У Франківську в Музеї мистецтв Прикарпаття експонують виставку сучасного мистецтва "Болото". Офіційного відкриття за задумом організатора не було, але відвідувачі музею уже мають можливість її оглянути.
До створення виставки долучилися 15 сучасних митців. Художник і співорганізатор Ярослав Яновський розповідає, що усі картини та інсталяції присвячені Івано-Франківську.
Називали виставку "Болото" через те, що сучасний Івано-Франківськ, окрім середмістя, збудований на болоті. Картини, мовить художник, також несуть спонуку до місцевої влади.
"Знаєте приказку: "В тихому болоті чорти водяться". Тобто в нашому болоті виросло багато хороших ангельських чортиків відомих, — говорить Ярослав Яновський. — Це тільки перша акція — їх буде п’ять — вона стимулює обласну, міську владу спробувати зробити в Івано-Франківську музей сучасного мистецтва, бо місто того вартує".
Ярослав Яновський є автором інсталяції, яка розташована в центрі експозиції. Вона складається зі скляних банок, в яких плавають декоративні рибки.
Каже, робив її спеціально для виставки "Болото".
"Риба – це символ Христа. Всі знають це достатньо добре і, власне, риби символізують мир, поєднання зла, добра і духовності".
Франківець Роман Тихий ділиться враженнями від побаченого.
"Приємно, що є автори з цілої України. І взагалі, гарна атмосфера. Мета і візія виставки — теж мені подобаються".
Інший відвідувач експозиції Тарас Греськів розповідає, що йому найбільше сподобалися портрети із сюрреалістичними мотивами.
"Два портрети у такій дуже сюрреалістичній манері з дуже цікавою манерою відбиття фарби. Також це чорне, важко зрозуміти що, але воно мені дуже подобається. Також інші роботи. Мені дуже імпонує цей пародійний підхід".
Роботи художника Валерія Дувірака на "Болоті" не представлені. Розповідає, що після того, як роздивився картини, зрозумів, що виставка присвячена Івано-Франківську.
"Перше, що одразу в очі впало, – це вхідні ворота Палацу Потоцьких. Мені взагалі виставка сподобалася, бо нестандартне бачення. Ми, на жаль, привчені до соцарту. Не кожен сповідувався йому, але так було. А тут нове, нестандартне", — каже Валерій Дувірак.
За задумом організаторів, 29 травня буде обговорення виставки. Її експонуватимуть у Музеї мистецтв до 30 травня.Крім того, її у різних видах покажуть ще в чотирьох мистецьких просторах.
Читайте також: