Прикарпатців закликають приєднатися до соціального благодійного проєкту #ПістЦе (ФОТО/ВІДЕО)

31 березня, в Івано-Франківську стартував новий соціальний благодійний проєкт «#Піст – це…». Натхненниками та реалізаторами ідеї є Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ.

За словами організаторів, мета проєкту полягає у новому погляді на піст та зміні дещо банального ставлення до Великого посту як такого, інформує Фіртка з посиланням на УГКЦ.

"Коли ми постимо, то зазвичай від чогось утримуємося, але здержування як таке для практики посту ще не є достатнім. Потрібно відкрити своє серце, щоб побачити інших, щоб послужити іншому, щоб відчути потребу іншого. Якщо я просто утримуюся від надмірного вживання їжі – це може бути простою дієтою, але якщо я утримуюся від їжі, щоб поділитися нею з ближнім, – це вже справжній піст. Якщо я весняного дня пройдуся пішки – це корисний для мого здоров’я фітнес, але якщо зекономлене пальне я пожертвую потребуючому – це вже справжня практика посту. Цей перелік може бути доволі довгим. Його ми й намагалися в простий спосіб закласти в нашу благодійну Великопосну акцію «#Піст – це…». Саме такий піст подобається Господеві і він веде нас до Божого царства", – розповідає о. Іван Стефурак, керівник департаменту інформації.

В рамках проєкту у центральній частині міста на умовах безкоштовної соціальної реклами вже розміщені сітілайти з промовистими закликами творити добро. Незабаром ці інформативні соціальні звернення з’являться й на білбордах. Зокрема на них можна прочитати наступне: «Піст – це час для добрих справ» «Під час посту віддай обід бідному» «Піст – це стримання язика. Пости «здорову» інформацію» «Під час посту носи маску з любові до ближнього» «Піст – це повернути собі та ближнім гідність і свободу» «Під час посту залиши машину: літр палива = обід для вбогого».

"Оскільки ми живемо в перенасиченому інформацією світі, наші вирази, зображення та відео в даному медійному проєкті є лаконічними, промовистими, з глибоким змістовним наповненням. Цей проєкт носить соціально-екологічний характер, оскільки має на меті показати, що між нашими щоденними вчинками та вірою в Бога існує тісний взаємозв’язок. В сучасному, розвиненому й цивілізованому світі нам слід постійно вчитись любити одні одних по-новому, тому такий, на перший погляд, незначний вчинок, як залишити на день автомобіль вдома, ми можемо трансформувати в конкретний вияв любові. Адже, заощаджена літра пального – це чистіше повітря для ближніх, а заощаджені кошти на паливі – це еквівалент обіду для потребуючого", – переконаний о. Володимир Містерман, заступник керівника Департаменту інформації.

Окрім того, в Департаменті інформації зняли короткий відеоролик, який демонструє, що один хороший вчинок може створити справжній «ланцюжок» добра. Адже піст – це час для добрих справ, які чинити не так складно, як видається на перший погляд.

Реалізатори, дослухавшись до заклику Синоду Єпископів УГКЦ «Залишиться вам одне – те, що ви дали вбогому», закликають у часі Великого Посту не втрачати жодної можливості чинити діла милосердя. До прикладу, одним із закликів рекламної кампанії є «Під час посту залиши машину на день. Літр палива = обід для вбогого».

"Якщо Ви залишите автомобіль на один день (скажімо, в середу або п’ятницю) вдома, чи відбудеться щось катастрофічне? Мабуть, ні, адже наше місто доволі компактне. Однак тим самим ми, по-перше, дбаємо про екологію, по-друге, заощаджені 30 гривень можна перерахувати на рахунок Антикризового центру Архієпархії. Про їх розподіл подбає команда, яка протягом року регулярно здійснювала роздачу обідів чи продуктів харчування для потребуючих", – пояснює о. Іван Стефурак.

За його словами, цим проєктом Івано-Франківська Архієпархія дає змогу абсолютно кожному долучитися до вчинення діл милосердя, не витрачаючи на це надто багато часу та сил. Ініціатори даного соціально-екологічного проєкту впевнені в тому, що незначними зусиллями лише автовласників міста в часі Великого Посту можна подбати про нужденних цілої єпархії.

Якщо, до прикладу, лише 1000 автовласників залишать свою автівку вдома один день на тиждень впродовж посту, то можна буде задовольнити найнеобхідніші потреби вбогих (1000 водіїв за один день можуть заощадити мінімум 30.000 грн.).

Як відомо, з 27 березня 2020 року з благословення Архієпископа і Митрополита Володимира Війтишина при Івано-Франківському Архієпархіальному управлінні розпочав роботу Архієпархіальний координаційний антикризовий центр.

Працівники та волонтери антикризового центру регулярно допомагають нужденним: - безкоштовно роздають гарячі обіди потребуючим; - постачають продуктові набори сім’ям, які опинилися в скрутних ситуаціях; - регулярно надають необхідну допомогу постраждалим від повені.

Долучайтеся і Ви! «Залишиться вам одне – те, що ви дали вбогому!».

Фотогалерея


01.04.2021 869
Коментарі ()

10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

975
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1989
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2864
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3494
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3694
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6887 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3876

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5691

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6832 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7645
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2482
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4748
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5132
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

503
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

962
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1834
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3417
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

940
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1808
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3715
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3938 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5471