Роман Білик: «Суть адмінреформи в тому, що роботу мають виконувати кращі»

 

 

В чому ефективність медичної та адмінреформ, що поліпшує формування якісної регіональної політики та громадської діяльності – про це сьогодні розмовляємо з депутатом Івано-Франківської обласної ради, головою постійної комісії облради з питань розвитку промисловості, будівництва, архітектури, дорожнього та житлово-комунального господарства, керівником Снятинської районної організації УКРОПу Романом Біликом.

 

- Пропоную нашу розмову розпочати з депутатства: що за цей рік вдалося вагомого зробити?

Перш за все говоритимемо про те, що триває будівництво доріг в області – звичайно, що основні кошти - з державного бюджету, з обласного ми виділили по 900 тис. грн на район, і мусимо розуміти - це дуже невелика сума. Однак вважаю, що вона з кожним роком зростатиме.

Щодо роботи в районі, то з року в рік продовжуємо фінансувати капітальні ремонти окремих установ: до прикладу, після моїх депутатських запитів вдається оновлювати будинок культури в селі Тростянець, який донедавна був у жалюгідному стані, а зараз уже можемо сподіватися, що невдовзі тамтешня самодіяльність запрацює на повну силу. Також 150 тис. грн було витрачено на капітальний ремонт Балинцівського будинку культури, 80 тис. грн – на ремонт селищного клубу Заболотова, 100 тис. грн – на заміну вікон в Заболотівській районній лікарні, а в Іллінцях, Кулачківцях та Хом’яківці облаштували нові дитячі майданчики.

Значну увагу приділяємо збереженню довкілля – 550 тисяч гривень, знову ж таки після мого депутатського запиту було виділено на придбання трактора для Заболотівського комунального господарства і 180 тис. грн - на причеп до нього. 200 тисяч гривень передбачено на розчистку та упорядкування прибережної зони річки Дубовець у селі Тростянець, також 110 тис. грн – на аналогічні роботи на річці Чорнява в селі Келихів.

Торік 600 тис. грн було освоєно на спорудження насосної станції, розташованої в Заболотові, і слід продовжувати цю роботу.

 

- Будучи медиком з багаторічним досвідом, як оцінюєте реформування галузі?

Уряд активно працює над впровадженням сімейної медицини, але моя думка, як лікаря з великим досвідом, це треба робити ще з університетської лави, тоді можна сподіватись на якісний результат.

Наразі ці нововведення не є виправданими. До прикладу, мовиться про скорочення лікарень, і ми відразу бачимо, як люди боляче реагують, коли пологовий будинок розташований аж за 80 км - це вдаряє по їхніх кишенях. Тому позитиву я бачу тут мало, виходить – замість того, щоб наблизити медицину до людей, ми навпаки її віддаляємо – просто парадоксальна ситуація.

Я не кажу, що європейським шляхом іти не треба, я говорю про те, що все це треба робити дуже поступово, інакше відбудеться втрата цінних кадрів, яких держава готувала протягом багатьох років. Люди не матимуть куди себе подіти і почнуть масово виїжджати за кордон. Тож ні до чого доброго це не приведе.

 

- А з адмінреформою ситуація ліпша? Чи хочуть люди об’єднуватись в ОТГ?

Звичайно, що все це нові питання для всіх нас, але тут також процес невідворотній – ми маємо брати приклад з Заходу. По тих ОТГ, які вже у нас в області створили, ми можемо судити, що не все так гладко. У них безліч проблем, починаючи від того, де розташувати апарат ОТГ, адже не кожна громада має таку нерухомість, закінчуючи наповненням бюджету.

Ми мусимо наблизити надання адмінпослуг до людей, подбати про довкілля – звичайно, що це не є чимось новим, але хотілося б бачити роботу якіснішою, щоби на берегах наших річок, в лісах не створювали стихійних сміттєзвалищ і т. д. Тому, я вважаю, це одним із пріоритетних завдань при формуванні ОТГ.

Крім того, рада повинна працювати над залученням коштів для розвитку громади з різноманітних джерел. Тому треба докласти максимум зусиль над участю в «прооонівських» проектах, адже дуже багато можна зробити, освоюючи кошти з-за кордону.

А загалом, варто на високому рівні організувати роботу, нехай навіть з додатковою оплатою, але люди мають знати, що залишать своїм нащадкам чисте довкілля. Потрібно розвивати дорожнє господарство, тому що воно, на жаль, у нас в дуже сумному стані. Наступне – це спорт і популяризація здорового способу життя, збереження культурних традицій. Зовсім не йдеться про різноманітні псевдофестивалі, йдеться, можливо, про простіші заходи, які були б організовані від душі. Ну і найважливіше – суть адмінреформи в тому, що роботу мають виконувати кращі! Хай людина отримає трохи більшу заробітну плату, але совісно й відповідально працює!

 

- 29 жовтня відбудуться вибори, у яких Ви візьмете участь як кандидат на голову Заболотівської ОТГ. Які бачите перспективи цієї громади?

Поки, на жаль, об’єднуються не «найбагатші» сільські ради. Окремі наші сусіди мають акцизний збір від нафтопродуктів, тому до нас не спішать. Та невдовзі сформуються такі умови, що ці кошти підуть до державного бюджету, тож і перед ними постане вибір.

А загалом, громада з держдотаціями, з власними надходженнями, з легалізацією прибутків (я підкреслюю, тому що бізнес повинен працювати чесно), повинна мати більші перспективи. От ми зараз бачимо, що об’єднавшись, окремі ОТГ збільшили свій бюджет, тому я сподіваюся, що наша теж процвітатиме.

 

- А що, на Вашу думку, може стати найбільшою перешкодою чи навіть загрозою в розвиткові Заболотівської ОТГ?

Звичайно, що життя громади залежить від того, що відбувається в державі – повинен бути лад. І потрібно бути готовими до того, що перші кроки будуть дуже важкими, бо це нові кроки: інколи навіть, може, доведеться ламати по-живому. Загрозою може бути хіба нерозуміння. Тож ключове, що ми повинні зробити – не дозволити нечесно працювати.

 

- Ви належите до ради обласної організації УКРОПу, очолюєте Снятинську районну організацію. Це відносно молода політична сила, яка активно розвивається…

Так. Команда молода, і не дуже велика: ми не «розганяємо» численність партії, як це робилося, до прикладу, в інших структурах з адміністративним впливом. Тут все інакше – люди добровільно приходять, оскільки бачать, що серед нас дуже гарні, культурні, високоосвічені працівники різних сфер діяльності, а також активна молодь. Тому дуже комфортно в цих умовах працювати – ми відчуваємо підтримку один одного та розуміння. Створені такі умови, які завжди налаштовують на позитив. Серед нас немає випадкових людей, тому я бачу дуже хороші перспективи – за нами велике майбутнє!


03.10.2017 2335 0
Коментарі (0)

10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

922
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1910
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2779
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3409
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3643
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6802 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3827

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5639

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6752 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7598
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2429
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4692
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5085
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

446
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

914
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1783
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3370
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

888
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1750
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3660
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3853 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5416