Психологи ПНУ навчатимуть патрульних поліцейських діяти в складних ситуаціях (ФОТО)

Вчора, 20 квітня, на базі факультету психології Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника розпочалася серія психологічних тренінгів для працівників патрульної поліції Івано-Франківської області.

Впродовж кількох наступних місяців фахівці факультету психології Прикарпатського національного університету навчатимуть патрульних поліцейських психологічних тонкощів для роботи у складних ситуаціях. Психологи університету на прохання Управління патрульної поліції в Івано-Франківській області розробили серію практичних тренінгів для формування професійних навичок, які необхідні у роботі патрульної поліції, інформує Фіртка з посиланням на пресслужбу ПНУ.

Постійно бути готовим до вирішення складних ситуацій, ба більше – передбачити і попередити їх – непросте завдання для тих, кому щодня доводиться захищати спокій, безпеку та життя громадян. І хоча патрульні поліцейські – це люди, які спеціально навчені працювати у таких умовах, життя щодня підкидає нові виклики, яким треба оперативно протистояти.

«Поліцейські щодня мають справу із негативними ситуаціями. Наприклад, домашнє насилля, випадків якого побільшало особливо під час вимушеного перебування дома в час пандемії COVID 19. Часто свідками, а що найгірше – жертвами цього насилля стають діти. Для мене, як мами, виїзди на такі виклики є дуже болючими. Поліцейські мусять діяти чітко в межах закону, але всі ми люди і часто на службі бачимо такі речі, що виходять за межі людського розуміння. Треба розуміти і знати, як діяти в таких ситуаціях, як допомогти дитині і як тримати себе в руках, коли бачиш, що відбулося.. А потім ти приходиш додому, бачиш своїх дітей. Важливо вміти не принести негатив зі служби в сім’ю. Тому ці навчання для нас дуже важливі», – пояснює начальниця відділу зв’язків з громадськістю управління патрульної поліції в області Олександра Бабецька.

Якраз перше заняття на тему видів та індикаторів домашнього насилля, психології жертви, технології спілкування з дитиною – свідком насилля провела сьогодні доцентка кафедри соціальної психології Галина Федоришин. Вона каже, що патрульним поліцейським буде надано не просто теоретичні знання: тренерами факультету психології буде надано інструменти, які буде випробувано на практиці.

«Дуже важливо, аби поліцейські не просто отримали інформацію: робота має бути взаємною. З одного боку поліцейські отримають більше практичних навичок, що загалом мало би покращити криміногенну ситуацію і профілактику негативних суспільних проявів. З іншого боку – психологи отримають від поліції практичний досвід, який зможуть застосувати у корекції чи розробці нових своїх методик».

Один із тренінгів буде присвячено психології натовпу. Поліцейських вчитимуть опановувати натовп, управляти ним, попереджати і прогнозувати його дії.

Агресія породжує агресію у відповідь, тому важливо самому не стати жертвою натовпу і професійно виконувати свої службові обов’язки, – пригадує старший інспектор Управління патрульної поліції в області Богдан Настич події трирічної давності, які сталися в Івано-Франківську.

Тоді, у вересні 2017 року поліцейським довелося вгамовувати натовп розлючених фанатів після футбольного матчу між “Прикарпаттям” та “Карпатами”.

«В поліцейських летіло все, що траплялося під руку. Нам треба було вгамувати натовп, водночас зберігати критичне мислення, не вдаватися в емоції, не піддаватися спокусам застосувати адекватну діям правопорушників силу, бо ти на службі. Ти працівник органів правопорядку, а не просто учасник вуличної бійки. Можливо, комусь здається, що поліцейські – це тверді беземоційні роботи. Але далеко не так. Ми люди зі своїми радощами, страхами, бажаннями та емоціями. Але є робота, і важливо її виконувати якісно, важливо не «згоріти» на роботі, бо від цього також залежить її якість. Сподіваюся, після цих тренінгів з фахівцями ПНУ ми більше розумітимемо саме психологічні аспекти правопорушень».

Саме тому фахівці факультету психології Прикарпатського національного університету на прохання управління Патрульної поліції Івано-Франківської області розробили комплекс тренінгів для поліцейських, говорить декан факультету психології ПНУ, докторка психологічних наук, професорка Лариса Заграй. Тренувальні методики, які застосовують фахівці факультету психології, розробляли у лабораторіях факультету. Частину тренінгів – як то про психологію натовпу та домашнє насильство – розроблено спеціально для патрульної поліції.

«Інтуїтивно зробити це поліцейському буває доволі складно. Складно опанувати себе у цій ситуації, а потім думати, що робити з тим далі. тому нам також було дуже цікаво взяти участь у цьому проєкті і розробити серію тренінгів спеціально для патрульних поліцейських. Наші науковці-психологи мають багато напрацювань з психології. Вони стажуються і мають можливість отримувати досвід та знання також за кордоном. Значна частина цих тренувальних програм вже апробована тренерами-психологами ПНУ на інших цільових групах, зокрема на працівниках пенітенціарної системи України, IT-компаній, учнях середньої школи».

Серія тренінгів триватиме кілька місяців.

За цей час поліцейські мають отримати знання, здобути навички, а головне, на практиці спробувати інструменти, щоб вирішувати проблеми, пов’язані із домашнім насиллям (йдеться про психологію жертви, технологію спілкування із дитиною, яка є свідком насилля);

розв‘язувати питання психологічної маніпуляції (будуть розглядатися аспекти маніпулятивного впливу, як окреслювати визначати для себе, що таке маніпулятивний вплив, як діяти з маніпулятором;

психології конфлікту, шляхів його вирішення, попередження конфліктних ситуацій, зокрема із особами, з якими працюють поліцейські, а також в колективі (збереження власного психологічного здоров’я – це важливий аспект);

коучингових технологій цілепокладання і мотивування, які є важливим аспектом попередження професійного вигорання, що також позначається на якості роботи поліцейського і виконанні ним своїх службових обов’язків (поліцейських навчатимуть, як працювати із власним психічним станом, як визначити наявність профдеформацій, професійного вигорання, як попередити появу цих явищ);

роботі з натовпом (опанувати натовп, управляти ним, попереджати і прогнозувати дії натовпу).


Читайте також:

Патрульні знайшли у агресивного франківця наркотики (ФОТО)

Фотогалерея


21.04.2021 1066
Коментарі ()

10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

953
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1959
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2830
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3465
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3673
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6851 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3857

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5672

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6806 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7628
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2464
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4729
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5116
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

483
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

947
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1817
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3400
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

922
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1790
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3696
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3909 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5455