Карантин вніс свої корективи у життя людей, зокрема й у плани закоханих пар, що вирішили одружитись цьогоріч. Найбільш очікуване свято, яке планували довгі місяці, довелося переносити, або ж взагалі скасовувати.
Глава МОЗ Максим Степанов заявив, що в Україні можна святкувати весілля навіть під час карантину. Втім потрібно дотримуватися встановлених обмежувальних заходів, зокрема соціальної дистанції, про це він повідомив 12 червня під час свого щоденного брифінгу, пише Фіртка з посиланням на сторінку Держпродспоживслужби.
Головне управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області розробило методичні рекомендації щодо проведення весіль в умовах розповсюдження нової коронавірусної інфекції (COVID-19).
Урочисту церемонію весілля – реєстрацію шлюбу та вінчання, рекомендовано проводити під час адаптивного карантину у разі його послаблення при згасанні епідемії коронавірусу COVID-19.
Брати участь у проведенні церемонії весілля можуть не більше 10 осіб за умови дотримання карантинних обмежень.
Проте основною вимогою для учасників весілля є самостійне проведення температурного скринінгу, дотримання соціальної дистанції в 1,5 метра між учасниками весілля (1 особа на 5 м2), забезпечення всіх учасників спиртовмісними антисептиками, дотримання маскового режиму - одягнутий респіратор або захисна маска (у тому числі виготовлена самостійно) у громадських будівлях та автомобільному транспорті.
Організатори весілля мають відповідально поставитись до безпеки тих людей, що будуть присутні на весіллі. Необхідно зазначити дати і часу їхнього перебування: прізвище, ім'я, по батькові, адреси проживання, контактний номер телефону. Ті, хто мають ознаки нежиті, респіраторної інфекції, знаходяться на самоізоляції або обсервації, були в контакті із хворим на COVID-19 останні 14 днів на весілля не допускаються.
Весілля може проводитись будь-якому закладі громадського харчування. До проведення весілля організатори мають переконатись у дотриманні протиепідемічних вимог в цьому закладі.
Важливо користуватись антисептиками, рідким милом та дотримуватись відстані не менше 1,5 метри між сусідніми столами та розміщення не більше як 4 запрошених гостей за 1 столом (без урахування дітей віком до 14 років).
Забороняється функціонування буфетів (окремих зон) самообслуговування, в тому числі самостійного наливу напоїв клієнтами.
У закладі повинні проводити вологе прибирання виробничих приміщень та поверхонь - місць контакту рук працівників і гостей (ручки дверей, місця сидіння, раковини, столи тощо з використанням миючих та дезінфекційних (в кінці зміни) засобів не рідше ніж кожні 2 години, перед відкриттям та після закінчення робочого дня/зміни. Часто провітрювати приміщення.
Усі використані паперові серветки мають бути утилізовані.
Від учасників весілля вимагається: обробка рук антисептичним засобом перед входом в заклад; дотримання соціальної дистанції в 1,5 м; носіння захисної маски, що прикриває рот і ніс (крім часу сидіння за столом з метою приймання їжі та напоїв).