Родичі загиблої у ДТП 23-річної калушанки звинувачують лікарів та планують судитися

Четвертого травня у Калуші сталась аварія, у якій постраждали чотири людини. Одна з потерпілих, 23-річна Анжела Романів померла згодом у лікарні. Медики стверджують, що зробили все можливе, проте рідні померлої дівчини переконані, що її можна було врятувати.

Дорожньо-транспортна пригода трапилась у Калуші на вулиці Степана Бандери. За інформацією поліції, 25-річний мешканець району на автомобілі «Опель Вектра» виїжджав із другорядної дороги на головну. Він не обрав безпечної швидкості руху, не надав переваги іншому транспорту та допустив зіткнення з автомобілем «БМВ», яким керував 19-річний калушанин, інформує Фіртка з посиланням на Галицький кореспондент.

У результаті ДТП постраждали водій «Опеля» та його пасажири 1996, 1999 та 2003 року народження. Їх госпіталізували з місця аварії в Калуську центральну районну лікарню.

Водіїв перевірили на стан алкогольного сп’яніння, вони були тверезими. За фактом аварії правоохоронці відкрили кримінальне провадження за ч. 1 ст. 286 ККУ (порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту, що спричинило потерпілому середньої тяжкості тілесне ушкодження). Після смерті 23-річної дівчини статтю перекваліфікували на ч. 2 ст. 286 ККУ (ті самі дії, якщо вони спричинили смерть потерпілого або заподіяли тяжке тілесне ушкодження).


20-річна Іванка Романів – молодша сестра померлої 23-річної Анжели Романів. Вони обидві потрапили в ту жахливу ДТП. У молодшої сестри були легші травми, а старшій не пощастило. Іванка каже, що їх везли до лікарні різними каретами швидкої допомоги, тому про те, що було з сестрою одразу після аварії, вона не знає. У неї самої діагностували струс мозку, але не пам’ятає, як їй проводили обстеження. Каже, що прийшла до тями у палаті, коли її відвідав знайомий.

Попри травму, Іванка більшість часу в лікарні проводила біля сестри. «Коли я зайшла в палату, вона лежала. Була при свідомості. Це було вночі», – розповідає вона. Від сестри відходила тільки тоді, коли біля неї з’являлися лікарі.

У той день, 5 травня, вона також була біля Анжели. Розповідає, що, коли сестра вмирала від болю, приходила медсестра та давала знеболювальні. «Вона не могла плакати, не мала сили, але кривилась, казала, що її болить і що вона не витримує. Приходила медсестра і колола їй знеболюючі. Їй ставили крапельниці, а вона не витримувала цього, просила, аби я покликала когось, щоб їх зняли», – згадує дівчина.

Найбільше потерпіла скаржилася на біль у животі та в грудній клітці. Їй було важко дихати. Іванка каже, що знеболювальні не допомагали, але медсестра казала, що так має бути, і попросила купити сильніші. Про стан Анжели, як зазначає сестра, докладно ніхто нічого не пояснював: спершу розповідали одне, потім говорили інше.

«Вона весь день пролежала у ліжку, вмирала від болю, і аж увечері її взяли на операцію, – наголошує дівчина. – Я не знаю, чому вони так тягнули».

Молодша сестра згадує, що Анжелі зробили розріз на животі, бо всередині зібралася якась рідина. Потім два лікарі їй пояснювали, що в Анжели внутрішні органи забиті, звернули увагу на яєчники й казали, що з ними ще до аварії були проблеми. Також не все гаразд було із сечовим міхуром і легенями.

«Казали, що вона пробувала дихати самостійно і на ранок її мали би перевести в палату», – зауважує дівчина. Проте вранці лікарі повідомили, що Анжела у важкому стані і її перевели в реанімацію.

Відтоді до Анжели нікого більше не пропускали, інформацію про її стан родичі намагалися дізнатись через знайому, яка працює в лікарні. Від неї вони дізналися, що Анжела вся посиніла і їй треба буде робити переливання крові.

«Після операції сказали, що серце в Анжели в порядку, але коли перевели в реанімацію, то говорили, що воно теж пошкоджене. Я не розумію, чому вона весь день пролежала. Кажуть, що у неї були травми, не сумісні з життям. Якщо це було б так, то вона б померла на місці. А вона протрималася після ДТП ще всю ніч та день, і аж ввечері її забрали на операцію. Якби були такі смертельні травми, вона могла б загинути на місці. Але вона лежала, і її годували тими знеболюючими, а нас – марними надіями», – плаче сестра.

7 травня дівчина померла.

Друг сім’ї Юрій Паращак розповідає, що Анжелу все боліло, вона не могла повернутись:

"Боліло у ділянці хребта та спини. Лікарі казали, що все пройде, мовляв, зараз вони тут залікують, випишуть додому, вона буде лежати на твердому і все стане на своє місце".

За його словами, вночі Анжелі було погано, її знудило. Медсестра перебувала в іншій палаті. Коли їй розповіли, що сталось, та відповіла, що треба прибрати. Юрій побачив, що сам не впорається, тому ще раз пішов до медсестри. Тільки після цього покликали санітарку.

"Ми питали, чи треба якісь ліки, гроші, імпортні медичні препарати. Нам казали, що держава всім забезпечує, а якщо треба буде щось, то скажуть. Казали, аби купляли тільки знеболюючі. Спочатку нам нічого не розповідали, а потім пояснили, що в Анжели побитий таз та легеня, зламані ребра. Вона кричала, що її болить у животі. Їй робили УЗД, казали, що все буде добре, що все полікується, і далі кололи знеболюючі, крапельницю постійно ставили", — каже Юрій Паращак.

Він зазначає, що лікарі після операції пояснювали, що в сечовому міхурі був гній, тож його вичистили, перевірили, чи він не пробитий, та просушили черевну порожнину. Після цього Юрій поїхав додому, а коли згодом подзвонив Іванці, то дізнався, що Анжела в критичному стані.

"Лікарі казали, що у неї з серцем все добре. Але коли судмедексперт повідомив причину смерті, то виявилось, що в неї сечовий міхур тріснув і з серцем були проблеми", — зауважує Юрій.

За словами Іванки Романюк, сім’я померлої має намір подавати до суду на медиків.

Медичний директор Калуської ЦРЛ Наталія Кінаш стверджує, що лікарі діяли відповідно до протоколу. При госпіталізації провели комп’ютерну томографію, перевірили голову, грудну клітку, зробили УЗД черевної порожнини і відповідно до стану надавали допомогу. Медик каже, що у дівчини була політравма, ушкодження внутрішніх органів, множинні переломи кісток. Стан був важкий і поступово погіршувався.

"За Анжелою спостерігав досвідчений хірург, який уже багато років працює у нас в лікарні. Підозрювали внутрішню кровотечу, бо у неї падав тиск", — наголошує Кінаш.

За її словами, щоб щось не пропустити, вирішили провести оперативне втручання. Кровотечі не виявили, але стан дівчини залишався важким. Вона постійно приймала медикаменти та вазопресори.

"Я про цю дівчину знала, сама ходила на огляди. Є всі записи, і всі спеціалісти були задіяні при наданні допомоги. За нею спостерігали постійно. Ситуація, коли нас звинувачують у смерті близьких, досить типова. Ну, що ми можемо сказати? Це їхній біль, їхнє горе, вони шукають причину, на кого б перекласти вину за таку трагедію. Ми вважаємо, що все зробили за протоколом. Якщо не подобається, то є правові схеми, як вирішувати цю ситуацію. Встановлять вину, тоді можна буде нас звинувачувати", — каже Наталія Кінаш.

Медик зауважує, що особисто до неї скарг ніяких не надходило. Якби не надавалася адекватна допомога, то можна було звернутися до завідувача відділення, до генерального директора чи до неї як до медичного директора. Причину смерті дівчини без належного дозволу медичний директор Калуської ЦРЛ назвати відмовилася, проте наголосила, що висновок судмедекспертів збігався із їхнім діагнозом.


25.05.2020 1455
Коментарі ()

10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

955
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1963
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2833
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3468
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3676
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6856 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3860

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5673

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6807 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7629
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2465
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4729
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5117
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

485
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

949
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1818
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3402
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

922
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1790
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3696
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3911 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5455