Проданий, але не знищений. Карпатський експертно-технічний центр, як приклад вдалої приватизації (ФОТО)

Понад 9,2 мільйона гривень надійшло до державного бюджету від приватизації ДП «Карпатський експертно-технічний центр Держпраці».

Сьогодні продаж вказаного підприємства вважають одним з найвдаліших прикладів малої приватизації на Прикарпатті, повідомляє Фіртка.

Як повідомив Михайло Гавриляк, начальник відділу приватизації регіонального відділення Фонду державного майна України по Івано-Франківській області, ДП «Карпатський експертно-технічний центр Держпраці» стало одним з трьох єдиних майнових комплексів державних підприємств, які включили у перелік об’єктів, що підлягають приватизації.

«У 2020 році наказом Фонду державного майна дане підприємство включено у перелік малої приватизації, які підлягали приватизації у 2020 році. У кінці 2020 року функції з приватизації підприємств Фонд державного майна України доручив здійснювати регіональним відділенням по області. Регіональне відділення забезпечило підготовку до приватизації: визначили стартову ціну цього об’єкта, розробили умови продажу», - розповів посадовець.

Зі слів Михайла Гавриляка, з-поміж умов продажу зазначалося, насамперед, недопущення звільнення працівників підприємства новим власником протягом пів року після переходу права власності, а також, погашення кредиторської заборгованості із заробітної плати та платежам до бюджету, якщо така кредиторська заборгованість була.

Продаж підприємства відбувався через електронну систему Prozorro.

«В березні місяці відбувся електронний аукціон. Була подана одна заявка – одним претендентом на придбання цього підприємства», - продовжує начальник відділу приватизації.

Вказаний приклад продажу державного підприємства вважають вдалим, оскільки, по-перше, ціна, за якою продали, більш як на 1,5 мільйона, перевищила стартову, визначену на рівні 7 673 тисячі гривень.

По-друге, організація, яка виступила інвестором підприємства – київське товариство з обмеженою відповідальністю «Науково-виробнича фірма «Укрекспертсервіс» займається спорідненими видами діяльності, що дає додаткові гарантії того, що після приватизації вдасться зберегти кадровий потенціал ДП «Карпатський експертно-технічний центр Держпраці». Адже саме кадри сьогодні є головним надбанням підприємства.

Як зауважив заступник директора Карпатського центру Дмитро Зінчук, персонал підприємства включає експертів з досвідом роботи понад 10 років.

«Це є найкращі спеціалісти у своїй галузі, - зазначив заступник керівника, - а що стосується нафтогазового сектору, то наші спеціалісти є одними з найкращих в Україні».

В цих умовах втрата такого кадрового потенціалу означала б смерть підприємства як такого, що неодмінно, зважаючи на функції, які виконує сьогодні Карпатський центр, негативно відбилося б загалом на економічній ситуації в Івано-Франківській області і навіть в Україні.

Так, зі слів Дмитра Зінчука, сьогодні ДП «Карпатський експертно-технічний центр Держпраці» зосереджує свою діяльність у двох основних секторах.

«Перш за все, це два найголовніших сектори: надання експертиз стану охорони праці та промислової безпеки підприємств. Власне, на підставі цих експертиз як малі підприємства, так і великі підприємства можуть отримати у територіальних органах управління Держпраці дозволи на роботи підвищеної небезпеки.

І другий напрямок нашої діяльності – це так звані технічні огляди або діагностика іншими словами. Власне, наші фахівці, наші експерти діагностують машини, механізми, устаткування підвищеної небезпеки. Це охоплює весь спектр від деревообробної галузі – це обладнання деревообробки, – і закінчуючи вантажопіднімальними механізмами – це крани, ліфти, всі механізми вантажопіднімального напрямку»,- пояснює заступник директора.

Ключовою ж сферою, де підприємство проводить діагностику і надає висновки експертизи стану охорони праці є нафтогазовий сектор.

«Наше підприємство працює з найбільшими підприємствами у цій галузі – такими, як: Укртрансгаз, Нафтогаз. Наші спеціалісти є найкращими у цій галузі не тільки в нашій області, а і в межах України», - додав заступник директора.

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Ефективне використання державного майна: на Прикарпатті провели перевірку 1 033 об’єктів

На Івано-Франківщині прокуратура повертає держпідприємству приміщення вартістю 6,1 мільйона


28.09.2021 Сергій Білий 1271
Коментарі ()

10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

950
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1956
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2826
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3461
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3671
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6847 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3855

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5671

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6803 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7626
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2460
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4728
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5115
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

482
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

944
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1814
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3398
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

921
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1787
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3694
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3906 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5451