Освітньої субвенції для Прикарпаття може не вистачити до кінця року.
Про це йшлося сьогодні на засіданні Івано-Франківської обласної ради, інформує Фіртка.
Зокрема, за словами заступника голови обласної ради Миколи Палійчука, через це проблеми із виплатою зарплат педагогічним працівникам можуть виникнути вже у червні.
Він наголосив, розраховувати субвенцію за формулою неправильно, опираючись лише на густоту населення.
За його словами, має братись до уваги фактична кількість учнів у навчальних закладах.
"Я вважаю, що вже в червні почнуться перші проблеми із заборгованістю зарплат освітянам. І це не буде вина влади, а вина недосконалої формули розрахунку. Ми можемо бачити, скільки дітей народилося, і за базу взяти реальну картину", - сказав Микола Палійчук.
Тому просять до 1 червня внести зміни до постанови Кабміну про затвердження формули розподілу освітньої субвенції між місцевими бюджетами.
Депутати відмітили, що часто освітяни звертаються до них, бо не розуміють чітко, як проходить розрахунок освітньої субвенції. Та наголошують, що потрібно враховувати особливість гірських регіонів.
Крім того, у формульний розрахунок освітньої субвенції не враховано кількість педагогічних ставок для роботи з дітьми за індивідуальною формою навчання по стану здоров’я та не враховано кількість ставок вихователів груп подовженого дня, що також має оплачуватися коштом освітньої субвенції.
Тому у зверненні обласної ради просять внести зміни до формули розподілу освітньої субвенції в частині оплати заробітних плат, щоб встановити соціальну справедливість для всіх освітян.
Зокрема Івано-Франківська обласна рада просить:
- Переглянути постанову Кабінету Міністрів України від 17.03.2021 р. № 209 «Про внесення змін до формули розподілу освітньої субвенції між місцевими бюджетами» і внести зміни, а саме у пункті 4 у таблиці для територіальних громад типу І збільшити діапазон щільності учнів, залишаючи нижчий показник розрахункової наповнюваності класів; до територіальних громад типу ІІ віднести територіальні громади з чисельністю від 50 тисяч і вище.
- До формульного розрахунку освітньої субвенції у постанові Кабінету Міністрів України від 17.03.2021 р. № 209 додати показники педагогічних ставок для роботи з дітьми за індивідуальною формою навчання по стану здоров’я, а також показники ставок вихователів груп подовженого дня.
- Внести зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 11.03.2011 р. № 373 про встановлення надбавки за престижність у фіксованому розмірі 30 відсотків замість норми про її встановлення від 5 до 30 відсотків.
Звернення спрямують Верховній Раді, Кабінету Міністрів України та Міністерству освіти і науки.
Читайте також:
Де працюють та скільки отримують українці у різних сферах зайнятості (ІНФОГРАФІКА)