В Івано-Франківськ прибув Вифлеємський Вогонь Миру - символ, що єднає християн у всьому світі. Цьогоріч, як і чверть століття поспіль, благодатний вогонь в Україну доставили пластуни.
Впродовж років символ народження Христа з Відня (саме звідси починається щорічна скаутська різдвяна естафета) доставляли у столицю літаком, а вже з Києва вогонь розвозили по регіонах. Проте цьогоріч пластунів з поширенням Вифлеємського Вогню Миру підтримала Укрзалізниця – менш ніж за добу потяги доставили вогонь у всі обласні центри, пише Фіртка.
У понеділок, 13 грудня о 19:00 год, одночасно на вокзалах всіх обласних міст (включаючи Лисичанськ, Костянтинівку та Маріуполь на Сході), пластуни розпочали передачу українцям символу любові та єдності – Вифлеємського Вогню Миру.
Після відкритої передачі, пластуни продовжать поширювати вогонь та передадуть його жителям міста та області, місцевій владі, церковним громадам, військовим частинам та іншим громадським організаціям.
Довідково:
«Вифлеємський Вогонь Миру» — міжнародна щорічна скаутська акція до святкувань Різдва Христового, котра полягає у поширенні символічного вогню, запаленого на місці народження Ісуса Христа.
Акцію започаткувала у 1986 році австрійська телерадіокомпанія ORF з міста Лінц. Із самого початку акція планувалася з метою підтримки неповносправних дітей та усіх, хто потребує допомоги та уваги в передріздвяний час.
Щороку представники ORF та австрійські скаути беруть Вогонь на місці народження Ісуса Христа у Вифлеємі, а далі транспортують його літаком до Австрії. Після урочистостей у Віденському Кафедральному соборі естафета передається до сусідніх країн.
Вперше Вогонь в Україну потрапив у 1992 році, але як приватна ініціатива окремих пластунів. Офіційно відлік ведеться від 1998 року, коли Вогонь передали в Україну на митному переході.
Традиційно Вогонь зберігається в церкві до Йордану – до 19 січня. Потім його можна погасити.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Свято наближається: де шукати святого Миколая на Прикарпатті (ФОТО)
Мальтійська служба допомоги в Івано-Франківську отримала 700 листів до Святого Миколая
Якщо зима тепла й безсніжна: куди податись туристу на Прикарпатті, коли на лижі зась
Косів, Шешори, Яблуниця: куди поїхати туристу в Карпатах, окрім Буковелю