"Соціальне шкільне підприємництво в Україні: створіть перший стартап ще в школі" - круглий стіл під такою назвою відбувся в Івано-Франківську у просторі "Невгамовні.
У ньому взяли участь освітяни, школярі та підприємці, пише Фіртка з посиланням на Суспільне Карпати.
Прикарпаття увійшло до п’яти регіонів України, де буде реалізовуватися українсько-німецький проєкт. Головна ідея полягає у тому, щоб учні самостійно розвивали свої підприємницькі навички, розповідає тренер проєкту Ярослав Мінкін.
"У Франківській області буде десять шкіл, з них ми оберемо чотири найбільш потужні з хорошими ідеями. Їх будемо супроводжувати протягом року. Ще дві школи отримають гранти від Німеччини для того, щоб школярі самостійно створили свої шкільні фірми", - каже Ярослав Мінкін.
Учні освітнього простору "Невгамовні" на початку осені створили власний бренд варення під назвою "Монстронямки". П’ятикласники готують солодощі з апельсином, яблуком, малиною та ківі. Незабаром планують продавати його через соціальні мережі.
"У нас була кімната велика, і ми хотіли її облаштувати, купити пуфики. Зараз хочемо продати варення і наскладати на диван. І чому варення? Напевно тому, що ми любимо готувати, і варення смачне, його багато хто любить", - розповідає співвласник бренду Юхим Тарахкало.
Спеціаліст з оцінки й моніторингу проєкту Микита Копильцов розповідає, що діти своїми зусиллями та без участі дорослих створюють бізнес. Це повинно позитивно вплинути на їхнє майбутнє.
"Діти вчаться і працювати в команді, і створювати щось, і продавати, вести облік фінансів".
Вже на початку 2022-го року прикарпатці зможуть оцінити активні шкільні фірми, організовані дітьми віком від 10 до 16 років.
Читайте також:
Сексуальне online-насильство: у Франківську проведуть конференцію "Батьки та діти в Інтернеті"
Перше навчитись розрізняти: бізнес - коли заробляш сам і можеш платити податки, олігархи і присоски - коли в держави по заниженим цінам послуги і товари і далі облал уже витискаючи цінами у населення і інших фірм. Ну й в бюрократичній Україні після олігархів найбагатші інші паразити - судді і різні заборончючі чиновники. Нажаль в реалі більшість дітей на початку дорослого життя чекатиме польський пан і воєнком з облавою. Нормальної України для дітей ми ще не побудували.
Курси фінансової грамотності і механізму ведення бізнесу звичайно дуже добре - щоб не були гоями і розуміли процес. Лайк за навчання.