Пси брешуть, а робота йде. Хто й чому пліткує про Грабовецького?


В останній тиждень перед виборами нагромадження чуток і пліток, що їх зазвичай у передвиборчій кампанії називають «брудом», сягнуло апогею. Дійшло до того, що окремі претенденти на парламентське крісло відверто брешуть на публічних виступах та в пресі. І з владних трибун поширюють, наче базарні пліткарки, наклепи на конкурентів. Кого найбільше побоюються у виборчій боротьбі, того й обмовляють.

Лідер серед кандидатів в народні  депутати по 86-му виборчому округу Володимир Грабовецький розповів, звідки у пліток про нього ноги ростуть і як є насправді.

За батьківську віру
Що найбільше шанується в  Галичині? Вірність батьківській вірі. Це небезпідставно. Саме віра визначає наш світогляд. Християнські цінності для віруючої людини є тим непохитним фундаментом, на якому будується все життя – родина, дім, виховання дітей, ставлення до роботи, відповідальність за свої слова, стосунки з іншими людьми. Християнин не буде свідомо обманювати людей, не буде злословити і обмовляти, не пліткуватиме – бо знає, що це гріх від Бога. Він буде чесно і відповідально робити свою роботу – бо знає, що тримає відповідь за все зроблене перед Богом і перед людьми. До Бога християнин звертається в молитві, приймає його за посередництвом сповіді і причастя. І робить це для свого серця, задля своєї душі. А не на показ, щоби демонструвати знання обрядів людям у церкві.

«Мені переказували, що опоненти по виборах усюди, де бувають, пліткують, наче я якийсь там сектант, – каже Володимир Грабовецький. – Я ставлюся до їхніх потуг піднятися на цій брехні досить іронічно. Бо люди, з якими я спілкуюся, з якими зустрічався, які знають мою родину, друзів, оточення, знають, що Грабовецькі – сім’я християнська».

Володимир Грабовецький – третя дитина в сім’ї. Його назвали, як розповідає мама Галина Василівна, на честь славетного давньоукраїнського князя – хрестителя України-Руси. Малого охрестили в Надвірній. Попри складні часи, а було це у 1977-му, та можливі ускладення з «райкомом», батьки розсудили мудро: будь-яка влада – минуща, а Бог є вічним.

Своїх двох діток – сина Михайлика, якому виповнилося два роки, і дочку Марічку, якій уже чотири місяці, – Володимир та Юля Грабовецькі охрестили невдовзі після народження.

«Не буду вдаватися до екскурсу в історію становлення Української Церкви, але відзначу, що я особисто є прихильником ідеї створення Єдиної помісної церкви в Україні. Як про це говорили патріарх Української православної церкви Київського Патріархату Філарет та глава Української греко-католицької церкви Святослав», – підкреслює Володимир Грабовецький. І додає, що в теперішній час, коли в Україні відчувається жорсткий тиск «русскава міра», допомога рідній церкві, рідній батьківській вірі є обов’язком кожного українця-християнина. І цей свій обов’язок Грабовецький виконує щиросердечно.

Для рідного краю
«Для мене батьківський дім завжди був і є найкращим місцем у світі. Тут – знайомі до кожного сантиметра двір і вулички, друзі дитинства, рідні люди. І тому я повернувся. Вернувся домів», – каже Володимир. Після Києва, де вчився під опікою старшого на 16-ть років брата Ярослава і де починав діяльність юриста та започаткував приватну адвокатську практику, у 2009-му повернувся в Надвірну.

«Мене тоді вразило, що і в рідному  місті, і в селі, та й скрізь, куди не кинь оком, були якісь негаразди, – продовжує чоловік. – У лікарнях не вистачало ліків і обладнання, у школах – навчального приладдя, комп’ютерів і книжок. У селах на автобусних зупинках часто не було навіть навісів від дощу… Проблеми були всюди. Якщо в містах побут виглядав ще більш-менш налагодженим, то по селах усе ніби застигло в минулому сторіччі…» Бажання покращити ситуацію довкола, бажання допомогти наштовхнулося на бюрократію державної машини. Установи – лікарня, школа, дитсадок, – не мали права приймати подарунки від приватних осіб, бо тоді ними починали цікавитися податкова та УБОЗ.

Вирішення проблеми підказав шкільний товариш Юрій Дерев’янко – запропонував іти працювати співголовою в свій Благодійний фонд. Так, із 2010 року Володимир Грабовецький є куратором роботи фундації у Долинському, Рожнятівському, Богородчанському районах і Болехівській міській раді. На сьогоднішній день більше 250 закладів, серед яких медичні, освітні, спортивні та дошкільні, отримали підтримку Фонду за сприяння Володимира Грабовецького. Плюс безплатна юридична допомога у громадських приймальнях, які були відкриті в районних центрах області.

«Окремі люди цікавляться, чиїм коштом працює Фонд, – не боїться бути відвертим кандидат у депутати. – Відповідаю: все – чисто. Це гроші, чесно зароблені нами і нашими друзями-однодумцями. Вони є задекларовані, з них сплачені всі податки». Зрозуміло, що в інакшому випадку – з українськими «поліційними» державними органами, – Фонду попросту би не було. І не було би півтори тисячі відвойованих справ для «дітей війни», як і мультимедійних центрів та нових парт у сільських школах, нових машин «швидкої допомоги» та реанімаційного обладнання в лікарнях, видань сучасних письменників у багатьох сільських бібліотеках. «Все це вже працює для людей», – констатує Володимир Грабовецький.

Слово за громадами
 «Ми, я маю на увазі Фонд, пережили вже не одні вибори – працювали, працюємо і надалі будемо працювати, – каже Володимир Грабовецький у відповідь на закиди про передвиборчу активність. – Маємо звертання про підтримку від багатьох установ. Люди чекають, щоби після виборів відновити з нами співпрацю. Дитячим садкам і далі потрібні сучасні меблі, іграшки і нові плити на кухню. Багатьом школам потрібно оновити комп’ютери, закінчити заміну вікон. На зустрічах у містах і селищах просять допомогти із дитячими ігровими майданчиками, зі спортивними майданчиками для школярів. Спілкування з людьми під час виборчої кампанії дозволило не тільки конкретизувати депутатську програму, але й більш ефективно спланувати подальшу роботу Фонду».

Що ж стосується роботи в парламенті, то тут Володимир Грабовецький бачить себе захисником інтересів місцевих громад. І саме тому виступає за скасування депутатських привілеїв і впровадження механізму відкликання громадами своїх депутатів. «Депутати, обрані громадою, повинні бути відповідальними перед нею, – вважає кандидат. –Бездіяльні або недобросовісні депутати – політичні перешиванці, – повинні бути відкликані з парламенту. В такому випадку народні обранці будуть працювати на громаду. А значить – і на Україну». Ще одна гідна відповідь конкурентам, які оббріхують усіх довкола «тушками», не пропонуючи виборцям нічого конкретного.

П’ять основних постулатів програми кандидата в народні депутати України Володимира Грабовецького не залишають каменя на камені від побрехеньок його недоброзичливців. Грабовецький іде до Верховної ради з такими переконаннями: імпічмент Януковичу, люстрація влади, можливість громадам відкликати депутатів, розширення прав місцевого самоврядування і зменшення впливу виконавчої вертикалі влади, а також захист усього українського – мови, культури, віри.

Підтримуючи програму Володимира Грабовецького, за тиждень до виборів довкола нього об’єдналися шість незалежних кандидатів у депутати 86-го округу.


25.10.2012 780 3
Коментарі (3)

Іван 2012.10.25, 16:47
Володя тримайся громади з тобою
Марко 2012.10.25, 17:24
"пси брешуть..." це не про Софрона Мудрого, випадково?)))))
Комар 2012.10.25, 17:35
ага, особливо ті, що з "Вечірнього Франківська"
10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

968
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1979
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2851
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3487
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3687
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6876 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3871

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5686

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6824 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7640
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2477
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4742
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5127
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

494
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

958
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1828
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3411
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

936
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1803
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3707
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3931 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5466