«Ранні пташки»: щодня у Франківську медики рятують передчасно народжених дітей (ФОТО/ВІДЕО)

Врятувати крихітне немовля. Традиційно щороку 17 листопада відзначають Міжнародний день передчасно народжених дітей.

Кожного дня лікарі Івано-Франківського обласного перинатального центру разом із науковцями ІФНМУ допомагають «раннім пташкам» вижити. Для порятунку крихіток необхідне сучасне дороге обладнання, інформує Фіртка з посиланням на ІФНМУ.

За 2019 рік в обласному перинатальному центрі народилося 366 передчасно народжених дітей. 22 з них мали вагу менше кілограма, 54 дитини мали вагу до 1,5 кг. Ці статистичні показники не зменшуються. Тож неонатологічне обладнання є вкрай необхідним.

Як кажуть медики, виходжування новонароджених дітей — це три «Т», темно, тепло і тихо. «Поява на світ передчасно народженої дитини є великим стресом для всіх, і для батьків, і для медичного персоналу, — говорить завідувачка відділення інтенсивної терапії Ольга Садова. — В момент народження в такої дитини незрілі всі органи і системи, і в нашому відділенні ми працюємо над тим, щоб вони нормально розвинулися. Для цього нам перш за все потрібна дихальна апаратура, інфузомати, та, звісно, кювези, відкриті реанімаційні системи, де створюються умови, схожі на ті, в яких дитина жила до пологів».

«Це надзвичайно ніжна категорія пацієнтів, адже вони мають дуже маленькі вагу і розміри, всі їхні органи і системи є незрілими, — говорить завідувач кафедри пропедевтики педіатрії, професор Зоряна Кочерга. — Тому нам дуже важливо мати спеціальне обладнання, наприклад, апарати неінвазивної вентиляції. Дітки, які велися з технікою мінімальних втручань, швидше стабілізуються і виходжуються».

Нещодавно в обласному перинатальному центрі відкрили відділення неонатального та постінтенсивного виходжування новонароджених. Це відділення єдине в західному регіоні, де доглядають за новонародженими, яких перевели з реанімації, коли їхній стан стабілізувався до такого, що не вимагає реанімаційних заходів. Крім того, в цьому відділені створені умови спільного перебування матері і дитини.

«Ми продовжуємо слідкувати за цими дітьми, адже в них можуть виникнути проблеми з харчуванням і здоров’ям, — розповідає завідувачка відділення Ольга Кіршак. — Незважаючи на те, що дитинка вже самостійно дихає, вона все одно потребує ретельної уваги з боку медперсоналу. Для цього ми маємо спеціальну апаратуру для моніторингу стану новонароджених. Ми допомагаємо мамі, вчимося, як доглядати за цією дитиною. Найважливішим є нічого не пропустити».

Останнім часом адміністрація обласного перинатального центру приділяє особливу увагу потребам догляду за «ранніми ташками».

«Передчасно народжені немовлята мають шанс вижити і бути здоровими не тільки коли є професійний догляд, але й професійне обладнання, — каже генеральний директор Івано-Франківського обласного перинатального центру Юрій Павлушинський. — За сім місяців нам вдалося досить багато зробити в цьому напрямку. Ми закупили тільки неонатологічного обладнання на 4 мільйони гривень. Це інкубатори, реанімаційні столики, лампи фототерапії для діток, апарати CPAP. Також провели тендер на 2 мільйони гривень для закупівлі іншого обладнання. Нині ми маємо найкращі в області умови для виходжування «ранніх пташок».

Надалі в обласному пологовому будинку хочуть створити повний цикл догляду за передчасно народженими дітьми. За словами Юрія Павлушинського, у найближчих планах — створення кабінету спостереження за «ранніми пташками». Там працюватимуть офтальмолог, невропатолог, масажист. Таким чином діти зможуть отримати допомогу не тільки протягом першого року життя, а й надалі.

Наразі серед потреб перинатального центру енцефалограф, апарат УЗД, датчики, контури до апарату ШВЛ, зволожувачі тощо. «Електроенцефалограф дозволяє реєструвати активність головного мозку дитини і, наприклад, вчасно виявляти судоми і швидко надати допомогу, — пояснює експерт з неонатології департаменту охорони здоров’я ОДА Людмила Тачинська. — Так само необхідний транспортний кювез з функцією CPAP, який дозволяє транспортувати дитину на дихальній підтримці з пологового залу до відділення інтенсивної терапії».

Медики дуже сподіваються на допомогу благодійників, адже усе це обладнання допоможе врятувати не одне життя і подарувати багатьом родинам щастя батьківства. Для цього є спеціальний рахунок.

Реквізити для допомоги

Комунальне некомерційне підприємство "Івано-Франківський обласний перинатальний центр Івано-Франківської обласної ради"
Код ЄДРПОУ 24687786
ІПН 246877809154
Юридична адреса: 76018, Івано-франківська обл., місто Івано-Франківськ, вулиця Чорновола, будинок 49
СФ- р/р UA743366770000026005052559196
в АТ "ПриватБанк", МФО 336677
Призначення: Благодійна допомога: "Допоможи передчасно народженій дитині".

Фотогалерея


19.11.2020 704
Коментарі ()

10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

954
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1961
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2831
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3466
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3676
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6855 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3859

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5673

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6806 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7629
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2464
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4729
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5116
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

484
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

948
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1818
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3401
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

922
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1790
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3696
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3911 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5455