Путівник Lonely Planet назвав 10 місць у Європі, які варто відвідати цьогоріч

 

Днями впливовий путівник Lonely Planet опублікував свій традиційний літній список «Найкраще в Європі». Щороку експерти з подорожей вибирають десять цікавих європейських напрямків, причому з очевидними на кшталт Азорських островів, іспанської Малаги чи італійського П'ємонту (№3, 4 і 6 відповідно в торішньому списку) сусідять вельми екзотичні. Лідером торік, наприклад, стало ісландське місто Акурейрі, а на сьомому місці опинилася столиця Азербайджану Баку.

Головною новиною для українських шанувальників Lonely Planet цього року стало п'яте місце Львова у списку Best in Europe-2016. Щоб розібратися, чим місто заслужило таку увагу до себе, Forbes уважно вивчив усі рекомендації знаменитого путівника.

1. Пелопоннес, Греція

Путеводитель Lonely Planet назвал 10 мест в Европе, которые стоит посетить в этом году
Хрест на місці розстрілу населення міста Калаврита
Фото: wikipedia.org

Туристи в Греції зазвичай вирушають або на острови, або в Афіни, до величного Акрополя. А Пелопоннес – південну частину Балканського півострова – обділяють увагою і роблять це, на думку експертів Lonely Planet, незаслужено. По-перше, у регіоні можна побачити стародавні храми в Коринфі, театр в Аргосі, руїни Мікен і Спарту. По-друге, нещодавно там відкрилася нова Меналонська стежка завдовжки 72,5 км – пішохідний маршрут для тих, хто хоче ближче пізнати гористу грецьку місцевість, насолодитися легким екстримом і гарними краєвидами. По-третє, один із регіонів Пелопоннесу Немея – центр грецького виноробства, а на цій справі греки знаються ще з античності. Список того, заради чого варто відвідати Пелопоннес, цими трьома пунктами, звичайно, не обмежується – регіону є чим здивувати туристів.

2. Орхус, Данія

Путеводитель Lonely Planet назвал 10 мест в Европе, которые стоит посетить в этом году
Найбільша бібліотека у Скандинавії
Фото: Mads Peter Iversen / 500px

У Данію варто їхати не тільки заради Копенгагена. Новий культурний центр країни, який стає дедалі моднішим, – це Орхус. По-перше, завдяки архітектурі. 2015-го в Орхусі відкрився ефектний комплекс «Айсберг». У місті розташована будівля Dokk1 – із найбільшою бібліотекою Скандинавії. А також музей ARoS, у якому навіть дах – витвір мистецтва. Тут розмістилася інсталяція Your Rainbow Panorama найзнаменитішого скандинавського сучасного художника Олафура Еліассона. По-друге, завдяки їжі. Скандинавська кухня в цьому сезоні – чи не найактуальніша. І саме в Орхусі можна відвідати Gastromé, Frederikshøj і SUBSTANS – заклади, відмічені торік гідом Мішлен. 2017 року це данське місто дістане звання європейської столиці культури та гастрономії, тому експерти Lonely Planet радять відвідати Орхус раніше, ніж його наповнять натовпи туристів.

3. Венеція, Італія

Путеводитель Lonely Planet назвал 10 мест в Европе, которые стоит посетить в этом году
Фото: Козаченко Олександр для «Forbes Україна»

Італійське місто, яке розкинулося на 124 островах, – один із тих туристичних пунктів, які мандрівникові Європою потрібно обов'язково побачити хоча б раз. Якщо ж потрібна додаткова нагода, то цьогоріч минає 500 років з офіційного заснування Венеційського гетто – єврейського кварталу у Венеції. Крім того, 28 травня стартує 15-та Венеційська бієнале з архітектури – головна архітектурна виставка світу. Цього року вона присвячена соціально значущим спорудам.

4. Дордонь, Франція

Путеводитель Lonely Planet назвал 10 мест в Европе, которые стоит посетить в этом году
Замки Кастельно і Бейнак у долині річки Дордонь
Фото: wikipedia.org

У цей регіон на півдні Франції варто їхати по типові французькі ландшафти – середньовічні селища, каштанові гаї, шато. А також по кулінарні враження: місцева полуниця незрівнянна, а чорні трюфелі – майже повсякденна їжа. І щоб заглибитися в найдавнішу історію: саме в Дордоні можна подивитися на стоянки первісних кроманьйонських людей – за їхню велику кількість цей регіон ще називають «колискою людства».

5. Львів, Україна

Путеводитель Lonely Planet назвал 10 мест в Европе, которые стоит посетить в этом году
Фото: Вєтров Сергій/city-adm.lviv.ua

Львів здатен здивувати й українських туристів, а приїжджим із Західної Європи він узагалі видається екзотичним. Архітектуру Львова часто порівнюють із празькою і краківською: схожість справді є, але у Львові вона еклектичніша, з екзотичними східними вкрапленнями. Ще дві причини, навіщо приїжджати до західної столиці України, – це хороша кава і смачна їжа. Ресторанний бізнес у Львові переживає сьогодні справжній бум, тут відкривають чимало закладів, які спеціалізуються на інтерпретації західноукраїнської кухні та стравах із локальних продуктів. Крім того, Львів – культурна столиця, в якій проходить близько сотні різноманітних заходів на рік. Найближчий масштабний – фестиваль Alfa Jazz.

6. Ворікшир, Великобританія

Путеводитель Lonely Planet назвал 10 мест в Европе, которые стоит посетить в этом году
Воріцький замок
Фото: 79409831 / 500px

Ворікшир – той самий регіон Великобританії, в якому розташоване місто Стратфорд-на-Ейвоні, де народився Вільям Шекспір. Цьогоріч весь світ відзначає 400-річчя смерті великого поета і драматурга. Крім того, цього року у столиці регіону Воріку відкрився відреставрований замок. Тепер тут можна подивитися на требушет вагою 22 тонни – найважчі у світі гармати для облоги. Ну і типові британські мальовничі пейзажі теж ніхто не скасовував.

7. Естремадура, Іспанія

Путеводитель Lonely Planet назвал 10 мест в Европе, которые стоит посетить в этом году
Місто Касерес
Фото: Raúl Gómez / 500px

Саме в цьому регіоні на заході Іспанії – у місті Меріда – найкраще у країні збереглися давньоримські руїни. Із середньовічною Іспанією вийде познайомитися в Трухільйо. А в Parque Nacional de Monfragüe – одному з 15 іспанських природних парків – можна вивчати різноманіття птахів Європи: з 1988 року пернатих у парку особливо охороняють. Крім того, Естремадура славиться місцевими сирами та хамоном.

8. Східне узбережжя Тенеріфе

Путеводитель Lonely Planet назвал 10 мест в Европе, которые стоит посетить в этом году
Фото: Michele Solmi/ flickr.com/photos/potomo/

В одного з найпопулярніших серед туристів островів є маловідомі сторони. Наприклад, Абадес – рибальське село поруч із занедбаним лепрозорієм Ель-Медано. Або гори Анага на північному сході: тут місцеві мешканці досі витріщаються на туристів, і щоб замовити в барі каву чи пиво, потрібно знати іспанську, адже англійська мова тут – дивина.

9. Тесел, Нідерланди

Путеводитель Lonely Planet назвал 10 мест в Европе, которые стоит посетить в этом году
Маяк у Теселі, Нідерланди
Фото: Familie Sa-Ardnuam flickr.com/photos/29059651@N05/

Найбільший острів у Ваттовому морі добре відомий туристам із Німеччини і самим голландцям, для решти Європи Тесел – не дуже популярний напрямок. Хоча насправді тут є на що подивитися: білий пісок на пляжах, соснові гаї, місцеві виноробні, пивоварні та молочні ферми. Крім того, на острові проходить чимало цікавих фестивалів. Наприклад, 25 червня відбудеться Ronde on Texel – найбільша у світі гонка на катамаранах.

10. Північна Далмація, Хорватія

Путеводитель Lonely Planet назвал 10 мест в Европе, которые стоит посетить в этом году
Середньовічні фортеці Ловрієнац і Бокар у Дубровнику
Фото: wikipedia.org

Хорватія стала дуже популярним європейським туристичним напрямком після того, як кілька років тому в Дубровнику стартували зйомки серіалу «Гра престолів». Проте, крім Дубровника з його чарівною архітектурою і популярного серед туристів Спліта, у Хорватії є ще Задар. Місто, що в регіоні Північна Далмація, може похвалитися не менш розкішним адріатичним узбережжям, за яке країну так цінують гості, але при цьому – значно меншою кількістю туристів. Принаймні поки що.

 
forbes.net.ua


26.05.2016 1687 0
Коментарі (0)

10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

968
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1979
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2851
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3487
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3687
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6876 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3871

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5686

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6824 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7640
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2477
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4742
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5127
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

494
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

958
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1828
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3411
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

936
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1803
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3707
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3931 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5466