Секретні боржники

 

Юристи виконкому Івано-Франківської міської ради приховують від громади інформацію про будівельні компанії, що заборгували мільйони гривень до міської казни.

 

Нещодавно Івано-Франківська міська рада затвердила нове положення «Про пайову участь замовників будівництва у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста». Саме пайові внески забудовників є основним наповненням фонду соціально-економічного розвитку міста. Цього року кошти з фонду передбачені на будівництво доступного житла в Івано-Франківську, низку соціальних програм, фінансову допомогу онкохворим дітям, виготовлення технічних паспортів будівель соціально-лікувальних закладів міста тощо.

 

Разом із прийняттям положення міська рада рекомендувала інспекції Державного архітектурного контролю в Івано-Франківській області вимагати у забудовників ряд документів. На етапі отримання дозвільних документів - питати договір про пайову участь замовників будівництва у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста. А перед введенням в експлуатацію будівель - довідку про сплату пайового внеску згідно з укладеним договором. Якщо ж забудовник відмовляється укладати такий договір, виконавчий комітет чи фінансове управління має право вимагати його укладення через суд. За новоприйнятим положенням, якщо вартість будівництва перевищує 1,5 млн. грн., то договори про пайову участь буде затверджувати виконавчий комітет.

 

 

Порівняно з попередніми роками, положення «Про пайову участь» виписане жорсткіше. У такий спосіб влада Івано-Франківська сподівається «вибити» із забудовників заборгованість до соціально-економічного фонду і не допустити нової.

 

За інформацією міського фінуправління, до фонду соціально-економічного розвитку міста у 2011 році надійшло 3,9 млн. грн., у 2010 - 1,6 млн. грн., а в 2009 - 2,4 млн. грн. Як пояснює начальник управління Вікторія Сусаніна, причиною зменшення надходжень у 2010 році став закон «Про запобігання впливу світової кризи на будівництво», за яким забудовники отримали дозвіл на відстрочку. Надходження до фонду у 2011 році збільшилися за рахунок заборгованості попередніх років, яку вдалося виграти через суд. Наприкінці цього року, за прогнозами фінансистів, до фонду надійде 1,9 млн. грн.

 

За положенням, розмір пайового внеску при будівництві нежитлових споруд становить 7% від кошторисної вартості об'єкта, житлових будинків - 4%, а індивідуального житла (якщо площа перевищує 300 кв. м.) - 2%. При цьому положення зобов'язує забудовника виплатити 20% від загальної суми внеску протягом 30 днів після отримання дозволу на будівництво. А решту - доплатити за місяць до введення будинку в експлуатацію. «З 2009 року дозвіл на будівництво видає інспекція Держархбудконтролю. Тому в цьому випадку дуже важко відслідкувати, коли видається дозвіл на будову, - зазначає начальник міського фінуправління Вікторія Сусаніна. - Втім, і тих 20% теж ніхто не платить. Тому що до 2013 року діє закон «Про запобігання впливу світової кризи на будівництво».

 

За словами Сусаніної, наразі міськвиконком уклав приблизно 800 договорів на пайову участь. 24 підприємства, каже Вікторія Сусаніна, з 2007 року всіляко ухиляються від внеску у соціально-економічний фонд. За інформацію фінуправління, станом на лютий 2012 року загальна сума заборгованості зі сплати пайової участі на розвиток інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста становить 3,6 млн. грн. (в тому числі на виконанні у відділі державної виконавчої служби - 2,7 млн. грн., на розгляді в суді - 0,9 млн. грн.). Та назви підприємств, які заборгували міській казні, у виконкомі чомусь приховують. До прикладу, київська влада вже декілька років публікує список боржників у ЗМІ та вивішує на веб-сайті міськради. В Івано-Франківську ця інформація виявилася закритою не тільки для журналістів, а й для депутатів.

 

«ГК» звернувся у фінансове управління з інформаційним запитом з проханням надати список підприємців, які ухиляються від сплати пайового внеску. В тому числі вказати осіб, з яких стягується заборгованість в судовому порядку. У відповідь ми отримали відписку з юридичного відділу виконкому. Посилаючись на ЗУ «Про інформацію» та «Про захист персональних даних», юристи відповіли, що така інформація є конфіденційною. На запитання, як може бути конфіденційною інформація, яка стосується бюджетних коштів, начальник юридичного відділу Володимир Максилевич відповіді не знайшов. Натомість він припустив, що це Київська міськрада порушує законодавство, розповсюджуючи інформацію про заборгованість без згоди боржників.

 

Іншу думку з цього приводу має голова бюджетної комісії Івано-Франківської міської ради Роман Онуфріїв. «Вся інформація, що стосується міських коштів, має бути абсолютно відкритою», - каже депутат. Також, за його словами, недостовірною є інформація щодо загальної заборгованості до соціально-економічного фонду, яку надало «ГК» фінуправління. За даними Онуфріїва, приблизно 5 млн. грн. боргують лише фірми «Екстім», «Інвертін», «Захід-гурт», «Турбота», «Станіславінвестгруп», «САТП-0901», «Екстім ЛТД». Втім, повної інформації щодо заборгованості до соціально-економічного фонду Онуфріїв, як він стверджує, поки що не може отримати. «Громадськість повинна отримати інформацію про недобросовісних забудовників. Ми спробуємо добитися, щоб вся інформація про сплату до фонду соціально-економічного розвитку була оприлюднена від початку створення фонду з прізвищами», - обіцяє голова бюджетної комісії.

 

 

Марія ГАВРИЛЮК

Галицький кореспондент

 

 

 


09.03.2012 Марія ГАВРИЛЮК 900 7
Коментарі (7)

Я 2012.03.09, 23:27
Привіт депутату Тимківу, власнику ЕКСТІМів, який випадково опинився в депутатському кріслі на місці свободівця. А також привіт його соратнику - Ю. Солов*ю, палкому захиснику нашого міста, його мешканців, благоустрою, добробуту і т. д. і т. п.
Випадкове співпадіння 2012.03.10, 00:16
За даними Онуфріїва, у боржниках немає жодного свободівського забудівника, а тільки опоненти у міськраді!
Cпокій 2012.03.10, 11:36
Випадковий, маєте дані - наведіть, ніхто не боронить. Я, наприклад, теж знаю, що таких боржників серед свободівців нема.
Бачу, бачу... 2012.03.12, 10:07
О "Свободівські" тролі по коменту кинули ) Онуфріїв шось на когось погнав, й вони вслід... Наче на сесіїї міської ради руку тягнуть. Тушки) Тимку ж ганьба, якщо це так! Але ж і Онуфріїв своїх не здає!
сталiн 2012.03.12, 11:17
злодiiв свободiвцiв в сибiр
Українець 2012.03.12, 13:45
Слава богу, що серед свободівців дійсно порядні люди. А тролі, тільки те й можуть, що брудом поливати. Хлопці, не вводьте в оману людей. Або наводьте факти, або замовкніть. А щодо Тимківа, то про його борг всі знають і це відкрита інформація. А ще, Тимків і Соловей слова не тримають. Приклад: не дали обіцяні кошти на ремонт брами палацу Потоцьких.
Джинтонік 2012.03.12, 16:18
Та якщо вже хочете хвалити ту "Свободу", то вже браму Потоцьких не чепайте!))) То вже Свобода збирає кошти на ремонт власності олігарха Бахматюка?!!!! )) Хлопці вже зовсім зажерлися на хабарах, вже самі олігархів фінансують))) ще й інших заставляють.
10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

920
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1907
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2777
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3406
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3639
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6799 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3826

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5638

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6749 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7596
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2427
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4691
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5084
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

445
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

913
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1782
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3366
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

887
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1749
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3659
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3852 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5415