В Івано-Франківську триває позачергова сесія міської ради через закриті школи.
На обговорення сесії міської ради винесли питання: «Про забезпечення права на освіту жителям Івано-Франківської міської територіальної громади», пише Фіртка.
У зв’язку з оголошеним карантином у державі, з метою запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19 засідання сесії міської ради проводитимуть без представників громадськості.
Голова батьківського самоврядування ліцею №20 Петро Стоганюк каже, що діти скучили за школою та навчанням.
«Я хочу звернутися з великим проханням. Закликаю вас забезпечити реалізацію права дітей на освіту у відповідному форматі - очна форма навчання. Ми вимагаємо для дітей очного навчання відповідно до вимог - індивідуальний захист, антисептики. Я дуже прошу пустити дітей до школи».
Оксана Чепіль, мати школяра розповідає, що зараз є багато недоліків в організації навчання.
«В мене одна дитина вчиться в 11 класі, а друга - в першому. Дивлячись на дистанційне навчання - хочеться плакати. Життя має продовжуватися. Діти повинні вчитися у школі, бо дистанційне навчання не засвоюється. Ця ситуація - це геноцид дітей та молоді. Ми отримаємо деградоване суспільство. Діти повинні вчитися та спілкуватися. Нація стане сірою масою. Так, дітей треба оберігати від захворювання, але дотримуючись норм, можна забезпечувати навчальний процес не дистанційно».
Сергій Палійчук, депутат Івано-Франківської міської ради зазначив, що міськрада вирішила зобов’язати керівників навчальних закладів організувати освітній процес відповідно до норм.
«З 15 вересня продовжити поетапне відновлення навчання у дошкільних закладах. З 21 продовжити відновлення навчання у початкових школах. З 28 вересня - у середніх та старших школах. Рекомендувати приватним закладам освіти забезпечити навчальний процес відповідно до статуту. Відповідальність за стан здоров’я покласти на батьків або осіб, які їх замінюють».
Також батьки зможуть вибирати, яким чином навчатимуть їхніх дітей. При потребі вони матимуть змогу написати заяву на дистанційну форму навчання. Заклад зобов’язаний забезпечити дітей навчанням.
«Заклади освіти забезпечені всім необхідним для роботи - безконтактні термометри, маски, дезінфектори. На дані потреби виділено 2 млн 200 тис. Також будемо закуповувати захисні щитки», - каже Ігор Максимчук, директор Департаменту освіти.
Своєю чергою очільник міста Руслан Марцінків зазначив, що у МОЗ готові до змін.
«Степанов на брифінгу заявив, що переглядатимуть умови навчання зокрема у червоній зоні. Ми не можемо зупинити навчання до кінця року, а то й до березня».
Нагадаємо, з 31 серпня Івано-Франківськ занесено до червоної карантинної зони. Відтак, заборонена робота закладів громадського харчування, закриті дитячі садочки та школи, транспорт працює в режимі спецперевезень.
Окрім Івано-Франківська обмеження на два тижні запроваджені у Калуші, Коломиї, Косівському та Тисменицькому районах.
Нещодавно у Франківську підприємці просили поліцію не штрафувати їх за роботу у карантин.
Крім того, Президент Володимир Зеленський заявив, що мери міст, які виступають проти посилення карантину, прагнуть подобатися виборцям перед місцевими виборами.
А вчителі безсмертні чи як?