Станом на 1 серпня заборгованість із виплати заробітної плати найманим працівникам підприємств, установ, організацій області становила 25,1 млн грн.
Про це Фіртку інформують у Головному управлінні статистики в Івано-Франківській області.
У порівнянні з 1 липня борг із виплати заробітної плати зменшився на 596,7 тис грн.
Упродовж липня зменшилися суми заборгованості у Тисменицькому (на 1 млн грн) та Долинському (на 252,1 тис грн) районах, м.Калуші (на 5 тис грн).
Водночас збільшення боргу спостерігалося у містах Івано-Франківську (на 401,7 тис грн) та Бурштині (на 92,7 тис грн), Косівському (на 84,3 тис грн), Рогатинському (на 4,2 тис грн) та Тлумацькому (на 2,7 тис грн) районах; також виник борг у Рожнятівському районі в сумі 93,4 тис грн.
На підприємства обласного центру припадає 73,2% загальної суми заборгованості із виплати заробітної плати, Тисменицького району – 8%, м.Бурштина – 6,5%, Долинського району – 5,5%, Косівського – 4%, Рогатинського – 1,5%, м.Калуша – 0,7%, Рожнятівського та Тлумацького районів – 0,4% та 0,2% відповідно. У решті міст та районів області заборгованість із виплати заробітної плати відсутня.
На 1 серпня заборгованість із виплати заробітної плати за рахунок бюджетних коштів відсутня.
У структурі загальної суми заборгованості з виплати заробітної плати в цілому по області на економічно активні підприємства припадає 60,6% суми боргу. Серед підприємств м.Бурштина, Косівського, Рогатинського та Рожнятівського районів цей показник складає 100%, міст Калуша та Івано-Франківська – 96,1% та 61,3% відповідно, Долинського району – 47,3%.
У Тисменицькому та Тлумацькому районах уся сума боргу з виплати заробітної плати, у Долинському районі 52,7% суми заборгованості, у містах Івано-Франківську – 38,7%, Калуші – 3,9% суми боргу утворено на підприємствах, щодо яких реалізовуються процедури відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом (по області цей показник складає 39,4%).
Читайте також:
Середня зарплата прикарпатців у липні становила понад 10 тисяч