Сакура, вино та повітряні кулі: ТОП фестивалів весни-2017 на Західній Україні

 

/data/blog/127024/a67fdacbb1674ae5119329ae62ef4673.jpg

 

Цьогоріч весна на Західній Україні обіцяє бути гарячою: для розваги туристів тут готують численні тематичні фестивалі. Пропонуємо поринути в автентичну атмосферу музики, видовищ та смаків.

 

А де буде найцікавіше, підкаже VG Львів.

 

Тиждень угорської кухні на Закарпатті

1

Черговий Тиждень угорської кухні пройде в ресторанах Берегово, Виноградова та деяких інших міст Закарпаття.

Тиждень угорської кухні в Закарпатті вирішили проводити за аналогією з угорським “Жирним четвергом”, коли прийнято наїдатися досхочу, а заклади громадського харчування пропонують суттєві знижки, до 50%.

У 2017 році “Тиждень угорських страв” триватиме з 27 лютого по 5 березня. До акції приєднаються багато ресторанів Закарпаття. У цей період кращі страви національної кухні в них можна буде замовити зі знижкою 25%, а в “Жирний четвер”, 2 березня, аж до 50%.

Кожен чек з ресторану, який бере участь в “Тижні”, можна принести в Турінфоцентр в Берегово (вул. Зріні, 25/2) або в Ужгороді (вул. Духновича, 16/1) для участі в розіграші різних призів.

Зараз до участі вже зголосилися 13 установ. Переважно з Берегівського району, а також з Виноградівського, Ужгородського та Мукачівського. Кожен з закладів повинен запропонувати три найпопулярніші угорські страви – бобгуляш, бограч і лоці печеня, на які буде зроблено знижку для відвідувачів.

Дата: 27 лютого – 6 березня

 

Біле вино

2

Традиція проводити фестиваль “Біле вино” з’явилася ще в 2000 році. З тих пір закарпатські винороби щорічно ранньою весною збираються в Берегово на центральній площі Кошута і протягом 3 днів пропонують продегустувати свої кращі зразки вина торішнього врожаю.

Зазвичай програма Міжнародного фестивалю вина у Берегові включає дегустацію кращих сортів закарпатських вин, виставкау-продаж обладнання для виробництва вина, обмін досвідом між виноробами, розіграш лотереї, конкурси, фотовиставку, виступи музикантів і танцювальних колективів, пісні і танці, присвячені вину.

Програма Міжнародного фестивалю вина у Берегові 2017:

3 березня (п’ятниця)

9:00 Виставка-ярмарок закарпатських вин.

09: 30-13: 00 Передача зразків вин на конкурс “Краще вино винного фестивалю”

12:00 Ефективніше “Віагри”. Вино як напій кохання.

15:00 Покладання вінків до пам’ятника видатному професору-хірургу, відомому селекціонеру винограду Бертолону Ліннеру. (м.Берегово, вул. Б. Ліннера, 1, Райлікарня).

4 березня (субота)

9:00 Виставка-продаж закарпатських вин.

11:45 Святковий марш. Колона за участю запрошених гостей формується біля римо-католицького костелу (пл. Ракоці, 3).

12:00 Урочисте відкриття ХIV-го Міжнародного Фестивалю Вина на Берегівщині. Прийняття нових лицарів та придворних дам в Винний Лицарський Орден Св. Венцела. Підведення підсумків конкурсу вина, вручення медалей (пл. Кошута перед міським Будинком культури, велика сцена).

18:00 Народне гуляння на пл. Кошута

5 березня (неділя)

9:00 Виставка-ярмарок закарпатських вин.

11:00 Служба Божа по виноградарів і виноробів.

14:00 Прощання з гостями фестивалю.

Протягом фестивалю – концертна програма, виступ ансамблів, розіграш лотерей.

Дата: 3 – 5 березня

Еротичний арт-фестиваль “Березневі коти”

3

В кінці березня столиця Закарпаття скликає розкутих естетів на XII Міжнародний еротичний арт-фестиваль “Березневі коти”.

Фестиваль має на меті розвиток та популяризація сучасного мистецтва, виховання естетичних почуттів за допомогою популярної, привабливої для широких верств населення теми еротики, виховання здорового, не перекрученого штампами і стереотипами, ставлення до прекрасного, підвищення туристичного потенціалу Ужгорода і всього Закарпаття.

У 2016 році “Березневі коти” пройдуть орієнтовно 24-26 березня. Традиційно учасниками події будуть художники з України, Польщі та Білорусі та інших країн.

Дата: 24-26 березня

Сакура Фест

4

У другій половині квітня 2017 року столиці Закарпаття очікується пік цвітіння сакури. У ці дні традиційно пройде міське свято “Сакура Фест 2017″.

Відвідавши Ужгород в кінці квітня, ви застанете цвітіння сакур. У ці дні засаджені сакурами вулиці Довженка і Ракоці, а також прилегла до набережної площа Пушкіна, які іноді називають Сакурова алеєю, перетворюються в фантастичний райський сад.

Залежно від погодних умов початок цвітіння сакури може зміститися на декілька днів в ту чи іншу сторону. Зазвичай пік цвітіння припадає на самий початок травневих свят, коли в Закарпатті найбільший наплив туристів. Однак в останні роки сакура розквітає трохи раніше. Наприклад, в минулому році квіткове буйство в Ужгороді можна було побачити вже в середині квітня, оскільки весна видалася ранньою і теплою.

У другій половині квітня в Ужгороді традиційно проходить Міжнародний музично-творчий фестиваль “Сакура Фест”. Протягом декількох фестивальних днів на Набережній Незалежності проводиться Великодній ярмарок.

Дата офіційного відкриття свята “Сакура Фест 2017″ поки не оголошена. У минулому році в рамках фестивалю відбулася святкова концертна програма, виставка фотографій і малюнків “Цвіт сакури”. На Театральній площі відбувся виступ духового оркестру. Свято “Сакура” також щорічно проводиться в ужгородському “Ротарі Парку” (пл. Дружби Народів).

Дата: 18 – 30 квітня

Угочанська лоза

5

XII фестиваль виноградарів і виноробів “Угочанська лоза 2017″ відбудеться на початку травня. Він щорічно проходить в закарпатському райцентрі з символічною назвою Виноградів. Саме тут сотні років тому почало розвиватися закарпатське виноробство. Мета свята – поширення культури споживання вин, відновлення традицій виноградарства, розкриття туристичного потенціалу району, збереження місцевої кухні і т.д.

Зазвичай в програмі фестивалю “Угочанська лоза” – дегустація та виставка-продаж виноробної продукції, ярмарок виробів декоративно-прикладного мистецтва, обмін досвідом виготовлення вин, концерт творчих колективів та окремих виконавців, розіграш святкової лотереї, нагородження кращих виноробів та інші забави та розваги.

Дата: 6 – 7 травня

Форпост

6

Шостий фестиваль середньовічної культури “Форпост 2017” знову збирається в кам`янець-подільській фортеці 29 квітня – 1 травня 2017 року.

Що очікувати від фестивалю?
– повноконтактні лицарські бої, масові бугурти та нові нестандартні номінації
– виступ фолк гуртів та танцювальних колективів
– змагання зі стрільби з луків та арбалетів
– конкурс історичного костюму
– фаєршоу

Дата: 29 квітня – 1 травня

Кам’янецька турка

7

Кавовий фестиваль “Кам’янецька турка” збере у Кам’янці-Подільському найбільших цінителів цього напою.

Фестиваль покликаний нагадати, що кава на українській землі вперше з’явилася у Кам’янці-Подільському. Саме тут, під час османського панування, в 1672 році була відкрита перша кав’ярня.

Фестивальні заходи проходять на центральній площі Старого міста – Польському ринку. Тут розміщується стилізоване кавове містечко, в якому протягом трьох днів проходить кавовий ярмарок з різноманітними смаколиками, майстер-клас, дигустації, кавовий спринт – забіг офіціантів з кавою, і велопробіг, ворожіння на кавовій гущі. На центральній сцені свої таланти демонструють поети, музиканти, співаки і танцюристи міста.

Головною дійовою особою свята є величезна турка-рекордсмен, в якій можна за раз зварити 200 літрів кави, – розповів VG Львів організатор фестивалю Олег Вощинський.

Дата: 6-9 травня

Сонячний напій

8

Традиційно на початку травня Ужгород запрошує мешканців та гостей Закарпаття скуштувати натурального вина та меду на фестивалі “Сонячний напій”.

У фестивалі беруть участь кілька десятків виноробів краю. В старовинних королівських підвалах (відомі під назвою “Совине гніздо”) можна безкоштовно продегустувати понад 50 якісних і “правильних” вин, купажні вина на основі європейських сортів винограду та ексклюзивні  авторські купажі (наприклад “Чорного принца”, “Сонце в бокалі”, “Космічне”, “Жужіка ти солодка”).

Фестиваль приділяє велику увагу культурі споживання вина – організатори обіцяють подбати про скляні келихи з атрибутикою свята замість пластикового посуду. Під час фестивалю спеціально створена дегустаційна комісія обиратиме найкращі вина – винороби отримають “золоті”, “срібні” й “бронзові” відзнаки.

У медових павільйонах, що розташовуються навколо льохів, бджолярі пропонують найпопулярніші медові продукти — квітковий, “майський”, липовий мед, пилок, віск, медові соти і навіть медовуху. Крім того, гості фестивалю матимуть можливість придбати сувеніри, солодощі, молочні делікатеси (вурду, бринзу, домашній сир), продукти закарпатських сироварень,  посмакувати шашликами, печеною рибою, картоплею, бограчем та іншими традиційними стравами Закарпаття.

Дата: 8 травня

Кубок Поділля

9

Міжнародні змагання з повітроплавання “Кубок Поділля 2017″ та фестиваль “Назустріч Сонцю” пройдуть в Кам’янці-Подільському 18-21 травня.

Фестиваль “Назустріч Сонцю” – це триденне свято повітряних куль, який традиційно проходить в Кам’янці-Подільському в другій половині травня під час Дня міста.

Фестиваль повітряних куль у Кам’янець-Подільському проводиться з 1998 року. У заході зазвичай беруть участь участь 10-15 екіпажів теплових аеростатів.

“Кубок Поділля 2017″ збере екіпажі з України та з-за кордону. Буде проведено декілька польотів над Кам’янцем та околицями – пілоти битимуться за традиційний Кубок Поділля та призи від спонсорів.

Ранкові польоти зазвичай проводяться в 5:30, а вечірні – в 18:30. Завершенням свята повинен стати Нічний Старт повітряних куль.

Дата: 18 – 21 травня

Фестиваль середньовічної культури “Срібний Татош”

10

Шостий міжнародний фестиваль середньовічної культури “Срібний Татош” відбудеться в Чинадієвському замку біля Мукачева.

Фортеця “Сент Міклош” уже шість століть гордо височить над мальовничою річкою Латорицею на тлі Карпатських вершин. З давніх-давен тут сходяться шляхи Сходу і Заходу, за якими йшли торгові каравани і численні війська. Цього року тут знову схрестять мечі лицарі з України, Словаччини та Угорщини, щоб відродити славу минулих епох.

На фестивалі “Срібний Татош 2017″ будуть проводитися видовищні середньовічні бугурти, поєдинки на мечах і алебардах. Буде звучати автентична музика і готуватися страви за старовинними рецептами. Кожен учасник фестивалю зможе взяти участь в середньовічних забавах і танцях, постріляти з лука та арбалета, приєднатися до майстер-класів, придбати оригінальні речі на ярмарку. А у вечірній час небо спалахне від фаєр-шоу.


06.03.2017 2572 0
Коментарі (0)

10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

968
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1979
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2851
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3487
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3687
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6876 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3871

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5686

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6824 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7640
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2477
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4742
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5127
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

494
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

958
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1828
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3411
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

936
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1803
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3707
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3931 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5466