Прикорм або як малюк переходить на “дорослу їжу”: поради педіатрів

У перший рік життя малюка все змінюється доволі динамічно. Здавалося б, тільки недавно матуся спіткала усі тонкощі грудного вигодовування, і ось вже настає новий етап – введення першого прикорм. Це їжа, що суттєво відрізняється від материнського молока та молочних сумішей. З чого почати знайомство дитини з «дорослою» їжею? Як нічого не упустити і ні в чому не помилитися? Ми допоможемо вам розібратися в цій важливій темі.

Всесвітня організація охорони здоров'я рекомендує починати введення прикорму з 6-ти місячного віку. Але прикорм ні в якому разі не відміняє грудне вигодовування. Однак щодо оптимального часу його введення варто проконсультуватись з вашим педіатром або сімейним лікарем. Знаючи особливості розвитку вашого малюка, лікар підбере оптимальний час та індивідуальний графік знайомства малюка з першими продуктами харчування.

6-8 місяців

У якості першого прикорму рекомендується виключно овочеве пюре. Причому варто використовувати такі овочі: кабачок, цвітна капуста, гарбуз, брокколі. Це гіпоалергенні продукти, багаті на клітковину, рослинні білки, вітамінні комплекси та мікроелементи.

За місяць можна давати дитині Фруктові пюре. Вони – чудова альтернатива та доповнення овочам. Перетерте яблуко, банан, груша містять корисні для дитини речовини, вітаміни та мінерали, у тому числі й залізо, яке вкрай потрібно для профілактики анемій.

Каші – другий прикорм, який можна вводити з інтервалом 1-2 місяці після овочевих та фруктових пюре. Проте спочатку варто обирати монокомпонентні безглютенові каші (гречану, рисову, кукурудзяну). Можна готувати як самостійно, або ж обрати готові рішення. Так, у інтернет-магазині Panama ви зекономите як час на готування, так і гроші, оскільки тут – https://panama.ua/categorys/483808/ – тільки ціни, рекомендовані виробниками.

8 місяців

М'ясо – третій етап прикорму. Це багате джерело амінокислот, тваринних білків, вітамінів групи В, мікроелементів (заліза, кальцію, калію, цинку, фосфору). М'ясне пюре містить саме гемове, або легкозасвоюване залізо. А додавання м'яса до овочів суттєво покращує всмоктування та подальше засвоєння заліза дитячим організмом..

Можна додати до раціону спеціальний дитячий сир, починаючи з половини чайної ложки на добу. Також рекомендовано давати спеціальні кисломолочні дитячі суміші.

9 місяців

Можна починати урізноманітнювати раціон дитини складнішими пюре та кашами та менш гомогенізованими, поступово готуючи шлунково-кишковий тракт до "дорослого" харчування. Головні принципи – збільшити різноманітність та кількість прикормів.

10 місяців

Зазвичай двічі на день дитина отримує грудне молоко (якщо у матері зберігається лактація) або адаптовані молочні суміші. У цьому віці вже слушно готувати складніші каші з кількох круп, додаючи до них фрукти або ж овочі.

У цьому віці педіатри дозволяють вводити у раціон пюре з нежирних сортів риби. Вводити новий продукт рекомендується в обідній прийом їжі замість м'ясного пюре, кратність – 1-2 рази на тиждень.

Дитині 1 рік

Дитина набрала вагу, має від 6 до 10 молочних зубів. По суті вона вже готова до переходу на більш “доросле” харчування. Зміна раціону передбачає поступове включення нових продуктів, зміну способу їх приготування та ступеня подрібнення.

Молочні продукти все ще достатньо важливі у харчуванні дитини. Не нехтуйте сиром. Окрім джерела поживних речовин, це також продукт, який розвиває жувальну мускулатуру. А це позитивно впливає на формування нормального прикусу.

Овочевий раціон можна урізноманітнити перетертим буряком, пюре зі свіжого зеленого горошку, моркви, шпинату, помідор. Проте бобові ще варто обмежити.

Починайте знайомити малюка з новими фруктами та ягодами. Це можуть бути сезонні ягоди (полуниця, вишня, черешня, малина, чорниця тощо). У невеликих кількостях дозволяються навіть цитрусові. Але робити це можна поступово, уважно спостерігаючи за реакцією дитини.

Партнерський матеріал


23.06.2020 41166
Коментарі ()

10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

946
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1946
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2817
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3447
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3663
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6834 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3850

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5663

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6792 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7621
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2451
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4721
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5109
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

472
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

935
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1804
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3390
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

913
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1780
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3686
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3892 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5444