Профілактичні медогляди є найважливішою ланкою попередження хвороби

 

/data/blog/117905/a56b40cbfb591819f8aa62d2cc345804.jpg

 

Однією з найактуальніших на сьогодні проблем галузі охорони здоров’я є інформування населення про необхідність проходження щорічних профілактичних медоглядів. На жаль, люди звертаються до лікувальних установ уже тоді, коли та чи інша хвороба у задавненому стані, не усвідомлюючи – захворювання краще виявити на ранній стадії.

„Усі поліклінічні заклади проводять профілактичні медичні огляди – максимальне обстеження пацієнтів, при яких, у разі вперше виявленої патології або загострення хронічних проблем, пацієнту надають необхідну медичну допомогу.

Також проводять попередній медичний огляд під час прийняття працівників на роботу. Роблять це з метою визначення стану здоров’я працівника і реєстрації необхідних об’єктивних показників здоров’я та можливості виконання без погіршення стану здоров’я професійних обов’язків в умовах дії конкретних шкідливих та небезпечних факторів виробничого середовища і трудового процесу; виявлення професійних захворювань, що виникли раніше при роботі на попередніх виробництвах та попередження виробничо зумовлених і професійних захворювань (отруєнь)”, – розповідає головний лікар івано-франківської міської поліклініки №3 Наталія Ветоха.

Періодичні медичні огляди проводять з метою своєчасного виявлення ранніх ознак гострих і хронічних професійних захворювань (отруєнь), загальних та виробничо зумовлених захворювань; забезпечення динамічного спостереження за станом здоров’я працівників в умовах дії шкідливих та небезпечних факторів і трудового процесу; вирішення питання щодо можливості працівника продовжувати роботу в умовах дії конкретних шкідливих та небезпечних виробничих факторів і трудового процесу; розробки індивідуальних та групових лікувально-профілактичних та реабілітаційних заходів працівникам, що віднесені за результатами медичного огляду до групи ризику; проведення відповідних оздоровчих заходів.

„При міській поліклініці №3 працює спеціальне розрахункове відділення. Основна його функція – попередження поширення інфекційних венеричних і паразитарних захворювань працівниками харчових підприємств і торгівлі, водопровідних споруд, лікувально-профілактичних дитячих і підліткових закладів, організацій, осіб, які займаються індивідуальною діяльністю, в також тих, що проходять обов’язкові при поступлення на роботу періодичні медичні огляди (декретована група населення), кандидати у водії та водії транспортних засобів, особи, яким потрібен дозвіл (ліцензія) на об’єкт дозвільної системи та особи, які претендують на зайняття посади, пов’язаної із виконанням функцій держави або місцевого самоврядування.

Окрім того, відділення проводить протиепідемічні заходи, такі як профщеплення, виявлення інфекційних хворих, хворих венеричними і гінекологічними захворюваннями, складає і систематизує перевірку списків осіб, що підлягають обов’язковим профілактичним медичним оглядам, забезпечує осіб, що прибули на медичний огляд, лабораторними, рентгенівськими та іншими методами дослідження, а також медичний огляд відповідними лікарями-спеціалістами, тощо”, – наголошує Наталія Ветоха.

За її словами, хоча б раз у рік кожна людина повинна прийти на загальний профілактичний огляд. Часто люди думають, що пройти профогляд – це просто відмітити штамп в медичній довідці. Але це не так. Людина має зробити загальний аналіз крові і на визначення рівня цукру в крові, провести флюорографію, пройти огляд терапевта, а для жінок – гінеколога.

Якщо ж говорити про спеціальні медогляди, то йдеться, насамперед, про декретовану групу населення, тобто осіб, які на роботі безпосередньо контактують з людьми.

Наприклад, це працівники сфери освіти чи інших спеціальностей при освітніх закладах, працівники торгівлі чи сфери громадського харчування. Під час медичних оглядів їх перевіряють додатково на наявність інфекційних хвороб та проводять так званий санмінімум.

Водії, державні службовці та особи, яким потрібен дозвіл (ліцензія) на об’єкт дозвільної системи додатково проходять обстеження в окуліста, отоларинголога, хірурга, невролога, нарколога і психіатра.

Не варто відкладати щорічний медичний огляд, або вважати його непотрібною формальністю. Адже регулярно проходячи обстеження в лікувальній установі, можна виявити хворобу на ранній стадії і, можливо, врятувати життя.


12.10.2016 6647 0
Коментарі (0)

10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

927
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1915
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2786
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3413
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3647
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6806 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3831

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5642

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6756 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7604
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2432
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4696
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5090
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

451
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

918
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1786
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3373
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

894
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1757
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3666
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3859 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5421