Різношерста рада. Хто матиме найбільший вплив в Івано-Франківській облраді

 

/data/blog/92616/96308a158fd4fc667808aa9ae40fc5b9.jpg

 

Івано-Франківщина обрала облраду. Не зовсім нову, радше – оновлену. Тепер обранці до 30 листопада мають визначитися, чи не змінилися їхні наміри та пріоритети, після чого обласна виборча комісія проведе першу сесію Івано-Франківської обласної ради VII демократичного скликання.

Найсуттєвіші зміни у облраді – це кількість депутатів. Замість 114 мандатів тепер передбачено лише 84, хоча кількість крісел у залі для засідань навряд чи зміниться, пише Репортер.

Згідно із результатами голосування за кандидатів у депутати до Івано-Франківської облради, у вже не найновіших кріслах сидітимуть 23 представники від БПП «Солідарність», 18 – від ВО «Батьківщина», 16 «свободівців», 12 «УКРОПівців», вісім делегатів від «Самопомочі» й сім – від «Волі». Серед обраних до ради найчисельнішу категорію становлять різного роду директори – 24 людини. Представляти свої інтереси прикарпатці довірили також чиновникам (15), працівникам освітньої галузі (14), підприємцям (12), лікарям (6) і юристам (2). Семеро обраних працюють в інших сферах, а четверо офіційно є безробітними.

З часом новоспечені депутати заявлятимуть про створення фракцій у обласній раді та оберуть з-поміж себе її голову.

 

Шкура невбитого ведмедя

 

Ймовірних кандидатур напосаду голови облради є декілька. Наприклад, її теперішній очільник, «свободівець» Василь Скрипничук. Їздячи в зону АТО, Скрипничук, як він сам стверджував, «виконував покладені на нього обов’язки» і «згрібав листя», чим, напевно, намагався показати свою наближеність до простолюду та проукраїнську позицію. Щоправда, конкуренцію уже немолодому Скрипничуку складає інший «свободівець» – Олександр Сич, який також має досвід керування радою. Обшуки у квартирі Сича напередодні виборів додали йому авторитету серед колег і рейтингу серед виборців.

Також на голову облради «сватають» теперішнього очільника ОДА Олега Гончарука, який отримає мандат депутата від «Солідарності». Аби Президент був задоволений, Гончаруку треба домовитись із членами інших фракцій, але хто замінить чиновника на посаді, в кулуарах обговорюють уже зараз.

Згадаємо і про першого заступника голови облради, за якого «проголосувало купа людей» – Олександра Левицького.

«Там встав якийсь художник, я його перший раз бачу в житті, дякувати Богу… Та при всій повазі, чуєш – за мене проголосувало купу людей, чоловіче Божий, – а ти помовчи, будь ласка!», – не так давно емоційно виголошував Левицький, чим прославився і запам’ятався.

«Купа людей» підтримала Левицького і цього разу – майже п’ять тисяч виборців і партія «Батьківщина» зробили його депутатом.

Зважаючи на те, що «Свобода» і УКРОП перед виборами міського голови почали симпатизувати одна одному, то боротьба за крісло очільника обласної ради буде серйозною.

Один із новообраних депутатів на умовах анонімності розповів «Репортеру», що більшість в облраді, найімовірніше, створять фракції «Батьківщина», «Свобода», УКРОП і, можливо, «Самопоміч», які й ділитимуть посади у відповідності до кількості депутатських мандатів. За словами депутата, пріоритетною кандидатурою на посаду голови є Олександр Сич, хоча конкуренцію йому може скласти Василь Гладій – перший кандидат у списку «Батьківщини».

«Проте для Олега Гончарука дуже важливо, аби більшість у раді мала «Солідарність», – каже анонім. – Я так розумію, що Гончарук обіцяв керівництву партії більшість у раді й міського голову. Він перший розпочав перемовини і навіть намагався очолити цей процес. Але домовляються у Києві, тому схоже на те, що нинішньому голові ОДА доведеться шукати собі роботу».

 

Бюджет треба відкривати

 

Теперішній і майбутній депутат Сергій Адамович вважає, що новий склад обласної ради буде мозаїчним і саме тому досягати консолідованих рішень стане важче.

«Першочергове завдання для нас – відкритість використання бюджету. Конкурс проектів місцевого самоврядування треба модернізувати, залучивши до експертної ради представників громадських організацій і звичайних мешканців області. Так можна уникнути лобіювання інте­ресів, – упевнений Адамович. – Громади майже нічого не знають про конкурс та його умови, а тому потрібно проводити просвітницьку роботу серед органів місцевого самоврядування».

За словами депутата, теперішній розподіл бюджету – це лобіювання депутатами інтересів своїх виборчих округів. Натомість обласна рада має дбати про інфраструктурні проекти і концентрувати зусилля – будувати нові оздоровчі табори, мости чи які-небудь інші об’єкти, що сприятимуть зростанню добробуту населення, каже Сергій Адамович.

«Дороги і статус прикордонної області – це дві складові, які дозволять Прикарпаттю здійснити економічний стрибок», – переконує Ольга Федишина, яка буде депутатом облради уперше.

Вона впевнена, що залучення інвестицій, відкриття Румунського переходу, контроль за якістю ремонту автодоріг і використанням бюд­жетних коштів – мають бути пріоритетами діяльності облради.

 

Корабель пливе

 

«Чекаємо до кінця місяця, поки обрані депутати мають право писати заяви або відмови. Реєстрація передбачає, що обрання не означає автоматичного отримання статусу депутата. Треба прийти до ОВК і визначитись.

«Для прикладу, Руслан Марцінків, якого обрали і міським головою, і депутатом облради, може прийти до нас і написати відмову від мандату», – говорить голова Івано-Франківської ОВК Віталій Юрчишин.

За його словами, перша сесія облради має відбутися напочатку грудня, як того вимагає закон.

«Усе залежить від процесу реєстрації. Аби провести першу сесію, необхідна згода 2 / 3 кількісного складу ради. Наразі заяви написали близько 30 обраних депутатів», – каже Юрчишин.

Поки триває процедура реєстрації, триває і процес переговорів між політичним партіями. Сподіваємось, що вже на початку грудня усе стане на свої місця й депутати Івано-Франківської облради гідно представлятимуть інтереси своїх виборців та області.

 

Микола Гурак

Репортер


23.11.2015 Микола Гурак 1379 0
Коментарі (0)

10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

968
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1979
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2851
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3487
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3687
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6876 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3871

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5686

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6824 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7640
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2477
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4742
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5127
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

494
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

958
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1828
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3411
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

936
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1803
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3707
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3931 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5466