Рейтинг найголовніших призначень 2015 року на Прикарпатті

 

 

2015 рік був нелегким для іванофранківців. Він приніс з собою багато розчарувань, адже всі очікували, що після революційних подій ми будемо жити по-новому. Натомість, ціни зросли, люди розчарувалися у владі, а корупція й надалі процвітає. Однак деякі зміни все ж таки відбулися. Зокрема, Фіртка пропонує вашій увазі ТОП-12 призначень минулого року.

 

2015 рік розпочався із скандального призначення на посаду головного лікаря обласного Центру екстреної медичної допомоги Володимира Похмурського.

 

Володимир Похмурський

 

Варто зазначити, що Володимир Похмурський був особисто запрошений на посаду керівника ЦЕМД Івано-Франківської області тодішнім очільником Департаменту охорони здоров’я Романом Мельником. Декого таке призначення неабияк обурило, адже ходять чутки, що Похмурський перебуває з Мельником у родинних стосунках. Натомість, Похмурський такі закиди спростовував, зазначивши, що посаду отримав виключно за наполегливу роботу.

 

У березні 2015 року міністр МВС Арсен підписав наказ, згідно з яким начальником обласної міліції Прикарпаття призначив полковника міліції Віктора Шкутова.

 

Віктор Шкутов

 

На цій посаді він змінив полковника міліції Миколу Семенишина. До того як стати головним міліціонером області Шкутов  очолював міську міліцію в Івано-Франківську. За час свого керівництва він ще не встиг відзначитись чимось особливим, але рік для нього виявився теж нелегким, адже в області трапилось чимало резонансних злочинів. Наразі Віктор Шкутов призначений радником міністра МВС та т.в.о. начальника Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області. Варто зазначити, що попередник Шкутова Микола Семенишин керує обласним управлінням поліції Хмельницької області.

 

Змінила керівника і обласна прокуратура, та тут не обійшлося без скандалу. Колишній прокурор Івано-Франківської області Ігор Настасяк критично висловився на адресу голови Одеської облдержадміністрації Михайла Саакашвілі. 19 червня під час круглого столу Ігор Настасяк заявив, що «не дозволив би губернатору робити привселюдну «порку» головного прокурора», маючи на увазі різкі вислови Саакашвілі на адресу одеських прокурорів. Більше того, за словами Настасяка, очільник Івано-Франківської ОДА Олег Гончарук «перед тим, як зробити щось різке», радився з ним. Після таких заяв, Генпрокуратура звільнила Ігоря Настасяка із займаної посади, а на його місце призначила закарпатця Владислава Братюка.

 

Владислав Братюк

 

Однак, таке призначення викликало обурення у місцевих активістів. «Правий сектор Прикарпаття»  назвав Братюка «царем Тячівщини» звинувативши його у хабарництві, покриванні злочинців, а також перебуванні на керівній посаді в прокуратурі в часи режиму Януковича. В свою чергу, місцева «Самооборона», під час офіційного представлення Братюка, заявила, що громада дає новопризначеному прокурору «100 днів кредиту довіри», інакше його чекає «смітникова люстрація». Та згодом про цей «кредит» всі забули: Братюк продовжує працювати на посаді, а ПС і «Самооборона» не мають до нього вже жодних претензій.

 

Не менш резонансним стало призначення Мирона Матейка директором департаменту охорони здоров'я Івано-Франківської облдержадміністрації.

 

Мирон Матейко

 

До того як сісти в крісло головного медика області Мирон Матейко очолював Галицьку ЦРЛ. Місцеві активісти неодноразово вимагали люстрації Матейка звинувачуючи його у корупції і хабарництві, а Галицька райрада двічі звільняла його з посади головного лікаря ЦРЛ. Та попри це Мирон Матейко все ж таки повертався на посаду оскаржуюючи рішення депутатів у суді.

 

Нагадаємо, що під час керівництва Мироном Матейком районною лікарнею КРУ виявила ряд порушень: нецільове використання бюджетних коштів на суму 264 тис. гривень, медзаклад незаконно отримав доходи на суму понад 100 тис. гривень, встановлені факти порушення обігу наркотичних та психотропних засобів, виявлені зайві витрати бюджетних коштів на суму понад 145 тис. гривень, порушення порядку нарахування відпускних медперсоналу – завдані збитки майже 50 тис. гривень, виявлені порушення у проведенні тендерних процедур, також завищена вартість будівельних робіт – спричинені збитки на 47,5 тис. гривень та ін.

 

Однак, це не зупинило керівництво області призначити Мирона Матейка головним лікарем Прикарпаття.

 

Неабиякі баталії розгорілися під час призначення директора обласної філармонії. Ще 20 березня з екс-директором Івано-Франківської обласної філармонії Андрієм Савкою закінчився трирічний контракт. Опікунська рада Філармонії рекомендувала владі продовжити його автоматично, проте у влади вже був інший "план". Заступник голови ОДА Ігор Пасічняк назвав звернення Опікунської ради однобоким і таким, що не відтворює повністю картину ситуації, яка склалася. Відтак, Савку звинуватили у зловживанні службовим становищем та втручанні у творчий процес колективу. Відповідно, управлінням культури ОДА була проведена перевірка. Наводилися цифри зменшення середньої кількості відвідувачів закладу та інше. Хоча офіційна статистика, яку наводять у самій Філармонії, значно відрізняється від цифр, які демонстрували в ОДА.

 

Після цього, без обіцяного конкурсу, обласну філармонію очолив Василь Тимків. Обласна рада уклала з ним договір на три роки.

 

Василь Тимків

Нагадаємо, Василь Тимків відомий широкому загалу завдяки неприємному інциденту. Він, як член Офісу реформ заснув під час обговорення питання добровільного об'єднання територіальних громад навколишніх сіл Бурштина.

 

Минулого року нового керівника отримала і Служба автомобільних доріг в Івано-Франківській області. У квітні, очолив САД уродженець Долини Микола Проців, однак на своїй посаді він пропрацював всього 4 місяці.

 

 Микола Проців

Його звинуватили у непрозорому проведенні тендерів, використанні застарілих технологій ремонту доріг і розкраданні коштів. В свою чергу, Проців заявив, що вирішив написати заяву на звільнення, бо йому заважають працювати «зі всіх сторін». «Я б хотів, але нажаль не можу дати того результату, що від мене очікує керівництво області та укравтодору. Я просто прийшов робити дороги, а не обслуговувати інтереси багатіїв, не красти і не давати красти, а просто робити дороги», – повідомив на прощальній прес-конференції Микола Проців. Відтак, його місце зайняв Василь Буджак, колишній очільник Городенківської РДА.

 

 Василь Буджак

Відповідно до наказу Міністра оборони України Івано-Франківським обласним військовим комісаром, а також начальником Івано-Франківського військового гарнізону минулого року було призначено полковника Володимира Ярмошука.

 

 Володимир Ярмошук

Полковник Володимир Ярмошук родом з Волинської області, Локачинського району, села Коритниця. У 1992 році закінчив Талліннське Вище військово-політичне училище. Після цього тривалий час обіймав посади у 51-ій механізованій бригаді. А з 1998 року проходив службу на різноманітних посадах у військкоматах Івано-Франківської області. Зокрема, Володимир Ярмошук очолював об’єднаний Надвірнянсько-Богородчанського районний військкомат. Саме цей військкомат показав найкращий результат під час четвертої хвилі мобілізації на Прикарпатті. Володимиру Ярмошуку на своїй попередній посаді вдалося мобілізувати до війська найбільшу кількість офіцерів – 77% при 53% в середньому по області. Крім того, з початку антитерористичної операції на Сході України Володимир Ярмошук одним з перших подав рапорт стосовно скерування на фронт. Клопотання офіцера було враховано вищим командуванням і полковника було скеровано до міста Старобільськ, де він виконував обов'язки заступника військового коменданта.

 

Варто згадати і про посадовців, які не так давно отримали «теплі місця» в міській раді Івано-Франківська. Зокрема, це заступники міського голови Олександр Левицький та Олексій Кайда, а також секретар міської Ради Оксана Савчук.

 

 

 Олександр Левицький

Левицького у Франківську добре знають, як «чоловіка Божого», який відзначився своєю хамською поведінкою ще у 2014 році. Після призначення Левицького на посаду заступника міського голови, мешканці міста навіть зареєстрували петицію вимагаючи його звільнення. Адже, на їхню думку, він ганьбить імідж Івано-Франківська.

 

Щодо Олексія Кайди, то цей заступник відзначився своїм дрескодом, адже ходить на роботу у камуфляжі. Зовнішній вигляд Олексія Кайди викликав неабияке обговорення у соцмережах.

 

 Олексій Кайда

Іванофранківці почали сперечатися, чи доцільно ходити у формі на роботу в міську раду, коли волонтери збирають допомогу, аби відправити військовим на Схід. Та на такі закиди Кайда відповів, що є військовослубовцем ЗСУ, а після того, як буде проведена демобілізація четвертої хвилі, він одягне костюм і краватку. «Наголошую, це не є понти - це обов'язок кожного військовослужбовця», - зазначив Кайда.

 

Легким шоком для іванофранківців стало призначення Оксани Савчук на посаду секретаря міської ради.

 

Оксана Савчук

Без жодних обговорень, шляхом таємного голосування 27 івано-франківських депутатів підтримали кандидатуру «свободівки». Варто зазначити, що у попередньому скликанні міськради Оксана Савчук працювала головою постійної депутатської комісії з питань духовного відродження, науки, освіти, культури, молодіжної політики та спорту. Після обрання депутатом минулого скликання вона разом з колегою по фракції і однопартійцем Михайлом Сеньківим у 2011 році заснували дві компанії, які регулярно освоювали кошти в сфері ЖКГ міста, – ТОВ "Гендлярка" і ТОВ "Комунальні інвестиції". У 2014 році "Гендлярка" поза конкурсом отримала дозвіл на облаштування 9 зупинок громадського транспорту (в тому числі й закладами торгівлі). 

 

Попри резонансні призначення в державних органах та органах місцевого самоврядування не варто забувати і про громадські організації, де також відбулися деякі зміни. Зокрема, неабияку дискусію серед жителів Прикарпаття викликало призначення Андрія Подільського керівником обласного осередку Правого сектора замість зятя Дмитра Яроша Василя Абраміва.

 

Андрій Подільський

Таке рішення керівництва ПС стало для всіх несподіванкою. В свою чергу, Василь Абрамів пояснив, що він бере участь у бойових діях на сході України і, вочевидь, керівництво вирішило, що там він буде корисніший. Разом з тим прихильники Правого сектора Прикарпаття зазначали, що оскільки Андрій Подільський не воював у зоні АТО, йому буде важко працювати із тими, хто пройшов пекло.

 

Чи буде плідною робота всіх вищезгаданих осіб покаже час, а про нові призначення ми Вас обов’язково повідомимо. Насамкінець, хочемо побажати читачам Фіртки тільки добрих новин і позитивних вражень у 2016 році.

 

Ірина ГАВРИЛЮК


04.01.2016 Ірина ГАВРИЛЮК 1453 0
Коментарі (0)

10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

968
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1979
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2851
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3487
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3687
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6876 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3871

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5686

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6824 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7640
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2477
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4742
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5127
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

494
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

958
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1828
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3411
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

936
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1803
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3707
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3931 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5466