РОСІЙСЬКА РУЛЕТКА: президент - Путін, прем'єр - Медвєдєв!

 

 

Сталося цілком очевидне і очікуване, на з’їзді «Єдіная Росія», 24 вересня, нарешті давно прогнозована рокіровка набула цілком реального змісту і форми: діючий президент РФ Дмитро Медвєдєв очолить список «єдіноросів» і поведе їх здобувати тріумф на чергових виборах до Державної Думи Росії. Здобувши цілком очевидну перемогу (інтрига лише в одному: чи перемога буде величиною у конституційну більшість парламентарів чи менше) Медвєдєв буде обраний Головою Уряду Російської Федерації (за Конституцією РФ – в Росії уряд очолює не прем’єр-міністр, а Голова Уряду РФ). Натомість, діючий Голова уряду Володимир Путін, буде рекомендований і висунутий на черговому грудневому з’їзді «Єдіная Росія» кандидатом у Президенти РФ (Путін є головою партії «Єдіная Росія»). Хто б сподівався, що Путін добровільно віддасть посаду президента удруге, своєму молодшому протеже. Тільки власне Его, турбота про власний імідж та ділову репутацію на Заході, змусила ВВП, чотири роки назад, пожертвувати Медвєдєву чотири роки «транзитного» технічного президентства, заради отримання в недалекому 2012 році наступні 12 років абсолютного володарювання, скоритися вимогам Конституції і не «повєлєвать» відповідного рішення Конституційного суду, про визнання, що «1+1=1», як це мало місце в ганебній новітній історії часів Кучми. Схема Путіна: «наступника - висунув, наступника  - засунув», спрацювала.

 

За Конституцією РФ, президента обирають не більше, а ніж на два терміни поспіль, тривалістю шість(!) років кожний. Тобто, будучи обраним на посаду Президента РФ Володимир Путін, має беззастережні шанси пробути на цій посаді ще дванадцять(!) років поспіль, плюс до восьми років свого першого та другого президентства (05.2000-05.2008 р.р.). Загалом вимальовуються 20 років президентства та чотири з половиною років урядування Путіна (з вересня 1999 р. по травень 2000р., та від травня 2008 р. по травень 2012р.). Путін прийшов у велику політику Росії у 47 річному віці. В чергове стане президентом у 60 років. Дві чергові каденції завершаться у 2024 році, в солідному віці політика, у 72-ох річному віці, як у сьогоднішнього ловеласа і прем’єра Італії Сільвіо Берлусконі. Таким чином, загалом епоха «путінської Росії» охоплюватиме чверть століття. Довше «правив» тільки Сталін, від 1924 (рік смерті Леніна) по 1953 р.р., тобто 29 років поспіль.

 

Корелюючи ситуацію в Росії, до її вірогідного впливу на Україну, найважливішим є сумна перспектива впливу жорсткого націоналістичного путінського прагматизму, у наших внутрішніх «братерських» стосунках «добросусідства». Чи зможе Україна Януковича вистояти від пресингу великодержавних амбіцій та безмежних ілюзій Росії, щодо України, видається не дуже оптимістичним і обнадійливим.

 

Основними подразниками у стосунках обох країн традиційно залишаються питання: ціна на газ для українських споживачів, доля всієї ГТС, розмежування державного кордону в Азова-Керченській протоці, завершення встановлення державного кордону між обома країнами, зовнішньополітичні пріоритети України щодо вступу до асоціації з Європейським Союзом, приєднання до Зони вільної торгівлі, а не Митного союзу, євроатлантична інтеграція України, розподіл державної власності в Україні на користь російських «інвесторів»…

 

Враховуючи, що зимові вибори до Державної Думи та весняні президентські вибори у РФ потребують впровадження традиційних піар-технологій, щодо заволодіння голосами переважно ненажерливого імперсько-шовіністичного електорату Росії, Медвєдєву-Путіну необхідно буде розіграти чергові традиційні «маленькі війни» зі своїми сусідами, з будь-якого приводу, заради отримання електоральної насолоди від блискучої «перемоги» сильних правителів над своїми «заклятими ворогами». «Хліба і видовищ» вимагає російський електорат, в обмін на свою підтримку на виборах! Україна, для такої ролі підходить найкраще. Всі свої виборчі кампанії Росія проводить з використанням традиційного негативного українського фактору. Згадаймо, хоча б провокаційну історію з будівництвом російської дамби до коси Тузла.

 

Саме, чергові вибори в Росії, найбільшим чином впливають на формування безкомпромісної агресивної позиції Кремля, щодо України, в питанні обговорення перегляду газових угод 2009 року, та зменшення ціни на російський газ для України.

 

Нас очікує складна зима 2011-2012р.р. «Зимно» буде не тільки в кліматичному, але й в політичному сенсі. Фатальний, для Януковича, збіг усіх сумних обставин припадає на грудень. Саме у грудні відбудуться вибори до Державної Думи Росії, саме у грудні повинен пройти саміт «Україна-ЄС», на якому вирішуватиметься доля вступу України в Асоціацію з ЄС, або ні! Але тоді вже надовго! Щонайменше до чергових президентських виборів 2015 року.  

 

 В залежності від вирішення проблеми політичних ув’язнених Юлії Тимошенко та Юрія Луценка, режимом Януковича в Україні, на захист котрих, окрім Заходу, також стала влада Росії. Саме в грудні, висуватимуть кандидатуру Путіна на посаду президента РФ. Грудень, потребуватиме великого об’єму споживання російського газу, за надхмарними тарифами у понад 500 доларів США за 1000 м. куб., у четвертому кварталі ц.р, навіть після ратифікації «Харківських угод», за що несе персональну відповідальність особисто Янукович, і його кліка в уряді та Верховній Раді.

 

Позитивом, із усього вищенаведеного є лише одне: чітке розуміння і усвідомлення нашої приреченої перспективи, від будь-яких ілюзій, у відверто «братерських» стосунках з Росією, на найближчі 12 років, як мінімум до травня 2024!

 

Депутат обласної ради, 

голова фракції «Батьківщина»                Юрій Романюк


24.09.2011 Юрій Романюк 893 1
10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

968
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1979
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2851
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3487
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3687
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6878 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3871

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5686

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6824 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7640
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2477
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4742
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5127
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

494
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

958
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1828
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3411
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

936
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1803
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3707
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3931 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5466