Про дострокові вибори та відповідальність перед Україною

 

 

Розпад коаліції – шлях до перевиборів парламенту

Фракція "Свободи" ухвалила рішення про вихід із коаліції з єдиною метою -створити правові підстави для проведення дострокових виборів парламенту.



Згідно зі ст. 90 Конституції України, припинення діяльності парламентської коаліції та її неутворення в парламенті впродовж місяця є правовою підставою для дострокового припинення повноважень Верховної Ради та проведення дострокових парламентських виборів.



Ми детально пояснили це рішення в нашій заяві.



Перевибори цього парламенту – це вимога Революції гідності, яку підтримують більшість українців. Політики зобов'язані виконати цю вимогу.



Нинішній парламент, в якому більшість голосів належить колишнім "регіоналам" і поплічникам Януковича, є головною загрозою в Україні, яка може призвести до реваншу минулого корупційно-олігархічного режиму та капітуляції перед вимогами Путіна.



Перевибори дозволять очистити парламент від колишніх поплічників Януковича, ставлеників олігархів і агентів Кремля, комуністів та "регіоналів", які саботують ухвалення законів у царині протидії російській агресії та проведення люстрації влади.



Зокрема, цей парламент провалив ухвалення таких законопроектів:

- Про люстрацію влади та правоохоронних органів – N4570, N4828,

- Про відкриття реєстрів прав власності на нерухоме майно – N4728,

- Про цивільну зброю та боєприпаси,

- Про заборону комуністичної ідеології – N3530,

- Про повернення капіталів з офшорів – N1248,

- Про ліквідацію приватних монополій – N1250.



А також цей парламент не притягнув до кримінальної відповідальності низку народних депутатів, які стали посібниками російського агресора.



Дострокові вибори парламенту – це єдиний спосіб для українців делегувати у Верховну Раду сильну проукраїнську більшість, спроможну захистити національні інтереси та ухвалити реформи, необхідні для розвитку держави.



Про відставку та відповідальність уряду

Конституція і закони України не передбачають відставки уряду у разі припинення діяльності парламентської коаліції.



Ба більше, "Свобода" не ставила в парламенті питання про недовіру нинішньому Кабінету Міністрів, розуміючи, що в умовах війни, економічної кризи та необхідності здійснення реформ Україна, як ніколи, потребує дієвого уряду.



Заява Прем'єр-міністра Арсенія Яценюка про відставку уряду є політичним рішенням. Це право політика, а не обов'язок. Окрім того, до обрання нового Прем'єра він зобов'язаний виконувати свої повноваження до початку роботи новосформованого Кабміну.



Фракція "Свободи" не підтримує рішення Яценюка про відставку уряду і вважає його невчасним.



Про урядові законопроекти, які не підтримав парламент

Незважаючи на суттєві зауваження, "Свобода" підтримала включення в порядок денний урядовий законопроект N4309а щодо залучення додаткових коштів доДержавного бюджету на потреби української армії ("за" – 34 голоси членів фракції ВО "Свобода" плюс голос Кошулинського із 206-х, відданих за законопроект). Проте ця важлива для національної оборони законодавча ініціатива не отримала підтримки більшості депутатів парламенту. А це ще раз доводить необхідність його якнайшвидшого переобрання.



Водночас ми не голосували за урядовий проект N4116а про реформування"Нафтогазу", адже Кабмін повністю проігнорував пропозиції фракції"Свобода" до цього законопроекту, спрямовані на недопущення європейських компаній-сателітів російського "Газпрому" до управління українською газотранспортною системою.



Необхідно зазначити, що уряд не використав усіх можливостей для пошуку спільного рішення та здобуття підтримки своїх законопроектів у коаліції, яка обрала Яценюка Прем'єром.

Як діяти далі

"Свобода" не допустить формування нової коаліції в нинішній Верховній Раді, тим паче створення так званої широкої коаліції з колишніми "регіоналами", оскільки в такому разі дострокові вибори не можна буде провести аж до 2017 року. Вихід "Свободи" з коаліції якраз і унеможливлює створення кремлівсько-"регіоналівської" ширки у цьому парламенті.

 

Припинення діяльності коаліції та відставка уряду не звільняє нікого з політиків від відповідальності перед Україною.



До часу обрання нового парламенту усі проукраїнські фракції та групи нинішнього парламенту, Президент та чинний склад уряду зобов'язані спільно працювати на користь України і ухвалювати усі необхідні закони та рішення. Це принципова позиція "Свободи".



Згідно зі ст.17 Закону України "Про Кабінет Міністрів України", Прем'єр-міністр А. Яценюк та уряд після заяви голови уряду про відставку мають продовжувати виконувати свої повноваження до початку роботи нового Кабінету Міністрів.



До часу ухвалення Верховною Радою рішення про відставку уряду Прем'єр-міністр не може бути звільнений від своїх повноважень та передавати свої обов'язки будь-кому іншому.



Новий уряд України буде сформує новий парламент, обраний за результатами голосування українців на дострокових парламентських виборів.

 

В умовах загрози національній безпеці чинний парламент зобов'язаний продовжити свою роботу до часу обрання нового складу Верховної Ради.



Зміна виборчої системи

"Свобода" вимагає провести дострокові вибори парламенту за пропорційною системою з відкритими партійними списками.



Ми внесли на розгляд парламенту відповідний законопроект N4906-2 і звертаємося до всіх депутатів парламенту з проханням його підтримати.



Відкриті виборчі списки дозволять українцям безпосередньо впливати на формування персонального складу народних депутатів і значно зменшити корупційні та адміністративні ризики, які притаманні змішаній системі виборів.



У разі збереження чинної змішаної системи виборів, впровадженої під вигоду режиму Януковича, радикальне якісне оновлення парламенту зреалізувати буде практично неможливо.



Дострокові вибори і воєнний стан

Проведення дострокових виборів парламенту не має бути перешкодою для протидії російській агресії на Донбасі. Ми виступаємо і за дострокові вибори, і за воєнний стан.



"Свобода" і далі наполягає на запровадженні воєнного стану на території Донецької та Луганської областей – там, де відбуваються воєнні дії.



Ми переконані, що в нинішніх умовах воєнний стан – це найбільш короткий шлях до перемоги над ворогом та до відновлення миру в Україні.



"Свобода" пропонує президенту і парламенту реалізувати такий план дій:

1. Запровадити воєнний стан і впродовж місяця звільнити територію країни від окупантів.

2. Після того оголосити дострокові парламентські вибори, які провести в жовтні-листопаді цього року вже в мирній Україні.

 

Олег Тягнибок, УП


26.07.2014 738 0
Коментарі (0)

10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

968
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1979
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2851
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3487
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3687
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6878 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3871

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5686

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6824 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7640
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2477
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4742
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5127
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

494
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

958
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1828
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3411
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

936
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1803
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3707
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3931 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5466