З 1 липня в Україні запрацював ринок сільськогосподарської землі. Закон скасовує дію мораторію на продаж землі сільськогосподарського призначення, який діяв, з перервами, з 1917 року.
Станом на 17 січня вже продали 67 683 ділянки, передає Фіртка.
Зокрема, за підсумками шести місяців 2021 року обсяг ринку землі склав 5,3 мільярда гривень, які отримали землевласники від продажу ділянок.
Так, абсолютний рекорд зафіксували 23 грудня – майже 1 200 транзакцій і понад 3 тисячі га проданих земель.
Водночас лідером з продажу землі в Україні є Харківська область. На другому місці за продажем землі є Полтавська область, а на третьому – Кіровоградська область.
читайте також: Відомо, який буде податок на купівлю землі та хто від нього звільнений
На противагу найменше землі продали у Закарпатській, Чернівецькій, Луганській та Івано-Франківській областях. Як бачимо, на Прикарпатті ринок землі не користується популярністю. Тут практично найменше проданих ділянок в Україні.
Зауважимо, ринок сільгоспземлі матиме низку обмежень. Зокрема, з 1 липня 2021 року купувати землю можуть лише фізичні особи. Так триватиме два з половиною роки, до 2024, коли право купувати землю отримають і юридичні особи.
Нагадаємо, що найдешевші ділянки в Івано-Франківській та Рівненській областях – у середньому по 26 799 та 36 249 гривень відповідно.
Крім того, якщо після смерті громадянина України залишається земля, яку ніхто не успадковує, вона може перейти у власність територіальної громади як відумерла спадщина.
Додамо, що понад 45% мешканців західних регіонів не мають у власності земельних ділянок.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Який відсоток українців вважають, що зможуть захистити свої права як власника землі (ОПИТУВАННЯ)
Понад 25% мешканців західних областей вважають, що земля не може бути об'єктом торгівлі