Сьогодні, 22 червня в Івано-Франківську відкрили Жіночу Ділову Палату, яка входитиме до української національної асоціації.
Місія палати - об’єднати представниць бізнесу, освіти, культури шляхом підтримки, навчання та професійного розвитку, пише Фіртка.
Івано-Франківськ - третє місто, яке приймає Жіночу Ділову Палату. На відкритті були присутні представниці місцевого бізнесу, депутатки та активісти. Крім того, завітав й міський голова Руслан Марцінків та народна депутатка Оксана Савчук.
"Ми можемо говорити про те, що зайнятість жінок не тільки проблема в Івано-Франківську, але й у всій Україні. В цьому напрямку є багато роботи, яка має бути покликана для того, аби жінка відчувала себе захищеною та самостійною", - зазначив міський очільник.
За словами Наталії Карпенчук-Конопацької, президентки ЖДПУ, палата функціонує вже два роки, а серед цінностей, які вона сповідує гендерна рівність, розвиток, професійність та соціальна відповідальність.
"Поняття гендеру передбачає рівні можливості, а також доступ до можливостей. У 90-х роках приватизація пройшла повз жінок і власниками капіталу сьогодні в Україні є чоловіки. Якщо ми говоримо про Україну, то тут дійсно у жінок менше можливостей, багато більше скляних стель (бар'єр, який обмежує кар'єрне просування жінок, безвідносно до їх професійних якостей, певним рівнем соціальної ієрархії в організації, області чи державній системі, - ред), - каже Наталія.
Варто зазначити, що ЖДПУ реалізовує великі соціальних та благодійні проєкти. Зокрема, це допомога для УТОС, організація в дитячих будинках свята Миколая тощо.
"В Україні бідність має жіноче обличчя, тому що середній вік чоловіків в більшості 68-70 років, а далі жінка опиняється сама на мізерну пенсію й перебуває у величезній скруті. Місія палати - зробити світ трошки кращим завдяки проєктам та заходам", - додає президентка ЖДПУ.
Зараз Жіноча Ділова Палата налічує близько 300 жінок з цілої України, які представляють різні сфери: медицина, туризм, ресторація тощо.
Читайте також: