Припинити "фестиваль паніки та істерики": Супрун порадила, як захиститись від коронавірусу

Замість того, щоб панікувати слід мобілізувати свої сили та працювати над тим, аби уникнути зараження та поширення коронавірусу.

Ексміністр охорони здоров'я Уляна Супрун закликала припинити коронавірусний "фестиваль паніки та істерики" і спрямувати суспільну тривожність у конструктивному напрямку, інформує Фіртка.

Уляна Супрун розповіла, які дії можна перетворити своє занепокоєння, та про що можна подбати:

Аптечки в офісах

Навіть без епідемій чи терактів на робочому місці має бути набір для надання першої медичної допомоги. В разі інфекційних захворювань важливі, передусім, термометр і медична маска, потрібні для вимірювання температури людині з ознаками хвороби і та ізоляції її/його до отримання інструкцій від лікаря телефоном як варто діяти далі.

А повний перелік офісної аптечки такий

Інструкція з надання першої допомоги і перелік того, що в аптечці є, стерильні бинти різного розміру; стерильні трикутні перев’язки; булавки; стерильні ватні диски, краплі для промивання очей, пластир, серветки, скотч, стерильні нітрильні рукавиці, опікові пов’язки, дистильована вода для промивання ран, зажим, пінцет, ножиці. На виробництві чи ресторані цей набір першої допомоги має бути розширений відповідно до можливих ризиків, як-от отримання опіків.

Травми на виробництві чи офісі, навіть поріз пальця папером, трапляються частіше за спалахи новітніх інфекцій. Тому радимо подбати про першу допомогу на роботі.

Віддалена робота

Офісам та державним установам, варто поміркувати про можливість роботи всіх або частини співробітників дистанційно, якщо така потреба буде. Адже існує електронний документообіг, сервери, де зберігаються дані та документи, і безготівковий розрахунок. Як не коронавірус, так грип рано чи пізно нагадують про цей матеріал. Ми живемо в глобалізованому світі.

Оскільки коронавірус у людей молодого та середнього віку часто має лише помірні симптоми застуди, то працівникам та їхньому керівництву доведеться переглянути практику “наковтатися таблеток і піти працювати”. В разі інфекційних хвороб вона шкідлива для всіх. Відрядження та зустрічі доведеться скоротити.

Аптечка вдома

До згаданого вище переліку (що має бути в аптечці в офісі) слід додати спрей чи гель анестетик від укусів чи висипань, антигістамінний препарат, крем з антибіотиком чи неспецифічним протимікробним засобом, пакетики з гелем для охолодження (або лід у холодильнику), медичні картки членів родини, контакти інших близьких людей, сімейного лікаря, клініки, телефон найближчого відділення невідкладної допомоги (а не загальний 103).

Можуть стати в пригоді жарознижувальні препарати, ліки, що приймають при закрепі чи при проносі, та знеболювальні. За наявності хронічних хвороб слід мати запас своїх ліків в окремому місці, та інструкцію з їхнього прийому. Якщо щось з вами станеться, то люди, які доглядатимуть за вами, зможуть дати за схемою потрібні препарати. http://bit.ly/2T1nW94

І до слова. Якщо у вас цукровий діабет 1 типу, астма, епілепсія, можливі панічні атаки чи інші стани, коли ви потребуєте допомоги та/чи захисту в натовпі, варто мати при собі ламіновану картку з інструкцією, що з вами робити, контакти близьких, адресу і потрібні ліки.

читайте також:  Коронавірус: як на Прикарпатті готуються до приходу смертельної хвороби з Китаю (ФОТО)

План на випадок інфекційної хвороби

Уявіть таку ситуацію. У вас температура 39 і важко дихати. Британські та італійські поради для людей з підозрою на коронавірус радять залишитися вдома, подзвонити в лікарню та описати свій стан. Тобто не їхати до лікарні, а передусім подзвонити до свого лікаря та отримати інструкції як діяти далі.

Подумайте як ви зможете знизити температуру, якщо вона буде і далі зростати? Як можуть захиститися від інфекції члени вашої сім’ї або люди, що живуть з вами в одній квартирі чи кімнаті? Ця ситуація стосується і кору, і грипу. Вони, на відміну від коронавірусу, значно поширеніші, хоча їм можна запобігти вакцинацією.

Хворим людям потрібні ізоляція, окремий посуд і рушники, спокій, маска, а тим, хто за ними доглядає, потрібно мити руки, прибирати та провітрювати приміщення, використовувати звичайні дезінфектанти для прибирання (для цього краще використовувати побутові засоби, які містять хлор) і обов'язково потрібен відпочинок.

Якщо ви живете самі, то поміркуйте як сусіди або близькі можуть дізнатися, що з вами щось трапилося (це може бути не тільки хвороба, але і нещасний випадок). Тримайте регулярний зв’язок із кимось, хто має ключ від вашої квартири, і зможе прийти. Ця людина має знати, де знаходяться ваша медична карта і ліки, як зв’язатися з лікарем чи з яким ви підписали декларацію. Заплануйте все наперед, і подумайте про резерв їжі, води і туалет для домашніх улюбленців (якщо вони є).

Завжди добре мати вдома запас питної води та їжі на кілька днів. Особливо, якщо у вас вдома є діти чи родичі літнього віку.

Щоби міль не з’їла запаси гречки та рису раніше за вас, тримайте всі сипучі продукти в герметичній тарі, а не в пакетах. Так і зручніше, і безпечніше. Стануть в пригоді також заморожені овочі та ягоди, сало та ультрапастеризоване молоко. Про корм для тварин, який завжди несподівано закінчується, теж не забудьте.

Насправді, бігти і скуповувати все поспіль в магазині не треба, хоча ідея мати вдома певний запас сухих продуктів хороша — навіть на випадок, коли “немає бажання йти до магазину”.

Якщо ви будете на домашньому лікуванні, то необхідні продукти вам можуть залишати під дверима.

Австралійські поради щодо карантину вдома 2015 року: http://bit.ly/3cc5phR

Вакцинація. Вакцину від COVID-2019 почнуть клінічно досліджувати лише у квітні цього року. Але зараз можна зменшити ймовірність паніки, істерики і перебування в інфекційному відділенні завдяки вакцинації від пневмококової інфекції. Варто зробити і щеплення від грипу.

Про вакцинацію від грипу ми писали восени, сподіваємося, ви дослухалися порад. Ці щеплення варто мати всім, особливо людям із хворобами серця, легень і старшим за 65 років. Якщо ви вакциновані, то шансів мати катаральні симптоми і гарячку, а отже підозрювати у себе коронавірус — менші. http://bit.ly/2PtcAZe Але варто пам’ятати, що захист від коронавірусу щеплення проти пневмококової інфекції чи грипу не дають. http://bit.ly/2I64vp3

Супрун наголошує, що поки вакцин проти коронавірусу не існує. А всі повідомлення про те, що вона є, — фейки.

Велосипед чи самокат. Одна з рекомендацій, аби зменшити ризики захворіти — уникати натовпу та перебування у людних місцях. Саме таким середовищем є громадський транспорт. Тому за нагоди обирайте інші альтернативи — прогулянки пішки, пересування велосипедом чи самокатом. Тим більше, що надворі майже весна.

Якщо користуєтеся громадським транспортом, то опісля потрібно якнайшвидше та ретельно помити руки водою і милом, не торкатися очей, носа чи рота у транспорті і до миття рук. У транспорті також важливо дотримуватися етикету кашлю і чхання (робити це потрібно у серветку чи згин ліктя).

Якщо користуєтеся велосипедом, пам’ятайте про шолом і світловідбивачі. Навіть без карантину, велосипед і належні заходи безпеки пересування ним — корисні для здоров’я та довкілля.


Читайте також:

Коронавірус: Івано-Франківськ виділив 150 тисяч на допомогу китайському місту-побратиму

Франківський аеропорт під контролем: медики розповіли, чи готові зустріти китайський коронавірус

Без паніки: відомий прикарпатський пульмонолог розповів про загрози смертельного коронавірусу

Коронавірус у Китаї: що потрібно знати про хворобу (ІНФОГРАФІКА)

Для прикарпатських медиків провели навчання щодо коронавірусу

У Франківську на випадок коронавірусу обладнали п'ять палат-боксів (ВІДЕО)

Коронавірус поширюється: китайське місто просить допомоги в Івано-Франківська

Пранкер на борту літака влаштував "спалах" коронавіруса


28.02.2020 7439
Коментарі ()

10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

919
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1906
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2773
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3404
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3638
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6798 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3824

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5636

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6746 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7595
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2425
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4689
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5083
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

443
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

911
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1781
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3365
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

886
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1748
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3658
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3848 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5413