Нещодавно в не дуже віддалених місцях відбувся круглий стіл на тему гуманності в нинішньому глобалізованому суспільстві. Порушена тема: «Гуманність – виправдання слабодухих чи шанс на життя?».
На круглому столі зустрілись вчені із двома категорично різними поглядами. Одні вважають, що гуманізм – це закономірний щабель розвитку громадянського суспільства, яке основною цінністю вважає людину – її права і свободи, зокрема право на життя. Представники другого табору не погоджуються. Їхній основний «меседж» полягає в тому, що до гуманності вдаються люди, які нездатні прийняти природу закономірностей такою, якою вона є. Тобто, руйнують весь природній задум побудови Всесвіту.
«Гуманність ні до чого доброго не приведе. Наша надмірна жалість, добродіяння і технічний прогрес звели на «нуль» процес природного відбору. Тепер, коли є всі можливості врятувати смертельно хворих, які ще кілька років тому були приречені, ми, своєрідним чином, перечимо самій природі. Тому що природа заклала процес відсіювання – регулювання кількості популяції людей на Землі, тим самим даючи більше простору генетично сильнішим індивідам. А наш гуманізм – це, всього на всього, боязнь прийняти закони природи та змиритися із жертвами» - заявив на зустрічі Чорний, керівник центру вивчення глобалізаційних процесів.
На його тезу відповів Білий – ініціатор громадського руху «Вільні серця». «Ми ж все таки люди, а не звірі. Ми не можемо давати безневинним вмирати, так нічого і не зробивши. Бездіяння – також злочин. Що поганого в тому, аби нагодувати голодних і врятувати їх від голодної смерті, одягнути бездомних і не дати їм замерзнути на вулицях міста, в кінці-кінців – напоїти спраглих. Кожна людина – це неймовірна цінність! Люди повинні мати шанс, шанс на життя. І ми його їм даємо. І вони його використовують і стають повноцінними членами суспільства. Тільки нелюд власною бездіяльністю вб’є тисячі безневинних і ще більше покалічить. Якщо ви таки «антигуманіст» - вам не місце в сучасному світі» - заявив Білий.
Проте Чорний відповів, що первинний задум Світу базувався на процесі природного відбору, куди людина втручатись не мала права. «Саме через позицію гуманістів в нас виникають тенденційності на планеті Земля. Зменшується кількість лісів, звірів і природних ресурсів чому? Бо людей все більше, і ресурсів також потрібно все більше. А це веде нас до краху. Таким чином, ми знищуємо самі ж себе через нашу прив’язаність до представників свого ж виду. В дикій природі хворих тварин з’їдають їх же «браття і сестри». Такий природній задум. Втручання в цей процес викликає порушення усієї гармонії. Наслідки цих порушень, думаю, вам наводити не потрібно?» - відповів він.
«Ми не звірі. Ми люди! А щодо наслідків, то порушення екосистеми відновлюється руками самої людини. І цей процес вже триває: зоопарки, заповідники, екологічно чисті зони… Ціна людського життя занадто висока, щоби нею нехтувати» - вважає в свою чергу Білий.
До слова, круглий стіл відбуватиметься ще до кінця… до самого кінця.