На Івано-Франківщині за добу 25 січня госпіталізували 133 хворих на коронавірусну хворобу, серед них — 26 дітей.
Про це повідомили під час брифінгу щодо ситуації із захворюваністю на COVID-19 в Івано-Франківській області, передає Фіртка.
На противагу за минулу добу виписали — 21 прикарпатця.
Зокрема, за останню добу виявили 1 387 нових випадків захворювання. Найбільше лабораторно підтверджених випадків зафіксували в Івано-Франківському та Калуському районах, відповідно 694 та 210 нових випадків.
У порівнянні з попередньою добою, коли зареєстрували 1 765 підтверджених випадків, захворюваність знизилася на 21,5%.
У медичних закладах, які лікують хворих на коронавірусну хворобу, перебувають 1 886 прикарпатців. Так, 125 пацієнтів перебувають у відділеннях реанімації, 31 хворий підключений до апаратів штучної вентиляції легень.
Зауважимо, що у 26 лікувальних закладах, які надають допомогу хворим на коронавірус, розгорнули 3 182 ліжка. За січень додатково розгорнули 1 059 ліжок, а також 25 січня додатково розгорнули 200 ліжкомісць.
Також збільшується захворюваність на COVID-19 серед дітей. Так, позитивних результатів у дітей до 18 років — 8 143, з них дітей шкільного віку — 6 543. За минулу добу зареєстрували 127 лабораторно підтверджених випадків серед дітей.
Станом на 25 січня 469 закладів загальної середньої освіти в області, а це своєю чергою становить 78%, перевели на дистанційну форму навчання.
Від початку пандемії в області померли 3 203 хворих на коронавірусну хворобу. Зокрема, 229 — у грудні, 100 — за звітний період січня.
Відтак, медики акцентують на необхідності дотримання протиепідемічних заходів та вакцинації задля зменшення ризиків захворювання та важкого перебігу хвороби.
«Від початку року бачимо щотижневий ріст захворюваності. Нова хвиля вражає усі вікові категорії: хворіють, як дорослі, так і діти. Особливо часто вірус вражає школярів. Вкотре наголошую, що вакцинація єдиний ефективний спосіб захистити себе та уникнути карантинних обмежень у «червоному» рівні епідемічної небезпеки (Івано-Франківська область перейшла до «червоної» зони 24 січня, — ред.).
Окрім вакцинації, також раджу дотримуватись соціальної дистанції, правильно носити маски, використовувати дезінфікуючі засобів та уникати місць великого скупчення людей», — додала заступниця генерального директора Івано-Франківського центру контролю і профілактики хвороб МОЗ Тетяна Джус.
Наразі першу дозу вакцини проти COVID-19 отримали 32% прикарпатців. Водночас пройшли повний курс вакцинації — 29,3%.
Від початку вакцинальної кампанії в Івано-Франківській області провели 832 562 щеплення. Зокрема, 2 940 людей отримали бустерну дозу вакцини проти COVID-19, 164 прикарпатці отримали додаткову дозу вакцини.
Як зазначили під час наради, в Івано-Франківській області доступні три вакцини: Moderna, CoronaVac, Pfizer-BioNTech. Поки що дози вакцини компанії AstraZeneca є лише на ревакцинацію.
На Івано-Франківщині функціонують дев'ять центрів масової вакцинації населення. Перелік, контакти та графік роботи пунктів та центрів, а також іншу інформацію про вакцинацію проти COVID-19 можна отримати за номером контакт-центру 0 800 60 20 19 та на vaccination.covid19.gov.ua.
Наразі єдиною альтернативою локдауну є масова вакцинація. Уряд не планує вводити повний локдаун. Навіть у «червоних» зонах бізнес і громадські заклади працюватимуть при повній вакцинації всіх працівників і відвідувачів.
До слова, медики пояснюють, що стрімке зростання захворюваності обумовлене поширенням штаму «Omicron», який швидко передається та має симптоми звичайної застуди. Вірус вражає всі вікові категорії населення, зокрема і дітей.
Нагадаємо, що невакцинованих медиків, працівників органів місцевого самоврядування та комунальників відсторонюватимуть від роботи з 31 січня без збереження заробітної плати. Це правило не поширюватиметься на працівників, які мають протипоказання до вакцинації та надали відповідний документ.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
COVID-19 залишає аутоантитіла, які можуть вражати здорові органи організму — дослідження
Дослідження: скільки доз COVID-вакцин потрібно для захисту від штаму «Omicron»
Вакцини проти COVID-19: які є в Україні, наскільки ефективні та як працюють
Рідкісна побічна реакція від вакцини Johnson & Johnson: що відомо