Щороку частота виникнення проктологічних захворювань, розвитку онкологічних уражень органів травної, видільної систем зростає. Небезпечну тенденцію підтверджує та зниження віку пацієнтів, які звертаються до проктолога. Зберегти здоров'я, уникнути тривалого та складного лікування допоможе уважне ставлення до стану свого тіла, роботи органів та системної профілактики.
Багато пацієнтів ігнорують цей аспект або довго не відвідують лікаря через страх перед оглядом, необхідністю розповідати про делікатну проблему. Хибна сором'язливість призводить лише до посилення тяжкості недуги, розвитку ускладнень та необхідності не терапевтичного, а хірургічного лікування.
Симптоматика проктологічних захворювань
Хвороби травного тракту є другою причиною захворюваності на людини після серцево-судинних патологій. Великий відсоток недуг першої групи впливає на стабільність роботи видільної системи. Загальнопроктологічні патології займають значне місце в амбулаторно-поліклінічній діяльності проктологів та хірургів: лише від геморою страждає близько 10% дорослого населення. Захворювання товстої, тонкої, прямої кишки пов'язані, насамперед, з неправильним харчуванням, шкідливими звичками (паління, зловживання кавою, алкоголем, проведення тривалого часу в положенні сидячи), системними запорами, великими фізичними навантаженнями. Найчастіше діагностуються геморой, анальна тріщина, парапроктит.
Основні симптоми проктологічних недуг:
- біль, печіння в ділянці заднього проходу;
- болюча, утруднена дефекація, запори;
- нестійкий стілець, здуття живота, чергування діареї та запорів;
- патологічні виділення із прямої кишки (кров'янисті, слизові, гнійні);
- утворення потовщення в області анусу.
Професійний проктолог у Києві допоможе пройти повне обстеження та знайти точну причину захворювання, ефективний метод лікування. Багато позитивних відгуків залишено про рівень роботи профільних спеціалістів столичної мережі медичних центрів «Гармонія здоров'я».
Як відбувається проктологічне обстеження
Більшість людей боїться і соромиться звертатися до проктолога, що посилює тяжкість захворювання та призводить до серйозних ускладнень, необхідності хірургічного лікування. Всупереч популярним упередженням, професійний проктолог проводить обстеження без значного дискомфорту та з позитивною емоційною атмосферою.
Основні етапи:
- аналіз скарг, збір анамнезу (додаткової інформації про спосіб життя, фізичну активність, хронічні хвороби пацієнта);
- фізикальний огляд (області ануса, пальцеве дослідження прямої кишки);
- при необхідності інструментальні методи (аноскопія, ректороманоскопія, іригографія кишечника, фіброколоноскопія, сигмоскопія, УЗД, КТ органів малого тазу, черевної порожнини та ін.).
Іноді рекомендується проведення лабораторних аналізів. На тлі специфічної симптоматики приводом для занепокоєння має стати невмотивоване зниження рівня гемоглобіну в крові. Проктологічні недуги виникають унаслідок дисфункції судин, порушення крововідтоку, припливу крові, дистрофічних процесів у тканинах. Лікар ставить діагноз виходячи з аналізу скарг, анамнезу, даних огляду.
Регулярні обстеження у проктолога особливо важливі для тих, хто веде малорухливий спосіб життя, має низьку фізичну активність, спадкову схильність, нераціонально харчується на етапі планування вагітності та підготовки до пологів, під час відновлювального періоду після розродження.
Для профілактики відвідувати профільного фахівця варто не рідше за 1 раз на рік. У середньому прийом триває близько півгодини, але може змінюватись в залежності від спектра необхідних досліджень. Уважне ставлення до здоров'я, дотримання рекомендацій медиків дозволять зберегти активність, повноцінність функцій системи, максимально знизити ризик розвитку небезпечних патологій.
Партнерський матеріал