин тіла (49%), толерантність, повагу до інших (45%), поняття сексуального насилля та способи протидії (44%).
Заразом 92% респондентів підтримують ідею секспросвіти серед підлітків у віці 14-16 та 16-17 років. Більшість пропонованих освітніх компонентів отримують підтримку близько (чи більше) половини респондентів [за винятком гігієни інтимних частин тіла (43% для підлітків 14-15 років та 38% для підлітків 16-17 років) та анатомічних особливостей хлопців та дівчат (45% і 31% відповідно).
Водночас присутня певна ротація пріоритетності освітніх компонентів:
- Теми, які доречніше розглядати у віці 14-15 років: прийняття себе та своєї сексуальності (56%), поняття сексуального насилля та способи протидії (62%), сексуальна безпека в Інтернеті (64%).
- Теми, які доречніше розглядати у віці 16-17 років: відповідальне батьківство (67%), призначення сексуального життя для
вираження подружньої любові та дарування життя (67%), впорядковані та невпорядковані форми сексуальної поведінки (58%), форми сексуальної поведінки та задоволення (59%).
«Освітня програма повинна адаптуватись до віку слухача та включати не лише огляд анатомічних відмінностей між хлопчиками та дівчатками та, власне, репродуктивну функцію організму, але й теми, пов’язані із прийняттям себе та своєї сексуальності, гендерної рівності, безпеки в Інтернеті тощо», – наголошують у FAMA.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також: