Прикмети і традиції Дня святих мучениць Віри, Надії, Любові і матері їх Софії – чого не можна робити в свято

 

 

Cвято Віри, Надії, Любові і Софії традиційно відзначають у кінці вересня. Це важлива дата в церковному календарі для всіх православних християн.



Це День пам’яті мучениць, який відзначають щороку 30 вересня. Віра, Надія, Любов і матір їх Софія жили в 2 столітті нашої ери в Римській імперії, пише ЗК.

Прикмети і традиції Дня святих мучениць Віри, Надії, Любові і матері їх Софії – чого не можна робити в свято


Відомо, що Софія була родом з Мілана. Вона рано овдовіла, після чого перебралася в Рим. Своїх дочок Софія виховувала в християнській вірі і навіть дала їм імена на честь головних християнських чеснот – Віра, Надія і Любов. У той час римська держава жорстоко переслідувала віруючих у Христа



Маленьких дівчаток (старшої Вірі тоді було всього 12, а молодшій Любові лише 9) заарештували, піддали катуванням, а потім убили на очах їх матері.

 

Сама Софія померла на наступний день біля могили своїх дочок. За все пережите Віра, Надія, Любов і матір їх Софія були зараховані до лику святих, і сьогодні завдяки молитвам до них відбуваються чудеса.

Прикмети і традиції Дня святих мучениць Віри, Надії, Любові і матері їх Софії – чого не можна робити в свято

Багато дівчат з іменами Віра, Надія, Любов і Софія відзначають іменини саме 30 вересня. Але в церковному календарі є і інші святкові дати, пов’язані з цими іменами.

Дні Ангела для Віри: 26 лютого, 14 червня, 30 вересня, 14 жовтня, 15 грудня, 31 грудня.

Дні Ангела для Надії: 14 березня, 20 березня, 30 вересня, 21 жовтня.

День Ангела для Любові: 30 вересня.

Дні Ангела для Софії: 28 лютого, 1 квітня, 4 червня, 17 червня, 14 серпня, 30 вересня, 1 жовтня 29 грудня, 31 грудня.


Свято має свої незвичайні традиції. Можливо, вони комусь здадуться застарілими, але від цього суть їх не зміниться.

 

День Віри, Надії, Любові 2016: традиції свята

 

30 вересня раніше називали “бабиним святом”, який починали з плачу. Тоді вірили, що ранок цього дня всі жінки повинні починати з гучного плачу, який служить своєрідним оберегом.

Сльози в народній традиції – це не тільки вираз природного горя або смутку, але і форма ритуальної поведінки. І так шанували матір дівчаток Софію, яка померла в трагічній агонії за дочками.

Прикмети і традиції Дня святих мучениць Віри, Надії, Любові і матері їх Софії – чого не можна робити в свято



Якщо 30 вересня оплакати всіх своїх близьких і свою власну долю, то протягом року нічого поганого не трапиться. Також раніше в селах влаштовувалися “сільські святці”, коли молодь збиралася, щоб на інших подивитися і себе показати.


Заміжні жінки в цей день навпаки, щоб забезпечити спокійну атмосферу в домі, купували в церкві три свічки, з яких дві ставили там же, в храмі, перед ликом Христа, а одну приберігали для будинку. Опівночі її треба було встановити в середині хлібного короваю, спеціально для цього виставленого на стіл, запалити і вимовити цілих 40 разів поспіль заповітні слова про те, щоб будь-яке зло зникало, а спокій в родині прибував. А вранці нагодувати тим хлібом домочадців (тільки їх і нікого зі сторонніх, навіть гостей) і ні в якому разі не викидати ні крихти.

Святі Віра, Надія, Любов: прикмети


У День Віри, Надії і Любові здавна люди помічали прикмети, щоб судити про найближче майбутнє. Віра, Надія, Любов і матір їх Софія завжди багато розповідали слов’янам.

Прикмети і традиції Дня святих мучениць Віри, Надії, Любові і матері їх Софії – чого не можна робити в свято



30 вересня вважається небезпечним і нещасливим днем. У цей день жінка повинна виплакатися з ранку про себе, про свою жіночу долю, про рідних і близьких, про свій будинок для полегшення душі.

Вінчання, заручини і весілля 30 вересня не проводять – погана прикмета. Жінкам не слід сьогодні займатися домашніми справами.

Народні прикмети говорять, що цей день завжди холодний, і дощитиме. Після Віри, Надії, Любові починаються перші заморозки. Якщо полетять журавлі в цей день, то на Покрову буде мороз, а ні, то зима буде пізніше. Зазвичай слідом журавлів кричали: “колесом дорога”, для того, щоб навесні вони знову повернулися в рідні місця.

Якщо в цей день пішов дощ, буде рання весна. На Віру, Надію, Любов сватаються, а на Покрову весілля грають.

Ікона Віра, Надія, Любов і матір Софія



Прийнято вважати, що ікона Віра, Надія, Любов багато в чому допомагає, якщо до неї звернутися зі щирою молитвою.



Через цю ікону звертаються до святих із проханням про створення і збереження сім’ї. Вона допомагає тим, хто хоче мати дітей.



Заміжні жінки з дітьми моляться перед іконою про здоров’я всіх членів сім’ї, про одужання дитини, про позбавлення від жіночих хвороб і захворювань суглобів. Ікона допоможе пережити важку втрату, після молитви перед нею люди позбувася скорботи і печалі.

Прикмети і традиції Дня святих мучениць Віри, Надії, Любові і матері їх Софії – чого не можна робити в свято

Проведіть цей день у колі сім’ї.


30.09.2016 4738 0
Коментарі (0)

10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

968
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1979
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2851
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3487
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3687
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6878 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3871

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5686

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6824 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7640
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2477
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4742
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5127
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

494
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

958
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1828
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3411
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

936
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1803
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3707
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3931 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5466