Прикарпатський юридичний інститут запроваджує навчання англійською мовою


З 2 липня розпочинається вступна кампанія до вищих навчальних закладів. У 2012 році абітурієнти мають право подати документи до 5 вишів та на 3 спеціальності в кожному із них. Тим абітурієнтам, які бажають здобувати фах юриста, буде корисно дізнатися про новації, які цього року чекатимуть вступників до Прикарпатського юридичного інституту.

 

Про них розповідає директор закладу, завідувач кафедри цивільного права, доктор юридичних наук, професор Валентина Васильєва.


- Які нововведення чекатимуть цьогорічних першокурсників?


Цього року наш Інститут переходить на якісно новий щабель з підготовки спеціалістів. Із 1 вересня ми будемо відбирати з першого курсу групи із поглибленим вивченням іноземної мови для читання курсів, які можуть стати перепусткою в міжнародний фаховий простір. Студентам викладатимуть англійською мовою такі курси, як “Конституційне право”, “Державне право зарубіжних країн”, “Міжнародне право”. Це дасть студентам можливість оволодівати міжнародною професійною термінологією й опанувати спеціалізовані юридичні галузі англійською мовою. До речі, перед тим, як запроваджувати цю новацію, ми провели опитування серед магістрів, які цього року завершували навчання. Абсолютно всі опитані підтвердили, що запровадження окремих курсів англійською мовою є сьогодні дуже актуальним і потрібним. Не було жодної людини, яка б висловилася проти цього.

Ще одним нововведенням стане запровадження нових магістерських спеціальностей, таких, як “Кримінальне право”, “Кримінальне виконавче право” та “Криміналістика”.


- Отже, Інститут взяв курс на інтегрування вітчизняної освіти в європейський простір. Які кроки вже зроблено і що ще у планах?

Найбільшим нашим досягненням на сьогодні є запровадження так званих подвійних дипломів із Краківською академією. Здобуваючи ступінь бакалавра, усі студенти, які мають бажання, можуть продовжити навчання в магістратурі Краківської академії за спеціальністю "Судове управління". Паралельно студенти здають випускні екзамени і в Краківській академії, і в Юрінституті і після завершення навчання отримують на руки два дипломи. З дипломом Краківського університету випускники мають можливість працевлаштуватися за кордоном.

Окрім того, ми включилися в загальноуніверситетський проект щодо запровадження дистанційного навчання. Це зроблено передовсім для української діаспори за кордоном, якій зручніше було б заочно опановувати фах юриста з допомогою дистанційного навчання, не витрачаючи кошти на постійні переїзди.



- Студенти жартують, що, якщо ти вступив в Юрінститут, то часу на гулянки вже не буде.

Ми продовжуємо рухатися у напрямку якісного навчання і підвищення якості освіти. Намагаємося зберегти у наших студентів бажання вчитися, починаючи від того, що найкращі з них можуть заробити собі стипендії від юридичних фірм, зокрема від відомої компанії “Moris Group”, проходити практику під час навчання безпосередньо на базі юридичних компаній, і завершуючи пропозицією працевлаштування. Звісно, це вимагає від студентів дуже уважного ставлення до навчання і клопіткої роботи. Але ця робота дуже швидко дає результати. Цього року Державну екзаменаційну комісію у випускників очолював прокурор Івано-Франківської області Олександр Каліфіцький. Він дуже уважно слухав наших випускників, а потім надзвичайно приємно було чути від нього схвальні слова про наших студентів і високий рівень їх підготовки. Одразу ж після закінчення екзаменів пан Каліфіцький запросив на роботу у прокуратуру п’ятьох наших випускників. Це було приємною несподіванкою як для самих студентів, так і для викладацького складу.



- Розпочинається вступна кампанія. Саме час нагадати абітурієнтам про особливості, які їх чекатимуть при вступі цього року.

Ця вступна кампанія буде складнішою з тієї точки зору, що ми прийматимемо абітурієнтів, які з історії України мають у сертифікаті не менше 140 балів. Минулого року достатньо було мати 124 бали. Я є прихильником такого нововведення, оскільки буде більш жорсткий відбір студентів. Прикарпатський юридичний інститут може собі дозволити такий конкурсний відбір і залишити на навчання лише найкращих студентів, на відміну від приватних вузів. Це ще один крок у бік європейських стандартів освіти. Для таких спеціальностей, як медицина, право і соціологія, в університетах Європи не передбачено базової бакалаврської освіти — лише магістратура. Таким ставленням до спеціалістів держава підкреслює, що якщо ти юрист — то лише високого фаху. Це дозволяє зберегти високу планку для фахівців.

 

- Пік моди на юристів в Україні потроху минає. Це якось відбивається на працевлаштуванні ваших випускників?

Нещодавно ми слухали на ректораті питання про працевлаштування випускників університету, зокрема й випускників нашого Інституту. З тієї статистики, яку ми почули, можу ствердити, що на біржі праці сьогодні немає жодного випускника із нашим дипломом. Рано чи пізно, але ринок забирає наших випускників. Скажімо, минулої суботи в Інституті зібралися випускники, які 10 років тому закінчували тоді ще правничий факультет. Усі вони дуже добре реалізувалися у житті. Це доволі різні професії та посади - від суддів, працівників СБУ, прокуратури, відділів юстиції, виконавчої служби, правоохоронних органів до голови служби безпеки банку, начальника відділу кадрів комерційної компанії та заступника директора будівельної фірми. Наші випускники без роботи не залишаються! Юриспруденція — це дуже широка і цікава сфера, яка дозволяє різнобічно застосовувати спеціальність, а не вузька сфера прикладних знань.


26.06.2012 740 2
Коментарі (2)

Таня 2012.06.26, 21:30
Це звичайно дуже добре, але чи є доценти які спроможні читати лекції англійською? чи тема лекції англійською, а матеріали українською????
Аня 2012.06.27, 22:25
Може і буде кому читати, а ось слухати і розуміти? Знайома з рівнем знань з іноземної мови наших випускників школи! Бажаю успіхів!!!
10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

920
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1907
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2778
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3407
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3640
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6799 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3826

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5638

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6750 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7596
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2427
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4691
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5084
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

445
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

913
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1782
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3367
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

887
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1749
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3659
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3852 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5415