Понад 9,2 мільйона гривень надійшло до державного бюджету від приватизації ДП «Карпатський експертно-технічний центр Держпраці».
Сьогодні продаж вказаного підприємства вважають одним з найвдаліших прикладів малої приватизації на Прикарпатті, повідомляє Фіртка.
Як повідомив Михайло Гавриляк, начальник відділу приватизації регіонального відділення Фонду державного майна України по Івано-Франківській області, ДП «Карпатський експертно-технічний центр Держпраці» стало одним з трьох єдиних майнових комплексів державних підприємств, які включили у перелік об’єктів, що підлягають приватизації.
«У 2020 році наказом Фонду державного майна дане підприємство включено у перелік малої приватизації, які підлягали приватизації у 2020 році. У кінці 2020 року функції з приватизації підприємств Фонд державного майна України доручив здійснювати регіональним відділенням по області. Регіональне відділення забезпечило підготовку до приватизації: визначили стартову ціну цього об’єкта, розробили умови продажу», - розповів посадовець.
Зі слів Михайла Гавриляка, з-поміж умов продажу зазначалося, насамперед, недопущення звільнення працівників підприємства новим власником протягом пів року після переходу права власності, а також, погашення кредиторської заборгованості із заробітної плати та платежам до бюджету, якщо така кредиторська заборгованість була.
Продаж підприємства відбувався через електронну систему Prozorro.
«В березні місяці відбувся електронний аукціон. Була подана одна заявка – одним претендентом на придбання цього підприємства», - продовжує начальник відділу приватизації.
Вказаний приклад продажу державного підприємства вважають вдалим, оскільки, по-перше, ціна, за якою продали, більш як на 1,5 мільйона, перевищила стартову, визначену на рівні 7 673 тисячі гривень.
По-друге, організація, яка виступила інвестором підприємства – київське товариство з обмеженою відповідальністю «Науково-виробнича фірма «Укрекспертсервіс» займається спорідненими видами діяльності, що дає додаткові гарантії того, що після приватизації вдасться зберегти кадровий потенціал ДП «Карпатський експертно-технічний центр Держпраці». Адже саме кадри сьогодні є головним надбанням підприємства.
Як зауважив заступник директора Карпатського центру Дмитро Зінчук, персонал підприємства включає експертів з досвідом роботи понад 10 років.
«Це є найкращі спеціалісти у своїй галузі, - зазначив заступник керівника, - а що стосується нафтогазового сектору, то наші спеціалісти є одними з найкращих в Україні».
В цих умовах втрата такого кадрового потенціалу означала б смерть підприємства як такого, що неодмінно, зважаючи на функції, які виконує сьогодні Карпатський центр, негативно відбилося б загалом на економічній ситуації в Івано-Франківській області і навіть в Україні.
Так, зі слів Дмитра Зінчука, сьогодні ДП «Карпатський експертно-технічний центр Держпраці» зосереджує свою діяльність у двох основних секторах.
«Перш за все, це два найголовніших сектори: надання експертиз стану охорони праці та промислової безпеки підприємств. Власне, на підставі цих експертиз як малі підприємства, так і великі підприємства можуть отримати у територіальних органах управління Держпраці дозволи на роботи підвищеної небезпеки.
І другий напрямок нашої діяльності – це так звані технічні огляди або діагностика іншими словами. Власне, наші фахівці, наші експерти діагностують машини, механізми, устаткування підвищеної небезпеки. Це охоплює весь спектр від деревообробної галузі – це обладнання деревообробки, – і закінчуючи вантажопіднімальними механізмами – це крани, ліфти, всі механізми вантажопіднімального напрямку»,- пояснює заступник директора.
Ключовою ж сферою, де підприємство проводить діагностику і надає висновки експертизи стану охорони праці є нафтогазовий сектор.
«Наше підприємство працює з найбільшими підприємствами у цій галузі – такими, як: Укртрансгаз, Нафтогаз. Наші спеціалісти є найкращими у цій галузі не тільки в нашій області, а і в межах України», - додав заступник директора.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Ефективне використання державного майна: на Прикарпатті провели перевірку 1 033 об’єктів
На Івано-Франківщині прокуратура повертає держпідприємству приміщення вартістю 6,1 мільйона