Про конкурс на посаду, Бурштинську ТЕС та перші кроки в новому амплуа: ексклюзивне інтерв’ю майбутнього голови Івано-Франківської ОДА Дениса Шмигаля

У суботу під час візиту до Львова Президент України Володимир Зеленський назвав ймовірного очільника Івано-Франківської ОДА.

Цю посаду може отримати чинний директор Бурштинської ТЕС Денис Шмигаль. Таке повідомлення викликало неабияке пожвавлення в інформаційному просторі Прикарпаття.

Саме тому Фіртка вирішила поспілкуватися безпосередньо з Денисом Шмигалем та отримати відповіді на запитання, які останній тиждень так цікавлять мешканців Прикарпаття.


Розпочнемо з того, що вже наступного тижня Президент планує підписати указ про Ваше призначення на посаду голови Івано-Франківської ОДА. Як так склалося? Як відбувався відбір і на скільки складним він був?

Дійсно в суботу на представленні голови Львівської обласної державної адміністрації Президент України Володимир Зеленський оголосив, що готує до підписання указ про призначення мене на посаду голови Івано-Франківської ОДА. Президент запитав моєї згоди і я таку згоду дав. Зараз оформляємо документи.

Відомо, що конкурс на посаду фактичного представника Президента в області не передбачається законодавством. Тобто голів обласних державних адміністрацій призначає Президент за поданням Кабміну.

Проте, вперше в історії незалежної України Президент Зеленський зробив символічний конкурс через Фейсбук, оголосивши про набір і залучивши до цієї справи міжнародні кадрові агентства. Тому хочу наголосити, що відбір був справді серйозним і, за чутками, у списку претендентів на посаду голів ОДА у західному регіоні було понад 40 осіб.

Проводилися серйозні тести, у тому числі за ізраїльськими методиками, які є одними з найкращих у світі, – свого роду детектор брехні, щоб визначити моральні та психологічні якості людини. Всі ці речі я особисто проходив. Тобто, був цілий ряд тестів, співбесід у тому числі з керівниками Офісу Президента та особиста розмова з Президентом України.

В Івано-Франківській області Денис Шмигаль відомий, як директор ДТЕК Бурштинська ТЕС. А чим Ви займалися до роботи на станції? Чи є у Вас за плечима досвід державного службовця?

Так, у мене є досвід роботи у державній службі – у сумі років п’ять. До роботи на Бурштинській ТЕС я був віцепрезидентом і генеральним директором компанії «Львів холод» (українська мережа магазинів «Рукавичка»). У 2014 році, після Майдану, я працював на посаді заступника Львівської обласної фіскальної служби, але, на жаль, не стали реальністю мої очікування, що після Революцію відбудеться очищення, тому я звільнився з податкової та повернувся працювати у бізнес. Ще раніше мав досвід роботи у Львівській державній адміністрації на посаді керівника департаменту економіки, інвестицій, промисловості та торгівлі. 

Чому Ви вирішили залишити посаду директора Бурштинської ТЕС і піти з бізнесу знову на державну службу, адже якщо навіть просто взяти заробітну плату, то керувати станцією з фінансової точки зору є вигідніше?

Тут з Вами мушу погодитися, - зарплата буде різнитися. Ми говорили з Президентом про те, що зарплата державних службовців як і вчителів чи лікарів має бути достойною та давати можливість бодай утримувати сім’ю та нормально жити. Президент повністю згідний, що сьогодні кожен українець повинен добре заробляти і повірте він намагається все для цього зробити.

Для мене керівництво областю – це виклик. По-перше, це можливість зробити щось добре не тільки для певного міста, а для цілої Івано-Франківської області. Хочу наголосити, що я буду займатися тим, щоб започаткувати в Івано-Франківській ОДА європейський стиль керівництва, адже ці знання я набув під час навчання у Європі та Канаді. Та найголовніше завдання – зробити так, щоб люди мали довіру до державних службовців і побачили, що влада може чесно і відповідально виконувати свою роботу.

Вчора під стінами Івано-Франківської ОДА зібралися з два десятки людей, які виступали проти Вашого призначення на посаду очільника Прикарпаття. Як можете прокоментувати цю ситуацію?

Насправді мені важко коментувати те, що відбувалося, адже я постфактум дізнався про таку подію. Готовий після призначення з цими людьми зустрітися, спитатися у чому проблема, які їх вимоги та що їм не подобається. Я абсолютно відкритий до діалогу з громадою, але якщо він ведеться у цивілізований спосіб. Хочу запевнити, що буду робити все на користь мешканців області, адже доля країни та її громадян мені небайдужа.

Може вже володієте інформацією про те, хто стане новим керівником Бурштинської ТЕС, якщо Ви займете крісло голови ОДА.

Це важливе питання. Я не хочу, щоб тут на Бурштинській ТЕС відбулося якесь погіршення ситуації через мій перехід на державну службу. Колектив станції сьогодні дійсно складається з професійних енергетиків. Це надзвичайно важка і небезпечна робота, проте у нас професійна команда керівників та професійна команда робітників. З моїм переходом певний час виконувати обов’язки директора буде головний інженер станції, але паралельно буде проводитися конкурс на цю посаду. Сьогодні я справді не можу назвати Вам імені. Єдине, у чому я переконаний, що прийде компетентна та відповідальна людина, яка буде виконувати стратегію компанії по соціальному партнерству.

Не можемо оминути і тему нещасного випадку, який трапився на станції і закінчився смертю працівника. Розкажіть, будь ласка, чи проводиться розслідування і на якій воно стадії?

Це трагедія для мене особисто, як і для всіх працівників станції. Хочу ще раз висловити співчуття рідним нашого працівника. Так, на превеликий жаль така ситуація вже сталася. Дійсно проводиться державне розслідування, є попередні результати, про які я наразі не маю права згідно з законом розповідати. Можу сказати, що розслідування проводиться об’єктивно і винні особи, ким би вони не були і які посади не обіймали, будуть притягнуті до відповідальності.

Перейдемо до, мабуть, головного питання нашої розмови. Мешканців Прикарпаття надзвичайно сильно турбує питання чорно диму, який нерідко з’являється з труб Бурштинської ТЕС. Ні для кого не секрет, що Прикарпаття посідає друге місце в рейтингу екологічно забруднених регіонів України, а станція у Бурштині має надзвичайно великий вплив на забруднення атмосфери. Скажіть, що сьогодні робиться для того, щоб звести до мінімуму цей негативні вплив Бурштинської ТЕС на екологічну ситуацію в області?

Сьогодні найгострішою проблемою, яка лежить у публічній площині є екологія регіону. Оскільки ми говоримо про Івано-Франківщину в цілому, то на Бурштинську ТЕС я дивлюся як на одного з ключових платників податків, головного роботодавця і соціального партнера громади. Для справедливості хочу сказати, що сьогодні найбільшою екологічною проблемою регіону є забруднення питних і поверхневих вод, з такими темпами ми з вами скоро не будемо мати, що пити. Друге місце посідають стихійні сміттєзвалища, які становлять надзвичайну небезпеку. І на третьому місці знаходяться якраз об’єкти енергетики та хімічної промисловості.

Як керівник станції можу запевнити, що підприємство системно працює над покращенням екологічних показників. Останніх два роки у екологічні проекти інвестовано кілька сотень мільйонів гривень, в тому числі в електрофільтри блоків № 3,4, 5, 7, 10, 12 і на черзі 8. Три блоки реконструйовані і повністю відповідають європейським нормам – викиди менше ніж 50 мг на кубометр. Так капітальний ремонт інших блоків дасть можливість наблизити ці показники до європейських.

Більше того, підприємство працює відповідно до національного плану, який підписаний і затверджений урядом, щодо зменшення викидів. Є відповідна програма з певними точками контролю, яка передбачає, що у 2033 році всі викиди в атмосферу повинні бути зведені практично до нуля.

У попередній відповіді Ви згадали про соціальне партнерство з громадою. В чому воно полягає?

В Бурштині ми з командою створили центр громадської активності та долучилися до створення центру адміністративних послуг. Спільно з міською радою освітлити основні вулиці міста, пішохідні переходи, встановили освітлення в під’їздах багатоповерхівок. Крім того, оновили центр міста: відремонтували дороги, встановили лавки, урни, велопарковки.

Особливий проект, який ми підтримуємо з колективом станції  – це  розвиток реабілітаційного центру для дітей з особливими потребами «Довір'я». В Галицькому районі він єдиний.

Зараз  з Галицькою районною радою працюємо над створенням проекту з будівництва водогону в Галицькому районі, аби мешканці міста Бурштина, Галича і більшість населених пунктів отримували якісну питну воду.

Також реалізували чимало культурних проектів, долучалися до святкування Дня міста, Дня незалежності, Дня матері, організували чемпіонат області з тайського боксу, веломарафони і навіть рок-фестиваль.

З моєї ініціативи ми повністю, майже з руїн відновили спортивний осередок міста – комбінат спортивних споруд, створили робочі місця, впровадили нові спортивні секції. Спільно з громадою побудували штучні майданчики на території ЗОШ №2, Демешківської та Дем'янівської сільських рад. Всього не перелічиш, ці два роки були дуже насиченими.

ФОТО: Денис Шмигаль, Фейсбук


10.07.2019 Лілія Маршалко 15010 1
Коментарі (1)

Уляна 2019.07.11, 23:13
  1. Зеленський та ізраїльський досвід дуже є гармонійно 
10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

968
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1978
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2851
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3487
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3687
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6876 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3871

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5686

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6824 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7640
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2477
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4742
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5127
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

494
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

958
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1828
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3411
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

936
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1803
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3707
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3931 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5466