Попри те, що результати голосування 28 березня на довиборах народного депутата в одномандатному окрузі №87 Івано-Франківської області давно встановлені, а обраний депутат склав присягу, залишається відкритим питання розслідування ряду подій.
Зокрема, ОПОРА звернулась до Служби безпеки України із запитом щодо їхньої ролі в приміщенні ОВК №87 1 квітня. Адже частина суб’єктів виборчого процесу висловлювала підозри щодо можливого втручання у процес встановлення підсумків голосування з боку СБУ, передає Фіртка.
«Припущення щодо ймовірних неправомірних дій співробітників Служби безпеки України на об’єктах одномандатного виборчого округу №87 є безпідставними. Скарг представників окружної виборчої комісії з приводу правомірності залучення співробітників Служби безпеки України для забезпечення заходів безпеки не надходило», - йдеться у повідомленні.
Нагадаємо, на момент прийняття ОВК рішень про повторний підрахунок голосів та під час його проведення суб’єктами виборчого процесу не було надано переконливих доказів про порушення з боку членів ДВК, які б свідчили про фальсифікацію ними результатів голосування. Натомість члени ДВК озвучували припущення про порушення цілісності пакування виборчої документації з їхніх дільниць, яке могло відбутися вже після передачі бюлетенів до ОВК.
Раніше ОПОРА робила заяву щодо підсумків голосування 4 квітня про те, що поліцейські повинні оперативно зібрати свідчення усіх учасників виборчого процесу, які перебували на засіданнях ОВК. Також ОПОРА висловила занепокоєння відсутністю публічної реакції Служби безпеки України на звинувачення з боку окремих суб’єктів виборчого процесу на адресу її підрозділу щодо можливого втручання у процес встановлення підсумків голосування.
Нагадаємо, під вигуки "Ганьба" Василь Вірастюк склав присягу народного депутата.
Так, 5 червня, Велика Палата Верховного Суду України задовольнила апеляційні скарги кандидата у нардепи у 87 виборчому округу Вірастюка, ЦВК і партії "Слуга народу" та скасувала рішення касаційного адміністративного суду від 23 травня, у якому йшлося про визнання протиправними дій Центральної виборчої комісії щодо встановлення результатів виборів на Франківщині. Таким чином, протокол ЦВК від 19 травня, яким Василя Вірастюка визнано обраним народним депутатом в округу 87 на Івано-Франківщині, є чинним.
Нагадаємо, 27 травня Велика Палата ВСУ, розглядаючи апеляційні скарги кандидата в народні депутати в одномандатному виборчому округу № 87 Василя Вірастюка, політичної партії "Слуга народу" та Центрвиборчкому на рішення Верховного Суду про скасування протоколу ЦВК від 19 травня 2021 року, не дійшла згоди та оголосила перерву до 5 червня.
25 травня Центральна виборча комісія оскаржила рішення Верховного Суду щодо встановлення результатів виборів в одномандатному виборчому округу № 87.
23 травня Верховний Суд України ухвалив постанову за позовом Олександра Шевченка, якою визнав протиправними дії Центральної виборчої комісії щодо встановлення результатів виборів на 87 округу на Франківщині.
До слова, 19 травня Центрвиборчком визнав голосування на шести дільницях виборчого округу 87 на Франківщині недійсним і встановив результати без їхнього врахування. Відповідно до рішення ЦВК, Василь Вірастюк переміг на проміжних виборах у Верховну Раду. Це вже вдруге Вірастюка Центрвиборчком оголосив переможцем на довиборах. 22-го квітня вперше Центральна виборча комісія встановила результати виборів народного депутата на 87 округу. Переміг кандидат від партії "Слуга народу" Василь Вірастюк.
Що було раніше:
ЦВК опрацювала 100% протоколів з ДВК станом на 8 годину 4 квітня.
У неділю, 28 березня, пройшли вибори на 117 виборчих дільницях (115 – звичайних, 2 – спеціальних) ОВО №87, який включає Надвірнянський район, частину Івано-Франківського району та частину Коломийського району.
ЦВК опрацювала 67% протоколів з ДВК станом на 9 годину 30-го березня. Кількість опрацьованих протоколів станом на 19 годину 31 березня не змінилась.
У вівторок вночі, 30 березня, на ОВК призупиняли роботу через повідомлення про мінування ОВК. В той день у поліції повідомили, що повідомлення про мінування не підтвердилось.
Після цього, члени комісії не з’явились на продовження засідання окружної виборчої комісії 30 березня о 12 годині. Крім них, не прийшли ще п'ять членів ОВК.
ЦВК декілька разів змінювала голову та склад окружної виборчої комісії.
Також ОВК № 87 оточили спецпризначенці. В СБУ пояснили, що вживають усіх необхідних заходів для недопущення спроб дестабілізації обстановки, порушення громадського спокою.
Читайте також:
Довибори у Верховну Раду: "ОПОРА" вимагає розслідування можливих фальсифікацій на 87 окрузі
Найскандальніші вибори за всю історію Незалежної України: хронологія подій