Прикарпатський національний університет долучається до розвитку підприємництва на Прикарпатті

 

 

Івано-Франківська область має достатній потенціал для розвитку підприємництва в розрізі різних видів економічної діяльності. Підтвердженням цьому є вже залучені інвестиції в регіон. За підсумками минулого року Івано-Франківська область зайняла перше місце за рівнем інвестиційної активності.

Станом на початок 2014 р. в Івано-Франківській області діяло 14762 підприємств, з яких 7 великих, 321 середнє, 7668 малих та 6766 мікропідприємств. Впродовж останніх 4-х років поступово зростає кількість малих підприємств, а також обсяг виробленої ними продукції, але темпи росту є незначними. Але негативною є тенденція до зменшення чисельності зайнятих у малому бізнесі.

Проте якщо порівняти кількісні показники щодо розвитку підприємництва з іншими країнами, то очевидно, що Івано-Франківська область і Україна загалом значно відстає у цьому відношенні. Кількість малих підприємств на 1000 осіб в Україні становить лише 8 проти, наприклад, Польщі, де цей показник в 5 раз вищий ніж в Україні і складає 40 підприємств на 1000 осіб. Це показує з одного боку проблему, а з іншого – перспективи розвитку України.

Причин, що стримують розвиток підприємництва є чимало. Основними серед них є: складність, тривалість та, як наслідок, значна вартість проходження дозвільних і погоджувальних процедур; складність процедури започаткування бізнесу та виходу з бізнесу; часті зміни законодавства, особливо з питань оподаткування; обмеженість інформаційного, консультативного та методичного забезпечення підприємницької діяльності, в тому числі з питань сертифікації продукції та послуг, а також впровадження систем управління якістю; низька активність молоді та сільського населення до започаткування власної справи.

До вирішення існуючих проблем розвитку підприємництва активно долучається Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника, і в. т.ч. кафедра управління та бізнес-адміністрування.

Прикарпатський національний університет є класичним ВУЗом, який готує фахівців 54 спеціальностей. Розуміючи відповідальність при випуску щорічно значної кількості фахівців різних спеціальностей на майже заповнений ринок праці, університет проводить активну роботу щодо сприяння розвитку підприємництва у регіоні.

Впродовж останніх років ПНУ здійснює низку заходів з метою підтримки розвитку підприємництва. Першим напрямом є створення Наукового парку «Прикарпатський університет», який створено у формі співпраці з діючими провідними підприємствами області. Другим напрямом є створення Академічного бізнес-інкубатора при Науковому парку, основною метою діяльності якого є сприяння формуванню сприятливих умов для започаткування і розвитку бізнесу шляхом надання інформаційно-консультаційних, організаційно-реєстраційних, бухгалтерських, юридичних послуг, а також інших послуг пов’язаних з веденням підприємництва.

Наступним важливим кроком у цьому напрямі є діяльність Кафедри управління і бізнес-адміністрування, яка діє при Навчально-науковому інституті післядипломної освіти і дистанційного навчання і активно долучається до роботи Академічного бізнес-інкубатора. На базі Кафедри управління та бізнес-адміністрування відкрито 2 нові престижні магістерські спеціальності: «Магістр з бізнес-адміністрування» та «Управління навчальним закладом». Ці спеціальності є відносно новими для України і абсолютно новими для регіону.

Магістерська програма «Магістр з бізнес-адміністрування» є найвищим рівнем ділової кваліфікації управлінця та найпрестижнішою у світі програмою бізнес-освіти й адміністрування. Оволодіння цією програмою надає широкі можливості для розвитку кар’єри та успішності в адміністративній роботі не лише у бізнес-середовищі, а й у ланках державного управління, оскільки формує професіонала з європейським типом керівництва. Саме випускники програми «Магістр з бізнес-адміністрування» є фаховими адміністраторами у підприємницькому середовищі, консультантами із започаткування і ведення бізнесу, бізнес-експертами, залучення інвестицій, розробки і реалізації  грантових проектів.

Магістерська програма «Управління навчальним закладом» передбачає формування конкурентоспроможного, ефективного менеджера в галузі освіти, що є дуже важливим в умовах реформування органів місцевого самоврядування та євроінтеграційних процесів загалом. Підготовка ефективного менеджера в сфері освіти з сучасним баченням управління навчальним закладом (дошкільного, загальноосвітнього, професійно-технічного рівня та рівня ВНЗ), здатного оптимізувати процес навчання, злагоджено управляти персоналом, раціонально залучати (за рахунок інноваційних проектів) та використовувати матеріальні й фінансові ресурси установи є передумовою підвищення якості освіти, а тим самим формування конкурентоспроможного випускника – майбутнього успішного підприємця.

Новітні навчальні програми даних магістерських спеціальностей формують фахівця-управлінця, який відповідає вимогам часу і є затребуваним на ринку праці. Так, за рейтингом ТОП-12 найбільш престижних професій в Україні бізнес-адміністратори, підприємці, управлінці займають 3 і 4 місце у рейтингу.

Крім підготовки таких магістрів кафедра управління і бізнес-адміністрування організовує тренінги, семінари, конференції з питань набуття практичних навичок із започаткування і успішного ведення бізнесу, оптимізації податкової політики підприємства, мистецтва управління і лідерства, фінансової грамотності та тайм-менеджменту, а також круглих столів і семінарів за участю бухгалтерів-практиків, працівників контролюючих органів, представників бізнес-середовища, науковців з метою обговорення змін у законодавстві та перспектив і проблем розвитку підприємництва в регіоні.

Одним з останніх важливих проведених заходів кафедрою управління та бізнес-адміністрування Прикарпатського національного університету є конференція-вебінар «Асоціація України та ЄС: виклики та можливості бізнесу», яка відбулась 17 квітня 2015 р. На конференції провідні науковці, керівництво кращих підприємств області, міжнародні експерти, експерти фінансового та фондового ринку України, представники міжнародних організацій обговорювали актуальні проблеми щодо пошуку і використання можливостей розвитку бізнесу, залучення інвестицій, залучення фінансової допомоги.


10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

917
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1903
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2771
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3398
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3636
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6794 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3824

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5635

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6743 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7592
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2422
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4688
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5081
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

442
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

909
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1778
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3362
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

885
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1746
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3657
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3843 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5410