Агропромисловий сектор України потребує значних обсягів добрив. Адже як пишуть науковці, за останні 100 років українські чорноземи втратили половину свого гумусу – основного родючого компонента. Відповідно, зменшується природна родючість ґрунту.
Застосування добрив є неминучим, якщо Україна хоче втриматися серед найбільших країн-експортерів сільськогосподарської продукції, пише Фіртка.
Якщо в радянські часи та на початку незалежності українські аграрії використовували вітчизняні добрива, то з початку 2000-х імпорт все більше відвойовував частку українського ринку.
За словами заступника директора ДП "Науково-дослідний інститут галургії" Юрія Садового, щороку Україна закуповує калійних добрив на суму близько 200 млн доларів. Основними країнами, з яких ми імпортуємо дану продукцію є Російська Федерація та Республіка Білорусь. З огляду на відносини між нашими країнами останнім часом це виглядає досить дивним, при тому що лише Прикарпаття здатне забезпечити український ринок калійними добривами.
"На Калущині добрива, які є стратегічним ресурсом для аграріїв видобувають з 1867 року. Прикарпаття реально могло б забезпечити потреби вітчизняного ринку у цих добривах. Окрім Калуша, на Франківщині існує ще близько 20 перспективних ділянок, які можна розглядати як сировинну базу для роботи майбутніх підприємств" - каже Юрій Садовий.
За словами науковця, на Калущину вже неодноразово навіть приїжджали інвестори як вітчизняні, так і іноземні, котрі цікавились питанням запуску виробництва.
"На жаль, вони стикаються, так би мовити, з певними труднощами та далі розмов справа не йде" - зазначив експерт.
Читайте також: