Протизаплідні таблетки від уряду: в Чилі понад 170 жінок завагітніли та готують колективний позов

У засушливій чилійській пустелі Атакама Табіта Даза Рохас намагається зібрати достатньо грошей, щоб закінчити будівництво будинку до того, як народиться її дитина, а це може статися з дня на день.

За вісімсот кілометрів на південь, у Ла Пінтані, передмісті столиці Сантьяго, Синтія Гонсалес виховує свого двомісячного хлопчика. Але їй потрібно купувати молоко, щоб поповнити запаси свого організму, і переживає, як вона собі це дозволить.

Рохас і Гонсалес різного походження, мають різне життя та амбіції. Проте вони - і щонайменше ще 170 інших жінок на момент написання статті - поділяють спільну реальність: усі вони стверджують, що завагітніли, приймаючи Anulette CD, оральні контрацептивні таблетки, вироблені Silesia, дочірньою компанією німецької фармацевтичної компанії Grünenthal.

Без можливості законно перервати свою вагітність, якщо вони цього хочуть, або будь-якої реальної відповідальності уряду чи фармацевтичних компаній, жінки в особі чилійської групи з питань сексуальних та репродуктивних прав Corporación Miles готуються подати колективний позов до цивільних судів. У регіоні, де бар'єри на шляху репродуктивних прав жінок є нормою, CNN визначив державне агентство охорони здоров'я, яке швидко переклало вину на цих жінок, а також історію низької якості виробництва та попередні проблеми, пов'язані з оральними контрацептивами на чилійській фабриці Grünenthal в Латинській Америці.

Отже, громадянське суспільство Чилі підняло тривогу. Група з питань сексуальних та репродуктивних прав Miles провела також кампанію в соціальних мережах.

"Це було після [публікації в Instagram], коли ми почали отримувати електронні листи від жінок про те, що вони вже вагітні, попри те, що вони пили Anulette", - сказала юридичний координатор Miles Лора Драгніч. До жовтня 2020 року близько 40 жінок вийшли на зв’язок. За словами координаторки Miles, після багаторазових виступів його працівників у ЗМІ звернулися ще 70 жінок. Зараз ця цифра становить 170, але Драгнін очікує, що вона зростатиме, оскільки сільських жінок або тих, хто не має доступу до Інтернету чи телебачення, не враховано.

Ми впевнені, що жінок із цією проблемою набагато більше, - сказала вона, - особливо тому, що держава не взяла на себе жодної відповідальності і не зробила жодних заяв чи будь-яких серйозних компромісів [з правилами абортів] для постраждалих жінок".

Через сім днів після того, як Драгніч розмовляла із CNN, і через шість місяців після першого відкликання, органи охорони здоров'я оголосили, що виробникам Anulette нараховано ряд штрафів на загальну суму приблизно 66,5 млн чилійських песо (приблизно 92 000 доларів США). Miles та їх партнери закликають уряд виплатити фінансову компенсацію постраждалим жінкам та забезпечити доступ до безпечних та законних абортів для тих, хто бажає перервати вагітність.


Гра в провину

Хоча ніхто не заперечує виробничих проблем у Grünenthal, чилійські дочірні компанії та представники уряду, схоже, перекладають провину з дефектних пакетів таблеток один на одного.

У компанії виявили, що проблеми пов'язані на виробничій лінії, яка спричинила переміщення деяких таблеток під час упакування. Це призвело до деяких пакувань із "порожнинами замість таблеток", проте підкреслили, що ефективність контрацептиву не порушена.

Прессекретар також зазначив, що комбіновані оральні контрацептиви не є на 100% ефективними. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, комбіновані оральні протизаплідні таблетки щороку призводять до менш ніж 1 вагітності на кожні 100, «при послідовному та правильному застосуванні».

"Отже, я думаю, що це важлива передумова, так?", - прессекретар зазначив, що ця статистика зростає, коли таблетки приймаються не послідовно або не правильно.


"Системні збої"
Відкликання препаратів не є незвичним явищем, але тим, хто проводить агітацію від імені жінок, важко не сприймати тут несправедливість: кампанія Grünenthal єдина, що забезпечує 168 мільйонів жінок у Латинській Америці, проте жінки, які приймають її продукцію повинні зберігати пильність, бо ризикують завагітніти.

Ризик підвищується, зазначають групи з питань репродуктивних прав, тим, що ці жінки, і без того бідні та маргіналізовані, не можуть розраховувати на надійну підтримку уряду, якщо трапиться небажане.

Пола Авіла Гіллен, виконавчий директор Нью-Йоркського центру рівності жінок, неприбуткова організація, яка захищає та відстежує репродуктивні права в Латинській Америці, сказала CNN, що якби відкликання стосувалося поганого м'яса, вся країна про це знала б негайно, і товар негайно вилучили б з ринку.

"Але що стосується жінок та репродуктивного здоров'я, їм просто все одно", - коментує правозахисниця.

І тому Miles та його партнери, звертаючись до Міжамериканської комісії з прав людини та до ООН, вказали на "чітку ситуацію системної дискримінації жінок".

за матеріалами CNN


07.04.2021 1404
10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

976
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1989
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2867
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3497
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3694
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6887 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3877

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5691

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6832 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7645
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2483
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4748
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5132
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

504
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

966
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1834
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3417
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

940
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1808
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3715
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3939 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5472