Навряд чи сьогодні знайдуться ті, хто не чув про світлодіодні лампи або не бачив їх у дії. Більшість магазинів та різних офіційних установ вже давно повністю перейшли на такий тип висвітлення у своїх приміщеннях. Серед звичайних споживачів популярність LED-лампи також не втрачають. Все це легко пояснити набором дуже високих технічних характеристик та їх розумним співвідношенням із вартістю виробів.
Загальновідомо, що тарифи на енергоресурси з кожним роком лише зростають, а тому попит на засоби їхньої економії має ту саму тенденцію. У той час, як лампочки розжарювання споживали 75-100 Вт, світлодіодні LED-лампи для формування тієї ж освітленості витрачають 9-12 Вт. Не потрібно робити складних розрахунків, щоб оцінити, що кожну годину експлуатація напівпровідникових джерел світла коштує майже на 90% дешевше. Крім того, термін служби моделей старого типу становить лише близько 1000 годин, а нові можуть працювати 8-15, а часом і понад 25 тисяч годин.
Де використовують світлодіодні лампи
Мабуть, сьогодні набагато складніше знайти таку сферу, де ЛЕД-лампи не використовують. Їх можна побачити і в торгівлі, і на виставках, і у сфері розваг, і на вулицях, і в навчальних закладах, і в адміністративних будівлях, і в установах охорони здоров'я, і ресторанах, і на транспорті, і в промисловості. Можна сказати, що універсальність таких пристроїв – ще один фактор їх популярності.
Напівпровідники, на яких ґрунтуються світлодіодні лампи, не бояться ні спеки, ні холоду, спокійно переносять перепади температур. Все це робить їх придатними до застосування буквально скрізь, де це необхідно. Крім того, діоди мають малий розмір, що дозволяє виробникам виготовляти мініатюрні лампочки, що підходять до найрізноманітнішої домашньої техніки, електроніки та дитячих іграшок.
Сьогодні у продажу можна знайти світлодіодні ЛЕД-лампочки з абсолютно різною потужністю, колірною температурою, формою розсіювача та ін. Практично на кожен споживчий запит знайдеться ціла лінійка готових виробів. При цьому і їх вартість цілком розумна: хоча в середньому світлодіоди, як і раніше, дорожчі за всі інші конструктивні типи, термін експлуатації та якість освітлення повністю виправдовують додаткові витрати.
Принципи підбору світлодіодних ламп
Вибираючи світлодіодну лампу, ні в якому разі не можна як опорний параметр використовувати потужність і орієнтуватися тільки на неї. Правильніше почати з того, щоб з'ясувати тип патрона в тому світильнику, куди планується цю лампочку встановлювати. Найчастіше в побутові прилади підходять моделі з цоколем Е27, а найбільш мініатюрні бра і витончені люстри – Е14.
Далі потрібно порівняти величину світлового потоку, який формують ЛЄД-лампи, що мають однаковий номінал, але виготовлені різними виробниками. Саме цей параметр дозволить оцінити те, що ми називаємо яскравістю або інтенсивністю освітлення. Бувають випадки, коли вироби з меншою потужністю світловий потік вище, ніж у вироби з більшою. Така ситуація пояснюється лише типом використаних при її виготовленні діодів та самою технологією виробництва.
Потім слід задатись деякими особистими уподобаннями. Комусь більше подобаються LED-лампочки з холодним відтінком, хтось звик до теплих тонів і не готовий від них відмовитися, ще хтось віддає перевагу денному світлу. Тим, хто не може визначитися, фахівці зазвичай рекомендують нейтральну гаму, яка сприймається нашими органами зору найбільш м'яко, в міру тонізує і не давить.
Партнерський матеріал