Разом нас дуже багато або як прикарпатці за кордоном підтримують Майдан

 

/data/blog/47223/9129a02a7a85feb76d7bad4b7a979780.jpg

 
 
В Україні у них залишилися діти, батьки, родичі, друзі. І хоч вони самі зараз далеко від небезпеки, те, що нині відбувається в державі, торкається кожного з них особисто.

Українці світу організовуються для допомоги Майдану.

 

Італія – на телефонах

«Ми тут, у Римі, живемо в постійному напруженні, – каже франківчанка Оксана. – Усі на телефонах. Якщо колись дзвонили одна одній і розказували, в якому магазині яка знижка, то тепер то вже нікому не цікаво. Лише й питають про новини з України. Ми всі мами, і вдома – діти. Жінки плачуть. І плачемо не лише за своїми дітьми, плачемо за тим білорусом, за тим Сергійком, бо й то наші діти».

«У мене вдома двоє синів – 19 і 21 рік, – говорить пані Леся з Рогатина. – Але не лише за них переживаю, а за всіх дітей. Біль матерів-іммігранток вимірюється роками перебування на чужині. Ми чекали на кращу долю наших діточок, а дочекались, що зграя лютих псів підняла руку на наше майбутнє і залила кров’ю Майдан».

У кого в хаті є телевізор, веде далі жінка, то італійський канал NEWS 24 – не вимикається. Там щопівгодини показують Україну. В Києві у них є своя журналістка – Annamaria Espositoі, вона веде прямі репортажі з Майдану.

Новини тут розходяться миттєво, українські газети передають з рук у руки. Вже старші жіночки, яким ніколи не було аж так цікаво, що робить влада, вишукують в інтернеті журналістські розслідування.

«Ми з жінками, які живуть в мене на квартирі, знайшли фільм-розслідування про багатство президента, – каже пані Надія з Тернопільщини. – Подивились і оніміли. Невже це в нашій країні таке може бути?! Це людина за три роки так доробилася! Ми тут по 15-20 років гаруємо, аби якось своїх дітей трошки підняти, а це все за три роки. Це якась казка про Султана».

Звісно, жінки в Італії не лише переживають, майданівська самоорганізація працює і тут. Помагають хто чим може.

«На площі Ребібія стоїть жовта скриня від українсько-італійської асоціації, – розказує пані Леся. – Туди наші люди зносять допомогу. Кошти на майдан збирають дуже часто і то немалі суми».

В українських магазинах, яких у Римі чимало, збирають переважно медикаменти. Люди купують і зносять шприци, одноразові рукавички, бинти, ліки – це все потім передають на Майдан. Вдома вишукують теплі речі, в кого нема, ідуть і купують.

«Я працюю, доглядаю діда, 93 роки, – розповідає Євгенія з Тернопільщини. – То кажу йому: чого сидиш, адже всі італійці помагають? То дід скоро до шафи – дві куртки, шість светрів, теплі шкарпетки, шарфи. Я то все спакувала у мішок, на плечі й на наш бус. Всі наші буси беруть передачі на Майдан. Везуть у свої міста, а там уже переправляють. Але хлопці не пишуть «На Майдан», а пишуть на своє ім’я, бояться, аби на митниці проблем не було».

А ще моляться й пікетують. Колись абсолютно аполітичні жіночки тепер ходять на мітинги. «У неділю, 26 січня, по багатьох церквах Риму правилося за Україну, – каже Анна з Чорткова, до речі, в жінки дві дочки нині на Майдані. – Потім був мітинг. В українській церкві на площі Піраміди була панахида за убитими героями, інакше їх тут не називають. Прийшло понад 500 людей. Здавали гроші, хто скільки міг. Правилося і на Святих Сходах у церкві на Сан Джованні. Люди на колінах піднімалися тими сходами і молилися – за Майдан, за перемогу, щоб не було більше крові».

А ще в неділю, 26 січня, за Україну молився Папа Франциск.

Америка автомайданить

У неділю, 26 січня, кілька сотень людей мітингували під Генконсульством України у Нью-Йорку. Мітинг почався хвилиною мовчання за загиб­лими. Був там і священик, який відправив молебень.

А в понеділок, 27 січня, по США проїхався Автомайдан. Активісти з Меріленду, Вірджинії та Вашингтона поїхали у Філадельфію для вшанування жертв і спільної молитви.

«В українському центрі у Філадельфії нас зустріли автомайданівці з Нью-Джерсі, Нью-Йорка та Пенсильванії, – розповідає Марія Мисак, учасниця акції з Вашингтона. – Зібравшись у колону понад 350 машин, ми разом вирушили центральними вулицями Філадельфії».

Потім автомайданівці поїхали в український кафедральний собор, де єпископ відправив літургію за долю України. За словами активістки, автомайданівці склали пожертву для Майдану та попідписували петиції, які закликають уряд США до введення санкцій проти української влади. «Усі розуміють: найбільше, що ми можемо зараз зробити, – це підтримати євромайдан матеріально та вимагати санкцій для української влади від своїх конгресменів та урядовців», – каже пані Марія.

А загалом у США українська діаспора організувала мітинги щонайменше у 18 містах – в Атланті, Ралі, Остіні, Бостоні, Клівленді, Колумбусі, Х’юстоні, Сіетлі, Лос-Анджелосі, Сан-Франциско, Нешвіллі, Філадельфії, Нью-Йорку, Карнегі, Піттсбурзі, Міннеаполісі, Вашингтоні та Чикаго.

Українська хода світом

Загалом, за повідомленнями у ЗМІ, в неділю українці влаштували акції солідарності у більш ніж 60-ти містах світу.

Зокрема, у Канаді акції відбулися щонайменше у семи містах – Оттаві, Манітобі, Монреалі, Ванкувері, Вінніпезі, Едмонтоні й Торонто. Крім того, в Едмонтоні українці провели свій Автомайдан.

Також українці вшанували загиблих як мінімум у п’яти містах Німеччини – Берліні, Нюрнберзі, Франкфурті-на-Майні, Кельні та Кілі.

У Празі відбулася скорботна хода «Стоп диктатурі в Україні!». У Франції до пам’ятних акцій приєдналися Париж і Лілль.

Українці Відня організувалися через соцмережі та взяли участь в «Українській ході». У місті для цього спеціально перекрили так званий Рінг – найбільшу кільцеву вулицю Відня.

У Женеві українці пікетували штаб-квартиру ООН. Мітинги провели також українці Осло, Копенгагена, Афін, Бухареста, Будапешта, Кракова, Любліна.

Всі міста тут уже важко перелічити. Загиблих активістів Майдану вшанували навіть у Японії.

 

Репортер


06.02.2014 683 0
Коментарі (0)

10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

968
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1979
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2851
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3487
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3687
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6877 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3871

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5686

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6824 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7640
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2477
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4742
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5127
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

494
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

958
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1828
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3411
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

936
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1803
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3707
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3931 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5466