Зима приносить не лише приємний білий сніг і потріскування морозу. Ожеледиця на дорозі може виникнути щодня. Вона змушує бути уважними не лише водіїв, а й пішоходів, адже ризик травмування, коли під ногами слизько, є надто високим.
Про це пише
Фіртка з посиланням на Івано-Франківський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України.
У цей час щорічно Міністерством охорони здоров'я України реєструється сумна статистика травмувань, пов’язаних з ожеледицею: за небезпечний сезон лікарі надають допомогу тисячам громадян, які постраждали на льоду.
Фахівці радять:
- Будьте напоготові впасти про всяк випадок під час ходьби в такі дні.
- Ходіть не поспішаючи, ноги злегка розслабте в колінах, а ступайте на всю підошву. Руки повинні бути не зайняті пакетами чи сумками.
- Пам'ятайте, що поспіх збільшує небезпеку, тому виходьте із будинку не поспішаючи.
- При порушенні рівноваги – швидко присядьте, це найбільш реальний спосіб утриматися на ногах.
- Падайте в ожеледицю з мінімальним збитком для свого здоров'я. Відразу присядьте, щоб знизити висоту. У момент падіння стисніться, напружте м'язи, а доторкнувшись до землі, обов'язково перекотіться.
- Не тримайте руки в кишенях – це збільшує можливість не тільки падіння, але і більш важких травм, особливо переломів.
- Обходьте металеві кришки люків. Як правило, вони вкриті льодом. Крім того, вони можуть бути погано закріплені й перевертатися, що додає небезпеки травмувань;
- Не прогулюйтеся близько до краю проїжджої частини дороги. Це небезпечно завжди, а на слизьких дорогах особливо. Можна впасти та потрапити на дорогу, автомобіль може виїхати на тротуар.
- Не перебігайте проїжджу частину дороги під час снігопаду та в ожеледицю. В ожеледицю значно збільшується гальмівний шлях автомобілів, і падіння перед автомобілем, що рухається, може призвести, в кращому разі, до каліцтва, а то і до загибелі.
Людям похилого віку в «слизькі дні» бажано взагалі не виходити з будинку. Але якщо потреба змусила, не соромтеся взяти палицю з гумовим наконечником або з шипом. Якщо у вас з собою торба, то вона повинна бути тільки такою, що можна носити через плече. Пам'ятайте, що дві третини травм люди старші 60 років одержують при падінні.
Окрім цього, прогулянки вагітних жінок в ожеледицю без супроводу також небезпечні для здоров’я.
Не варто виходити без потреби на вулицю, якщо людина слабка або ж хвора. Краще зачекати поки не приберуть сніг і розкидають пісок на обмерзлий тротуар.
"Якщо ви впали та через деякий час відчули біль в голові, нудоту, біль в суглобах, утворилися пухлини на м’яких тканинах – терміново зверніться до лікаря в травмпункт, інакше можуть виникнути ускладнення з поганими наслідками. Отже, будьте обачними, обирайте правильне взуття, не поспішайте при ходьбі, бережіть свої кінцівки", - підсумували в обласному лабораторному центрі Міністерства охорони здоров'я України.