Затверділий наліт (зубний камінь) не тільки виглядає неестетично, залишки їжі та слизового епітелію, з якого він формується, — сприятливі умови для розмноження бактерій. Відкладаючись на шийці зуба, емалі, камінь порушує процеси ремінералізації, що призводить до накопичення кислот.
Проблема полягає в тому, що ці тверді утворення майже неможливо прибрати механічним способом, а хімічні засоби можуть пошкодити емаль. У сучасній стоматології використовується ефективна методика — ультразвукова чистка зубів, яку на високому професійному рівні проводять у клініці Porcelain.
Як проходить ультразвукове чищення
Призначається чистка як окрема гігієнічна чи профілактична процедура, а також у комплексі з лікуванням, коли необхідно очистити поверхню зуба і побачити його реальний стан. Для видалення твердих відкладень використовують ультразвуковий скалер, що працює як і з водою, так і в сухому режимі. В апараті підібрані відповідні частота й амплітуда коливань, що впливають на наліт, але не зачіпають тканини зубів і ясен, хоча дія приладу поширюється й на ділянки під яснами.
Для підвищення ефективності чищення ультразвукову процедуру часто поєднують з методом air flow: зі спеціальної насадки подається потік із повітря, води та порошок. Процедури безболісні, та в разі підвищеної чутливості зубів роблять анестезію.
На завершення емаль обробляють покриття із фтором та кальцієм, яке забезпечує захист і проникнення мінералів вглиб емалі для її зміцнення, також фтор запобігає швидкій пігментації зубів. Обрати лікаря та записатися на прийом можна за посиланням porcelain-dent.com.ua, де також знайдете багато корисної інформації про сучасні методи стоматології.
Періодичність ультразвукової чистки та що робити одразу після неї
Стоматологи рекомендують проводити апаратне очищення двічі на рік, але курцям процедура знадобиться частіше — кожні три місяці. Попри обробку зубів фтором, чутливість спостерігатиметься ще кілька днів, хоча це індивідуально та швидко минає. Тож лякатися не треба — просто дотримуйтесь загальних рекомендацій:
- перші кілька годин утримуйтеся від напоїв і їжі, які можуть пофарбувати зубі (соки, чай, кава, фрукти та інші), максимум, що можна дозволити собі, — звичайну чисту воду;
- у першу добу відмовтеся від куріння.
Протипоказання
Є низка пересторог щодо застосування ультразвукового чищення:
- перший і останній триместри вагітності, хоча в другий триместр процедуру можна проводити;
- деякі розлади серцевої роботи (аритмія);
- гострі та хронічні респіраторні захворювання;
- групи ризику захворювання на туберкульоз, гепатит, ВІЛ.
Партнерський матеріал